reklama

Polročné štatistiky na cestách: v okrese Trnava klesol počet mŕtvych, pribudlo nehôd aj alkoholu

Počas prvých šiestich mesiacov roka 2014 zaevidovali policajti na cestách okresu Trnava 176 nehôd, pri ktorých zahynuli dvaja ľudia.

Na cestách okresu Trnava sa stalo v období od 1. januára do 30. júna 2014 o jedenásť nehôd menej ako v rovnakom čase vlaňajšieho roka.

Kým v prvom polroku 2013 prišli o život štyria ľudia, teraz bolo mŕtvych o dvoch menej.

Pri dopravných nehodách sa zranilo 8 ľudí, čo je o päť viac ako vlani, ľahko zranených evidujú policajné štatistiky 96, čo je nárast o deväť prípadov.

Alkohol u vodičov v okrese Trnava asistoval pri 19 nehodách, čo znamená rovnako nárast. V minulom roku to bolo len 12 prípadov.

nehoda-hasici

Ilustračné foto

Situácia v Trnavskom kraji

Z pohľadu celého Trnavského kraja bolo zaznamenaných 599 dopravných nehôd, o 26 viac ako vlani.

Zomrelo pri nich až 18 ľudí, čo je nárast o štyri smrteľné prípady. Pri nehodách sa ťažko zranilo 48 ľudí (-8), ľahké zranenia si odnieslo 316 účastníkov (+31).

Aj z pohľadu na krajské štatistiky pribudlo prípadov nehôd, pri ktorých odhalili akohol. V porovnaní s minulým rokom namerali alkohol 69-krát, o tri viac ako vlani.

Dopravných nehôd so smrteľnými následkami bolo štrnásť.

„Pri nehodách zomrelo 8 vodičov osobných áut, 5 spolujazdcov, 2 motocyklisti, chodec, cyklista a vodič nákladného auta. Počet usmrtených pri dopravných nehodách sa zvýšil najmä v okrese Piešťany, Senica, Skalica a Hlohovec,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Najčastejšou príčinou tragických nehôd bola neprimeraná rýchlosť jazdy, porušenie povinností vodiča a nesprávny spôsob jazdy.

Podľa následkov boli za najrizikovejšie úseky vyhodnotené cesty I. a II. triedy.

„Najväčší podiel na nehodovosti mali za polrok vodiči motorových vozidiel. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 536 prípadoch. Chodci zavinili 18 dopravných nehôd. Vodiči nemotorových vozidiel zavinili 30 dopravných nehôd, čo je nárast o 23 prípadov. Takmer polovicu nehôd zapríčinili vodiči tým, že porušili základné povinnosti vodiča, jazdili neprimerane rýchlo a dôvodom bola aj nesprávna jazda cez križovatku. Najviac nehôd, až 385, zaevidovali policajti v obci,“ priblížila.

Jún v znamení veľkej tragédie, nehôd s cyklistami a alkoholom

Počas posledného mesiaca pred letnými prázdninami došlo aj k nehode s najtragickejšími následkami, pri ktorej na diaľnici D1 vyhasli životy štyroch študentiek trnavského športového gymnázia.

„Najviac nehôd v júni, až 83 percent, zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili dve nehody a cyklisti 17. Počet zavinených nehôd cyklistami vzrástol oproti júnu 2013 o 15 prípadov. Opatrnejšie by vodiči mali jazdiť najmä v obci na miestnych a účelových komunikáciách. Najrizikovejší deň v júni bol pondelok v čase od 12. do 20. hodiny,“ doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2014 14:17. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Polročné štatistiky na cestách: v okrese Trnava klesol počet mŕtvych, pribudlo nehôd aj alkoholu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.