reklama

Na prezidentské voľby bude v Trnave vytvorených 46 volebných okrskov

V sobotu 23. marca 2024 sa uskutoční prvé kolo voľby prezidenta Slovenskej republiky. Volebné miestnosti budú otvorené od 07.00 do 22.00 hodiny. Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, druhé kolo volieb sa uskutoční o 14 dní, teda v sobotu 6. apríla 2024 v rovnakom čase.

Mesto Trnava zverejnilo 19. januára zoznam volebných okrskov počas volieb. Voličom bude k dispozícii 46 volebných okrskov.

Ich zoznam spolu s ulicami, ktoré k jednotlivým volebným miestnostiam prináležia, si môžete stiahnuť tu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Právo voliť prezidenta Slovenskej republiky má občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky môže voliť vo volebnej miestnosti, v ktorej zozname voličov je zapísaný podľa miesta svojho trvalého pobytu.

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v deň konania volieb nebude môcť voliť v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu.

Obec na základe žiadosti voličovi vydá hlasovací preukaz a zo zoznamu voličov ho vyčiarkne s poznámkou o vydaní hlasovacieho preukazu.

Hlasovací preukaz oprávňuje na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek volebnom okrsku.

Kompletné informácie k voľbám prezidenta SR 2019 nájdete aj na stránke Ministerstva vnútra SR.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2024 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.