reklama

Predsezónny servis bicykla či elektrobicykla si nenechávajte na poslednú chvíľu. Ideálny čas je práve teraz

Hoci na príchod príjemnejšieho počasia si cyklisti musia ešte zopár týždňov počkať, z pohľadu komplexnej prípravy bicykla či elektrobicykla na novú sezónou je práve toto obdobie roka ideálne.

“Určite je výhodnejšie nechať si skontrolovať bicykel práve teraz, ešte pred príchodom jari, ako si to nechávať na poslednú chvíľu. V tomto období dokážeme vykonať servisné úkony oveľa rýchlejšie ako v marci, apríli či počas sezóny, kedy sa na servis čaká niekedy aj viac ako 14 dní,” vysvetľuje Erik Hirner z trnavského Cyklocentra PLUS.

V rámci predsezónnej servisnej prehliadky sa najčastejšie kontroluje stav bŕzd, radenia či plášťov.

“Mnohí cyklisti, korí na jeseň odložili svoje bicykle do pivnice alebo garáže s rôznymi poruchami, si na ne spomenú často až vtedy, keď si chcú na jar po prvý raz vyraziť. Vtedy zistia, že ich bicykel je nefunkčný. Potom im neostáva iné, len čakať na servis aj niekoľko dní, čo býva často stresujúce pre obe strany,” opisuje svoje dlhoročné skúsenosti.


Cyklocentrum PLUS nájdete od jesene 2023 v nových priestoroch na Rybníkovej 1/A pri križovatke so Štefánikovou a Zeleným Kríčkom

Pravidelný servis bicykla
šetrí čas aj peniaze

Servisné prehliadky po alebo pred sezónou sa však netýkajú len bicyklov s očividnými poruchami alebo problémami. Servisní technici pripomínajú, že pravidelná prehliadka skúseným mechanikom môže v mnohých prípadoch ušetriť majiteľovi bicykla v budúcnosti nemalé peniaze.

“Aj tu platí pravidlo, že pomerne nízka investícia do preventívneho servisu môže obvykle znamenať pre zákazníka úsporu. Pravidelný servis môže odhaliť menšie alebo začínajúce opotrebenia jednotlivých súčiastok a ich výmena býva podstatne lacnejšia ako investícia napríklad do celého nového dielu,” pripomína Hirner.

Cyklocentrum PLUS poskytuje profesionálny servis na všetky typy bicyklov od mestských cez trekingové, MTB či cestné pre bežných milovníkov bicyklovania, hobby jazdcov alebo registrovaných pretekárov.

V centre sa vám vďaka pravidelným školeniam u výrobcov odborne a postarajú aj o elektrobicykle.

Pri elektrobicykoch s pohonmi značiek SHIMANO Steps, BOSCH, GIANT či BAFANG poskytuje Cyklocentrum PLUS oficiálny licencovaný servis s originálnou diagnostikou.

Okrem servisu poskytuje Cyklocentrum PLUS samozrejme aj komplexné služby – predaj bicyklov, e-bikov, príslušenstva, doplnkov a cyklooblečenia.

(PR)

INFO
Viac sa dozviete na www.cyklocentrumplus.sk, sledovať novinky môžete aj cez FB stránku.
Kontakt: Rybníkova 1/A, tel.: 0915 912 903, e-mail: info@cyklocentrumplus.sk.


Vďaka pravidelnému a odbornému servisu vám bude bicykel slúžiť spoľahlivejšie a dlhší čas

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2024 15:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.