reklama

Osemročný školák skončil po zrážke s autom na Družbe v nemocnici, polícia hľadá svedkov nehody

Polícia sa obracia na svedkov dopravnej nehody s maloletým chodcom. V piatok ráno 07.20 h došlo na priechode pre chodcov k stretu 8 – ročného chlapca s autom Škoda Octavia.

“Malý školák bol v sprievode 12 – ročnej sestry. Obaja čakali pred priechodom pre chodcov na ulici V. Clementisa, keď chlapec náhle vstúpil na cestu. Vodička, ktorá išla s autom po ulici V. Clementisa smerom na ulicu Spartakovská, práve prechádzala cez spomínaný priechod,” priblížila okolnosti nehody hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Po nehode bol osemročný chlapec prevezený so zlomeninou nohy do trnavskej nemocnice.

Alkohol pri nehode zistený nebol.

sanitka

Ilustračné foto

“Mieru zavinenia polícia zisťuje. Polícia žiada ďalších prípadných svedkov, aby poskytli akékoľvek relevantné informácie na policajné číslo 158,” žiada o spoluprácu svedkov Linkešová.

Polícia pripomína nielen vodičom, aby boli obzvlášť opatrní pri priechodoch pre chodcov, najmä ak sa v ich v blízkosti vyskytujú deti. Náhly vstup na vozovku, najmä predškolákov a menších školákov, býva často nepredvídateľný.

“Ako dospelí a rodičia však viete tieto situácie predvídať. Venujte svojim deťom pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách. Na ceste do školy sa musia školáci samostatne orientovať a riešiť dopravné situácie. Každé zaváhanie a nesprávne riešenie spôsobí dopravnú nehodu,” pripomína polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2016 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Osemročný školák skončil po zrážke s autom na Družbe v nemocnici, polícia hľadá svedkov nehody”

 1. 1
  Dedo says:

  Mňa by zaujímalo prečo tam nestojí príslušník MsP veď v centre mesta na prechodoch pre chodcov sú. Myslím že by to pomohlo. Podľa mňa je to jeden z najnebezpečnejších prechodov v meste

 2. 2
  pepe says:

  Bolo len otázkou času, kedy sa niečo podobné na tejto ulici stane. Z Clementisovej ulice sa stala cesta, cez ktorú si veľké množstvo vodičov skracuje trasu z jednej časti Trnavy do druhej. Cesta cez husto obývané sídlisko, s veľkým pohybom chodcov, detí a starších ľudí. Na ceste nie je žiadne zníženie rýchlosti, žiaden svetelný prechod pre bezpečný prechod chodcov, proste NIČ!!! Vyzerá to tak, že viac ako bezpečnosť chodcov je dôležitejší plynulý prejazd prechádzajúcich automobilov do nákupných centier. Samospráva vytrvalo odmieta vybudovanie čo i len jedného svetelného prechodu pre chodcov na tejto ceste, ktorý by zabezpečil bezpečný prechod pre chodcov a súčasne spomalil premávku na ulici. Veľa šoférov jazdí ako “odtrhnutí z reťaze”, zvlášť vo večerných hodinách. Vodiči taxíkov sú tiež svojskou kapitolou, od väčšiny z nich sa nedá očakávať, že zastanú pred prechodom a pustia chodca.
  Uvedenú nehodu niekto spôsobil, samospráva to určite nebola. Milá samospráva, ale Ty môžeš niečo urobiť pre zvýšenie bezpečnosti na tejto ceste. Stačí aplikácia preventívnych opatrení. Dopravných inžinierov máš zamestnaných dosť, tak im láskavo prideľ za úlohu, ako na tejto ceste zvýšiť bezpečnosť. Školy na to majú, treba im len zadať úlohu na riešenie. Určite je dôležitejšie zdravie a život človeka, ako čakanie na ďalšiu nehodu a až potom čosi urobiť.
  Veľmi nepekným príkladom je situácia na ceste Trnava – Špačince. Tam dlhé roky neboli žiadne obmedzenia. Na veľmi nebezpečnej ceste neboli po určitú dobu väčšie nehody, tak sa s bezpečnosťou premávky na tejto ceste nič nedialo. Aj polícia sa čudovala, že žiadne nehody tam nie sú. Štatistika však funguje a s nepeknými nehodami sa zrazu roztrhlo vrece. Až potom sa kompetentní zobudili a zareagovali, miestami až neprimerane.
  Bude sa aj na Clementisovej takto vyčkávať?

 3. 3
  Pista Hufnagel says:

  Uz tam bola dalsia nehoda… Kompetentni planuju na tuto cestu tzv. “inteligentne prechody”, ktore budu blikat. Bolo by dobre zistit, ci toto riesenie navrhli dopravni experti, alebo nejaky uradnik, ktory sa vsetkemu rozumie. Svetielkujuci prechod je dobry vecer na miesto s malym pohybom chodcov. Ale ako pomoze cez den na miestach, kde je nonstop velky pohyb chodcov?

 4. 4
  tTt says:

  Pripravované prechody pre chodcov lunaparkového typu sú výhodné pre šoférov automobilov a pre tých, ktorí v danej lokalite nebývajú, len si tade skracujú trasu. Chodcom nezaručia vyššiu bezpečnosť. A obyvatelia v blízkosti takéhoto lunaparku budú mať v noci aj svetelnú šou.
  Na Sladovníckej aj pri Relaxe sú OK, ale na sídlisku to asi OK nebude.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.