reklama

Voľby v okrese Trnava: SMER-SD, OĽaNO Nova, SaS, neonacisti skončili štvrtí

Voľby do Národnej rady SR 2016 vyhral v okrese Trnava Smer-SD pre OĽaNO NOVA a SaS. Kotlebovi neonacisti skončili štvrtí.

V okrese Trnava prišlo 5. marca 2016 podľa údajov Štatistického úradu SR k volebným urnám 68 777 ľudí, volebná účasť dosiahla 64,26%. Odovzdaných bolo 67 747 platných hlasov.

Najväčší podiel hlasov získal SMER-SD – 29,06 percenta (19 692 hlasov). Druhý najvyšší podiel si pripísali OĽaNO-Nova – 16,16% (10 954 hlasov), liberáli zo SaS dostali dôveru 13,64% voličov a 9 247 hlasov.

Neonacistická strana Kotleba ĽSNS Naše Slovensko získala 8,62% (5 845), projekt Sme rodina Boris Kollár volilo 8,17% (5 541), SNS získala 7,80% (5 288), #Sieť 5,66% (3 838), KDH 5,32 percenta (3 607 hlasov).

volby-3
V okrese Trnava prišlo k voľbám 64 percent voličov

Poradie a zisk ďalších strán: Strana zelených 0,84% (570 hlasov), SKOK! 0,61% (416), Komunistická strana Slovenska 0,48% (326), Strana TIP 0,40% (275), SDKÚ-DS 0,15% (106), Šanca 0,11% (78), Vzdor 0,11% (77), SMS 0,10% (68), Priama demokracia 0,09% (67), Odvaha 0,08% (55), Koalícia Spoločne za Slovensko 0,07% (54), DS Ľudo Kaník 0.07% (49), SMK-MKP 0,04% (31).

V meste Trnava získal SMER-SD 25,83% (8557 hlasov), OĽaNO Nova 18,14% (6011), SaS 16,13% (5346), Sme rodina Boris Kollár 8,19% (2713), ĽS Naše Slovensko 8,00% (2652), SNS 6,93% (2298).

Na území mesta Trnava sa volieb zúčastnilo 33 582 oprávnených voličov, účasť dosiahla 62,09 percenta.

V rámci Slovenska vyhral voľby SMER (28,28%), SaS získala 12,10%, OĽaNO Nova 11,02, SNS 8,64, Kotleba ĽSNS Naše Slovensko 8,04, Sme rodina Boris Kollár 6,62, Most-Híd 6,50, #Sieť 5,60, KDH 4,94, SMK-MKP 4,04%.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2016 8:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

43 komentárov pre “Voľby v okrese Trnava: SMER-SD, OĽaNO Nova, SaS, neonacisti skončili štvrtí”

 1. 1
  Pan Redaktor je ko*** says:

  Ze Kotlebovi neonacisty ty si taka ista pi** pan redaktor jak ta kur** Benova co do eteru povie ze mam v parlamente fasistov :D :D :D

 2. 2
  rbwtt says:

  Ty si dobrý duševný mrzák, čo je to strana neonacistov ? A čo je potom náš prezident, ktorý sa objíma s ukrajinskými fašistami a otvorene podporuje banderovcov ? Čo neonacistické ponúka Kotleba ?
  zA BOHA A ZA NÁROD

  • 2.1
   TT says:

   Napriklad pod cislom 88 kandidoval pan, ktory oznacil na FB Hitlera za mierotvorcu, gratuloval mu k narodeninam a vzdal cest jeho pamiatke. Staci ti takato odpoved na to, co je na tej strane neonacisticke?
   Volicom Kotlebu by nie ze volebne pravo mali zobrat, ale aj rodne listy a neikde na pol roka na liecenie poslat.

 3. 3
  Maja says:

  Neonacizmus v kocke:
  Neonacisti vychádzajú z tézy o nadradenosti bielej rasy. Hlavným nepriateľom neonacistov sú imigranti, komunisti, liberáli, Cigáni a predovšetkým Židia. Neonacisti vinia Židov z mnohých nešvárov spoločnosti a prisudzujú im rozsiahle medzinárodné konšpirácie s cieľom ovládnuť svet. Program je často populistický, väčšinu problémov štátu vidia v ideológii multikulturalizmu a liberálneho ľavičiarstva, činnosti Židov, prisťahovalcov a etnických menšín a prichádzajú s radikálnymi riešeniami, mnohokrát nezlučiteľnými s demokratickým zriadením.

  Takmer doslova platia tieto slová pre Kotlebovu stranu. Prečo sa teda rozčuľujete že ho nazývajú neonacistom, keď on aj jeho verní a voliči sa k týmto názorom bez problémov hlásia?
  Ďakujem za objasnenie. Maja.

 4. 4
  peter says:

  rbwtt a Pan Redaktor je ko***, kto ste, predstavte sa. Za Boha a za národ. To je už to hlavné, čo v tejto krajine potrebujeme. S týmto heslom pôjdeme asi do boja proti celému svetu.

