reklama

Volejbalistky zaznamenali dominantné víťazstvo nad Pezinkom, proti Žiline v cíferskej hale rozhodnú, s kým budú súperiť v druhej časti

V 17. kole NIké extraligy žien vo volejbale privítali Trnavčanky hráčky ŠVK Pezinok. Kto prišiel na zápas o niečo neskôr, zmeškal vedenie domácich 4:0, neskôr 11:2. Hráčky hlavného trénera Rastislava Filípka začali zápas koncentrovane, s minimom chýb a súpera doslova valcovali hneď od úvodu prvého setu.

Hostky pricestovali do Trnavy s mierne obmeneným kádrom, keď mladé volejbalistky doplnili skúsené hráčky. Nezohratosť kádra Pezinka sa prejavila aj v druhom sete, v ktorom im domáce dovolili uhrať iba 8 bodov, pričom Trnavčanky prehrávali v úvode setu 0:3! Rýchlo sa však vrátili k svojej hre a v ďalšom priebehu setu dovolil súperkám uhrať iba 5 bodov.

Najvyrovnanejším setom zápasu bol tretí set, v ktorom hostky prestali robiť chyby a domáce poľavili v koncentrácii. Aj keď v priebehu prvej polovice setu Pezinčanky viackrát viedli, od stavu 13:12 bol set ako aj celý zápas v réžii domácich. Trnavčanky zaznamenali ôsme víťazstvo v sezóne a udržali si siedme miesto v tabuľke o bod pred Prešovom.

FOTO: Elena Kotvasová

K víťazstvu najviac prispela šiestimi esami trnavská nahrávačka a najlepšia hráčka zápasu na strane Trnavy Sofia Sivičeková. „Som veľmi rada, že sme vyhrali a víťazstvom sme otvorili nový kalendárny rok. Hlavne nás držal servis a koncentrácia počas celého zápasu aj za vysokého stavu. Myslím si, že to bol veľmi dobrý výkon od všetkých dievčat. Musíme sa dobre pripraviť na sobotu, pretože nás čaká dôležitý zápas so Žilinou. Všetkých divákov pozývam na sobotný zápas do cíferskej haly,“ zhodnotila po zápase MVP zápasu Sofia Sivičeková.

Záverečné kolo prvej časti odohrá Hit UCM Trnava v sobotu 20. januára 2024 od 19.00 hod. v cíferskej športovej hale.

Trnavčanky sobotným zápasom môžu odsunúť Žilinu do skupiny 5. – 10. pred play-off. Diváci v Cíferi sa môžu tešiť na veľmi napínavý zápas.

Zápas Niké extraligy žien vo volejbale bude v Cíferi premiérovo a, ako všetky zápasy, aj tento zápas bude vysielaný na Nike TV.

V kádri Žiliny sa predstavia aj legionárky: kolumbijská reprezentačná univerzálka Sofia Cuartas Piñeres, smečiarka Katarína Popič a Jelena Kokolj, obe z Bosny a Hercegoviny. Už pred záverečným kolo sa víťazom prvej časti stalo družstvo Volley Project UKF NItra.

Hit UCM Trnava – ŠVK Pezinok 3:0 (10, 8, 17)

Rozhodovali: Gerboc a Kováč, 200 divákov.

HIT UCM: Kotuličová 8, Sivičeková 7, Rosinská 13, Límová 5, M. Jančová 9, Jánošíková 9, liberky Pagáčová a Vydrová (Sukovská 1, Grófová 0, Povrazníková 3). Tréner: R. Filípek.

ŠVK: Šavoltová 5, Rusnáková 4, Beňová 4, Ľ. Písečná 4, Kubíková 0, Úradníčková 4, liberky Reginová a Vidová (Mihalíková 3, Malinová 0). Tréner: R. Anda.

Hráčky zápasu: Sofia Sivičeková (Hit UCM Trnava) – Kristína Úradníčková (ŠVK Pezinok)

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2024 22:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.