Mladé basketbalistky Slávie s výhrou aj prehrou

Cez víkend 21.a 22. januára odohrali basketbalistky BK AŠK Slávia Trnava prvé a druhé kolo nadstavby I.ligy SBA v kategórií  kadetky.

Kadetky nastúpili v sobotu 21.januára na domácej pôde proti MBK Stará Turá. V poslednom vzájomnom zápase v Starej Turej ťahali Trnavčanky za kratší koniec, tak chceli doma nad týmto súperom zvíťaziť. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, počas celého zápasu viedli Trnavské dievčatá tesne o tri, štyri body. Až v záverečnej štvrtine odskočili od súpera na desať bodov a zápas doviedli do úspešného konca. Strelecky bola úspešná Deana Simeonová, ktorá nastrieľala 28 bodov, výborný výkon podali aj Laura Dubeňová a Viki Královičová. Trnavčanky si tak pripísali prvú výhru v skupine najlepších ôsmich klubov na Slovensku.
Organizátorov potešilo okrem víťazstva aj veľa priaznivcov dievčenského basketbalu, ktorí prišli na zápas ako so Starej Turej, tak aj z Trnavy.

• BK AŠK Slávia Trnava – MBK Stará Turá 73:59 (32:27), body za Trnavu: Simeonová 28, Královičová 19, Dubeňová 11, Kučerková 6, Szilvásová 4, Hujsiová, Hanusová 2, Fodorová 1.

Viki Královičová (č.17) v súboji s Petržalkou

V nedeľu 22.1. privítali trnavské kadetky tradičného súpera z BK Petržalka.
Zápas bol od začiatku o obranách, padalo málo košov, prvá štvrtina však skončila prekvapujúco 16:6 pre Petržalku. Trnavské dievčatá neboli vo svojej koži, nešla koncovka, z jasných pozícii nedávali body. Polčas 14:28 v prospech Petržalky neveštil pre Trnavu ohľadom výsledku nič dobré. Obraz hry sa po prestávke nezmenil, trnavské basketbalistky robili veľa chýb, čo disponované družstvo hostí využívalo a náskok narástol až na 22 bodov. V poslednej štvrtine sa však Trnavčanky zmobilizovali a v posledných piatich minútach aspoň skorigovali výsledok. Zaslúžená výhra Petržalky v Trnave ukázala domácim dievčatám slabiny a nedostatky ich hry a bude slúžiť pre poučenie do ďalších náročných zápasov.

• BK AŠK Slávia Trnava – Kadetky BK Petržalka  32:47 (14:28), body za Trnavu: Simeonová 10, Královičová 8, Dubeňová 6, Fodorová 4, Hanusová 4.

Najbližší program pokračuje v sobotu 28.1., keď sa v Trnave o 13.30 hod stretnú kadetky BK AŠK Slávia Trnava a MBK Dubček Karlova Ves.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2012 22:03. Článok je zaradený do rubriky: BASKETBAL - SLÁVIA TRNAVA, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

INZERCIA

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.