reklama

Obetí pribudlo, počet nehôd klesol. Na cestách v okrese Trnava zomrelo minulý rok 18 ľudí

Trnavská polícia zverejnila štastistiky dopravnej nehodovosti v našom regióne za uplynulý rok 2020.

Na cestách v okrese Trnava zaevidovala polícia v minulom roku 589 dopravných nehôd, čo predstavuje pokles o 102 v porovnaní s rokom 2019.

Napriek tomu sa však zvýšil počet obetí. V roku 2020 na území okresu Trnava zomrelo 18 ľudí, čo je o štyri obete viac ako rok predtým.

Pri nehodách sa ťažko zranilo 15 osôb (-5) a s ľahkými zraneniami vyviazlo 244 účastníkov dopravných nehôd, čo predstavuje medziročný pokles o 54 prípadov.

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

V celom Trnavskom kraji došlo v roku 2020 celkom k 1225 nehodám. Oproti roku 2019 sa počet nehôd znížil o 224.

O život v kraji prišlo 38 ľudí, o jednu osobu viac ako pred rokom.

“Najtragickejším mesiacom bol apríl. Na cestách v tomto mesiaci došlo k 7 tragickým nehodám, pri ktorých zomrelo až osem osôb. Ďalších päť životov vyhaslo aj v mesiacoch september a november. Tragédiu na cestách sme neevidovali iba v decembri,” skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Alkohol bol vlani prítomný pri 156 dopravných nehodách.

Celkovo v roku 2020 zistili policajné hliadky v rámci KR PZ Trnava 1762 prípadov alkoholu u vodičov.

Chodci zavinili 32 nehôd a cyklisti 79. Pri nehodách s účasťou chodcov a cyklistov zomrelo celkom 13 ľudí, čo je tretina z celkového počtu.

“Samotní chodci zavinili päť tragických nehôd a cyklisti dve,” priblížila Linkešová.

Najčastejšou príčinou dopravných nehôd v roku 2020 bolo porušenie základných povinností zo strany vodiča, neprimeraná rýchlosť jazdy, ale aj nesprávna jazda cez križovatku. Až 853 nehôd sa stalo v obci.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2021 17:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.