reklama

Tradícia oceňovania dlhotrvajúcich manželstiev pokračuje. Ak poznáte páry, ktoré sú spolu desaťročia, nominujte ich

Centrum pomoci pre rodinu pokračuje v tradícií oceňovania najdlhšie trvajúcich manželstiev. Preto aj v roku 2024 hľadá manželstvá z Trnavy i z Piešťan.

Tento rok sa uskutoční oceňovanie po piatykrát v Trnave a štvrtýkrát v Piešťanoch s podporou oboch samospráv.

„Oceňovanie najdlhšie trvajúcich manželstiev sa často zakladá na ich odolnosti voči časovým skúškam, vzájomnej podpore a trvalému záväzku. Tieto páry často zdieľajú spoločné hodnoty a schopnosť prekonávať prekážky. Je dôležité uznať ich vytrvalosť a oddanosť. Máme jedinečnú príležitosť sa aj takýmto spôsobom poďakovať za to, že aj oni tvoria hodnotu a dávajú vážnosť manželstvu,“ skonštatoval organizátor oceňovania Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu.

„Týmto oslovujeme a prosíme všetky deti, rodinu, priateľov, známych či susedov, aby nominovali dlhotrvajúce manželské zväzky. Takéto manželské zväzky sú pre všetkých ľudí veľkou inšpiráciou. V minulom roku sme dostali z oboch miest vyše 50 nominácii a ocenili sme šesť manželských párov a dva manželské páry In memoriam. Najvyšší vek dosiahol žijúci manželský pár z Trnavy, ktorý bol ocenený za 65 rokov v manželstve. Tento rok sa oceňovanie uskutoční v rámci Národného týždňa manželstva, ktorý pripadá na 12. – 18. februára 2024 s hlavnou témou ‚vitamíny pre vzťah‘,“ povedal M. Lipovský.

Nominované môžu byť aj tie páry, ktoré boli nominované v predošlých ročníkoch, ale ocenenie ešte nedostali.

Cenu In memoriam udelí Centrum pomoci pre rodinu tým párom, v ktorých jeden z dvojice naveky odišiel, alebo zomreli obaja z manželov. Samotné oceňovanie v spolupráci s mestom Trnava a mestom Piešťany sa uskutoční v priebehu februára 2024.

Najdlhšie trvajúce manželstvá z Trnavy a Piešťan prihlasujte do 3. februára 2024 cez online dotazník.

TRNAVA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdz_BldjuzAMg990vYfwuMGgY2yRzCa_EJJHo2YZ1QV692o1Q/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

PIEŠŤANY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfx1GUL1XSiGkNtrBuSxK3H9kWnd2zyxiAuHIRa4pg3GazmRw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Ulož ako PDF
Napísal 2. januára 2024 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.