reklama

Počet nehôd na trnavských cestách klesol, prvý polrok sa obišiel bez obetí

Dopravné nehody na cestách okresu Trnava za prvých šesť mesiacov roka 2015 sa obišli bez smrteľných následkov.

V okrese Trnava zaznamenala polícia v období od 1. januára do 30. júna 161 dopravných nehôd, čo je o 15 menej ako pred rokom. Ťažko sa pri nich zranilo päť ľudí, ľahko 64.

Alkohol u vodičov bol zaznamenaný v dvadsiatich prípadoch, čo je rovnaký počet ako vlani. Chodci zavinili jednu nehodu, vodiči nemotorových vozidiel tri.

Z celkového počtu 161 bolo nehôd so zranením 56.

nehoda-obchvat-2

Ilustračné foto

Za prvý polrok 2015 zaevidovali policajti na cestách v celom Trnavskom kraji 576 dopravných nehôd, čo je o 22 menej ako vlani.

Pri nehodách v kraji prišlo o život sedem ľudí. Oproti minulému došlo k poklesu usmrtených o 11 osôb.

“Tragické nehody boli z väčšej polovice zapríčinené neprimeranou rýchlosťou jazdy, najzávažnejšie následky pri týchto nehodách eviduje polícia v obci. Pozor by si mali dať vodiči najmä na cestách II. triedy. Najkritickejším mesiacom za prvý polrok bol február, kedy prišli o život štyri osoby,” konštatuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Pri každej ôsmej nehode namerali policajti vodičovi alkohol.

Najväčší podiel na nehodovosti v Trnavskom kraji mali vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili 18 nehôd a cyklisti sedemnásť. Ich počet oproti roku 2014 klesol.

“Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča a to v 228 prípadoch, nnasleduje nedovolená rýchlosť jazdy s 92 nehodami a nesprávne otáčanie a cúvanie, ktoré bolo zaznamenané v 42 prípadoch,” doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2015 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.