 5. 5
  ison says:

  To že neuznáva SNP je veľmi smutné, ale na druhej strane nemá za sebou žiadneho ekonomického oligarchu a teda jeho slobodná voľnosť bude v parlamente robiť mnohým doterajším politikom riadny problém. Preto sa ho všetci boja a to je dobre.

  • 5.1
   jozo says:

   Stači si pozret stránku jeho strany…a mať elementárny prehľad o histórii….a jeho zaradenie do kategórie ” neonacista” je presne…jeho xenofobne výroky, velebenie slusnych ” bielych” rodin, zavrhovanie cikanskych parazitov, sionistov, oslavovanie Tisa ako jediného praveho prezidenta, oslavy Hlinku, oslavy 1.samostatneho slovenského štátu….to sme ozaj zabudli ze prvý slovenský štát bol fašistický, spojenec hitlera, ze naši vojaci bojovali po boku nemeckých, slovenský občania boli posielaný do koncentračných táborov na smrť …a nebyť SNP tak by bolo Slovensko na strane porazených?…a či sa ho ostatny politici boja?… nemyslim si…no najskôr vedia ako sa napr.aj hitler dostal k moci…a vedia ze podobný extremismus je treba stopnut, a netreba si zahrávať…

   • 5.1.1
    ison says:

    Jozef, všetko čo ste povedal je pravda, až na to, že nebyť SNP tak Slovensko by bolo na strane porazených. Bohužiaľ ono na strane porazených je. Nemecko cez EU za pomoci zapredancov dnes ovláda politickú scénu a hospodárstvo SR ako keby sme tu žiadne SNP nemali. To Vám nevadí, že doterajšia politická reprezentácia si podáva ruky s ukrajinskými politikmi, ktorí dovolili pochodovať banderovcom po Kyjeve a dokonca ich zákonom spravili hrdinami?

    • 5.1.1.1
     jozo says:

     Ison…nemiesajme jablka s hruškami…po 2.sv skončilo Nemecko ( nas spojenec v priebehu valky) na strane porazených a Slovensko ( vďaka SNP a opätovnému spojeniu s cechmi) na strane víťazov….nasledovalo 40 rokov pod dozorom ruska, následne rozvod s cechmi a teraz už takmer 25 rokov samostatný štát…vstup do EU dobrovoľne….nechapem vaše konštatovanie ze sme na strane porazených….mame co sme chceli….samostatnosť -a uz sa nedá nariekať nad maďarským, ceskym utlakom a vykoristovanim, …ale vzhľadom na potrebu vytvoriť si ďalšieho vnutorneho nepriateľa tak vytahujete nemce,EU….chyba mi vsak rusko…a banderovci, to je samostatne téma na dlhšie, ktoré nemajú srovnane ani historici-smutný príbeh boja o samostatnosť proti vsetkym( polsko, Rusko, Nemci…)…a vzhľadom na stalinovo ” sociálne inžinierstvo” sa dá pochopiť aj ich spolupráca s nemcami…čo však nemôže ospravedlniť zverstva co spravili…

    • 5.1.1.2
     Larab says:

     Pane, netreba hlavne podliehať ruskej propagande. Dnešná ukrajinská vláda nemá s fašistami nič spoločné a po Kyjeve rozhodne nepochodujú Banderovci.

     Ešte aj jediní polovojenský prápor zložený z radikálov viedol ruský agent, ako sme v posledných týždňoch ukázalo.

     • 5.1.1.2.1
      ison says:

      Nielenže pochodujú, ono navyše Ukrajinský parlament priznal vojakom Organizácie ukrajinských nacionalistov – Ukrajinskej povstaleckej armáde status bojovníkov za nezávislosť.

      • 5.1.1.2.1.1
       jozo says:

       ison…no oni bojovali za nezavislost ukrajiny …. a kruté praktiky boje boli na všech stranach ( banderovci, rusi, polaci, nemci… ) …nebola to doba “sametové revolúcie” …my sme o svoju nezávislosť bojovať so zbraňou nemuseli

       • 5.1.1.2.1.1.1
        ison says:

        Prepáčte, ale na toto už nemám skutočne silu reagovať. Nech sa Vám v živote darí a bodaj by ste nikdy vy a nik z vašej rodiny nepocítil čo to znamená demokratizácia, ktorá sa odohrala napríklad 2.5.2014 v Dome odborov v Odese.

        • 5.1.1.2.1.1.1.1
         jozo says:

         Ison vďaka….a veľa šťastia v živote aj vam a vašej rodine
         …no tomu čo sa odohralo v Odese by som ” demokratizacia” nehovoril…rozvášnený, zmanipulovaný radikálny dav dokáže urobiť veľké zverstvá….preto je potrebné minimalizovať extrémistické, radikálne názory a hnutia, a netreba si s tým zahrávať. A frustrovaný ľudia ( kto nie je z toho ako to tu ne-funguje) sú k radikalnym riešeniam väčšinou náchylnejší…co sa prejavilo bohužiaľ aj na volebnom vysledku kotlebu….treba si však držať extremisty od tela, aby to casom neprerastlo v akcie typu odessa, kristalova noc a pod….

