reklama

Cez víkend bude v prevádzke päť lyžiarskych stredísk na skok od Trnavy

Napriek tomu, že zima na juhozápadnom Slovensku sa milovníkom snehu už tradične odvracia chrbtom, vďaka nočným mrazom a technickému zasnežovaniu sa podarilo prevádzkovateľom menších lyžiarskych stredísk v Malých Karpatoch, na myjavských kopaniciach či v Považskom Inovci zabezpečiť dostatok snehu na to, aby bolo možné spustiť prevádzku.

Na Pezinskej Babe a Zochovej chate hlásili v piatok 19. januára 2024 do 25 cm technického snehu.

Aktuálne tu funguje denné aj večerné lyžovanie.


Svah na Pezinskej Babe, 17. januára 2024

FOTO: lkbaba.sk

V stredu 17. januára 2024, takmer po dvojročnej pauze spôsobenej nevyhovujúcim počasím, otvorili lyžiarske stredisko Ski Park Kálnica pri Novom Meste nad Váhom.

Na svahu ležalo v piatok 19. januára 30 cm technického snehu, v stredisku sú veľmi dobré podmienky a bude počas blížiaceho sa víkendu fungovať počas dňa aj vo večerných hodinách.

Na Bezovci za Piešťanmi sú v prevádzke 200-metrový detský svah a 300-metrový vlek, výška pokrývky s technickým snehom je od 30 do 50 cm.

Počas víkendu od 19. do 21. januára 2024 bude fungovať denné aj večerné lyžovanie.

Veľmi dobré podmienky majú aj v Skilande Stará Myjava. Na svahu leží 50 cm technického snehu.

V piatok aj v sobotu okrem denného sprístupnia aj večerné lyžovanie.


Pohľad na zjazdovku v Kálnici zo 16. januára 2024

FOTO: Ski Park Kálnica

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2024 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.