reklama

Učí sa vaše dieťa zle? Než nad ním zlomíte palicu, pátrajte, prečo sa mu nedarí. Radi vám pomôžu aj v Študijnom centre BASIC Trnava

Učí sa vaše dieťa zle? Než nad ním zlomíte palicu, pátrajte, prečo sa mu nedarí. Možno potrebuje odbornú pomoc. Nájsť ju môžete aj v Študijnom centre BASIC na Hlavnej 6/11 v centre Trnavy.

Dieťa sa neučí zle preto, lebo vám chce robiť napriek alebo vás rozčuľovať. Často za to ani nemôže. Ak si dieťa pletie písmenká, pomaly číta a píše, domýšľa si slová alebo si nepamätá prečítaný text, chýbajú mu základné zručnosti, bez ktorých sa nemôže naučiť nič.

Ako sa má potom napríklad z učebnice vlastivedy naučiť pasáž, keď jej nerozumie? Táto neschopnosť správne čítať a písať sa potom odráža aj v ďalších predmetoch.

Študijné centrum BASIC Trnava navštevujú aj deti, ktoré nevedia dobre čítať, nerozumejú slovám ani pojmom a nevedia ako sa majú učiť. Za pomoci tzv. študijnej technológie ( jej autorom je spisovateľ L. Ron Hubbard), na ktorej je postavený celý náš program doučovania, ich týchto problémov zbavíme.

BASIC navštevujú deti od predškolského veku vyššie, no výnimkou nie sú ani stredoškoláci, vysokoškoláci, ktorí získavajú zručnosti ako sa efektívne učiť a pomôcť si pri učení.

AKÝM SPÔSOBOM PRACUJEME S DEŤMI V BASICu?

Na úvodnom pohovore s dieťaťom a jeho rodičmi pomocou našej špeciálnej študijnej technológie odhalíme konkrétne prekážky, ktoré žiačikovi bránia v štúdiu a rodičom navrhneme program doučovania, ktorý je „šitý“ na jeho individuálne potreby.

Ak s doučovaním súhlasí aj samotný študent a má to svoje „prečo“ sa má naučiť lepšie čítať, písať, učiť sa…., dohodneme si presné a pevné termíny.

Študenti k nám chodia dvakrát do týždňa po dve vyučovacie hodiny po vyučovaní, teda v poobedňajších hodinách. S každým študentom pracujeme individuálne a so študijnou technológiou zvládame to, čo potrebuje on. Domáce úlohy z BASICu naši študenti nedostávajú.

Jedinou domácou úlohou je zakaždým: „To, čo sa tu naučíš, používaj aj v škole, aj doma. S každým študentom dávame do poriadku „základy“ v čítaní, v slovenskej gramatike, aby sme následne mohli priberať ďalšie a ďalšie „poschodia“ čo predstavujú jednotlivé učivá v tom-ktorom ročníku.

Každé dieťa tu berieme ako osobnosť, ktorá je v niečom jedinečná. Tu sa nesnažíme dieťa „zlomiť“ aby sa nám vošlo do nejakých tabuliek. Ale podporujeme ho v jeho dobrých vlastnostiach a schopnostiach, o ktorých niekedy nevedia ani jeho najbližší.

Mgr. Monika Závodná, riaditeľka
Študijné centrum BASIC Trnava, n.o.

PRÍĎTE NA NAŠU OBĽÚBENÚ PREDNÁŠKU:

„Ako sa učiť s deťmi, aby tomu porozumeli?“

Kedy? v stredu 7.februára 2024
O koľkej? o 17:00 hod.
Kde? Študijné centrum BASIC Trnava, n.o., Hlavná 6/11, Trnava

Prednáška je zdarma a trvá približne 90 minút.

Počet miest je obmedzený, preto svoju účasť potvrďte, prosím, na: riaditeltt@centrumbasic.sk,
prípadne na: 0905 763 422.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2024 12:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.