reklama

V knižnici sa začína nový cyklus prednášok zameraný na starostlivosť o diabetikov

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva čitateľskú verejnosť na nový cyklus prednášok zameraný na starostlivosť o diabetikov, ktorý štartuje v stredu 14. februára o 15, 30 hod. v záhradnej čitárni.

Ďalšiu príležitosť na komunitné stretávanie (popri literátoch, vedátoroch, prírodovedcoch, kreatívcoch) ponúka knižnica v spolupráci s občianskymi združeniami Zväz diabetikov Slovenska a Diatyrnavia Trnava, ktoré presadzujú záujmy a potreby diabetikov a ich rodinných príslušníkov.

Vlani trápil diabetes na Slovensku cca 400 000 osôb, čo zodpovedá zhruba 8 % obyvateľov. Jeho globálny výskyt začal dosahovať veľkosť epidémie, a to celosvetového rozmeru.

Choroba je primárne spôsobená nevhodnou životosprávou a nezdravým životným štýlom a úpravou životosprávy môžeme diabetes nielen kontrolovať, ale dokonca u jedincov, ktorí si vezmú nápravu životosprávy k srdcu a tiež často výrazne zredukujú váhu, aj zaznamenať celkový ústup symptómov choroby.

Návštevníci knižnice určite preto s radosťou privítajú prvého hosťa prednáškového cyklu – diabetológa MUDr. Jozefa Lacku, PhD., MBA., ktorý bude hovoriť o špecifickom stravovaní pri tomto závažnom ochorení.

Keďže sa prednáška uskutoční na Sviatok sv. Valentína, členovia ZDS Diatyrnavia dostanú v knižnici valentínsky darček – výživový doplnok Active Imune od spol. New Nordic.

Ľubica Malá

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2024 11:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.