reklama

Na cestách v okrese klesol počet nehôd, tragických prípadov pribudlo

Za päť mesiacov tohto roka sa v Trnavskom kraji stalo 537 dopravných nehôd (o 234 menej ako vlani), pričom došlo k ich poklesu vo všetkých okresoch. Pri dopravných nehodách zomrelo 16 ľudí (o jedného menej ako vlani), ťažko sa zranilo 52 a ľahko 237.

Jedna z tragických nehôd sa stala na ceste medzi Špačincami a Trnavou

Foto: OR HaZZ v Trnave

Na cestách okresu Trnava bolo zaevidovaných 111 dopravných nehôd, čo znamená pokles o 84. O život prišli traja ľudia, vlani za rovnaké obdobie prvých piatich mesiacov vyhasol len jediný život. Celkový počet nehôd so zranením dosiahol 44, čo je o 16 menej ako pred rokom. Alkohol asistoval pri siedmich dopravných nehodách v okrese, pred rokom bolo takýchto prípadov až devätnásť.

Takmer každá desiata nehoda bola spôsobená v dôsledku požitia alkoholu. Z 53 prípadov bolo najviac, dvanásť, spôsobených pod vplyvom alkoholu v okrese Galanta. Na vzniku dopravných nehôd sa podieľali hlavne vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili 9 nehôd (o 9 menej ako vlani), avšak cyklisti až 17 (o 5 viac ako vlani). Najmenej dopravných nehôd-17 sa stalo na diaľnici a najviac-172 na miestnych a účelových komunikáciách. Zo štatistík vyplynulo, že najčastejšie došlo k dopravným nehodám vo štvrtok a kritickým časovým úsekom je je dvanásta až šestnásta hodina,“ prezentoval aktuálne dopravné štatistiky hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2011 1:37. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.