 6. 6
  fifo says:

  Páni Kotlebu zvolili ľudia, tak sa ho naucme rešpektovať. Už je neskoro na nadavanie. Tesme sa spolu, že sa do parlamentu nedostali Trnavskí smeracki lokaji ako gusto,petko,janko,marianko,tomasko a marticka.Česť ich pamiatke!

  • 6.1
   jozo says:

   fifo ….hitler sa tiež dostal do ríšskeho snemu v roku 1932 volbami …a ako to dopadlo máme v pamäti dúfam všeci. Treba si prejsť znovu vývoj situácie v predválečnom nemecku – ako sa stalo že sa hitler dostal k moci, akú rétoriku mal, a na čo nalákal takmer celý národ aby ho podporoval …a aké to malo dôsledky ….potom je dobré si prejsť vývoj prvého slovenského štátu …. a porovnať si retoriku s kotlebovými názormi ….
   podľa tvojej logiky treba rešpektovať, to že ho ludia zvolili …vieš zlo je zlo, a touto cestou sa problémy nevyriešia …je to ako otvárať pandorinu skrinku, čo by mala ostať po historických zkúsenostiach zatvorená ….pokiaľ si nechceme vývoj zopakovať….

   • 6.1.1
    Juraj Fuzák says:

    vsetci riesia to ze je kotleba v parlamente, ale preco je tam neriesi nikto. Kotleba, Sulik a Matovic pochopili ako byt uspesny vo volbach. S ludmi sa treba rozpravat osobne, na stretnutiach, pocuvat a snazit sa riesit ich problemy priamo tam kde vznikaju a nielen raz za 4 roky roztiahnut stany s gulasmi a skakacie hrady.

    Pozrite sa kam to dopracovalo KDH? Vo svojej nadutosti a sebelubosti tam dopredu postavili tych najotrasnejsich okukanych starych dinosaurou, ktori mali oslovit akoze koho preboha? Namiesto serioznych debat sa vybrali cestou fica a lakali na nejake debilne koncertiky a trapne figelove vtipky na podiu. A maju presne to co si zasluzia.

    Prochazka namiesto toho aby s ludmi diskutoval posielal svojich kandidatov po slovensku so skakacimi hradmi a curkovymi vatami pre deti, popripade rozdavali gulas, kto z mladych ludi by ho mal preboha volit? Arogantny magor, ktory si svoju lidersku poziciu asi vycucal z prsta.

    Doba gulasov a podobnych nezmyslov je davno prec, kto to pochopil je jasne vidiet na vysledkoch. Bohuzial este stale je dost velke percento tych ktorych dokaze oslovit Kuly a hrebicek medzi dverami…

    • 6.1.1.1
     • 6.1.1.1.1
      Laco says:

      kvalita!
      sutaz o najvacsi nezmysel postnuty v tejto diskusii za rok 2016 mozeme uzavriet.
      tak zle sa to graffiti pismo cita, ale na poradny psycho konstrukt to staci..

     • 6.1.1.1.2
      fifo says:

      Najväčšiu nenávisť tu šíri Monyka s novinárom Gabrielom Kopunikom.

     • 6.1.1.1.3
      jarino says:

      Monyka až na to že tam má napísané WASS a nie HASS…aj takto sa dá, aj takto sa dá,že? Videl som ho osobne niekoľko krát v tej mikine :)

    • 6.1.1.2
     volič says:

     Prešustrovať značku KDH v strednej Európe môže skutočne len stádo s klapkami na očiach a so štupľami v ušiach. Na jednej strane to je škoda, lebo by sa s nimi ľahšie zostavila pravicová vláda. Ale z druhej strany mi ich vôbec nie je ľúto, pretože za účasť vo vláde, ako ich poznáme z minulosti, by určite nekresťanským spôsobom vysomrovali nejakú ďalšiu pre nich “zásadnú vec”, ako napríklad pred voľbami návrh na zatváranie žien za umelé oplodnenie.
     Zakladateľ KDH (J.Č.) včas pochopil, kedy má odísť. Jeho žiačikovia nie. Radšej zabezpečili “odídenie” mladým členom, z ktorých mali pocit ohrozenia.
     Teraz prišiel rad na nich.
     V danom zložení a so svojim myšlienkovým potenciálom sú skutočne tam kde patria. Aj so sklopenými ušami.
     Howgh.

    • 6.1.1.3
     hej hou says:

     S ludmi sa treba rozpravat osobne. Key bol Sulik na vychodnom Slovensku rozpravat s ludmi??? Okrem meetingu v Kosiciach? 4 roky nezavadil o ten kraj.

 7. 7
  od veci says:

  Pan Fuzak, absolutne trefne. Poznam vela veriacich, ktorych vypadnutie KDH z parlamentu vazne potesilo. Ta nadutost, neschopnost komunikacie s ludmi. Samolubost ludi. Koho mal napriklad oslovit taky Hrusovsky ? :)
  Ti ludia au uplne odtrhnuty od reality. Z edvojciferne cislo.
  Riesia agendu, ktora ludi vobec nezaujima.
  Radikalizacia v KDH – trestne stihat ludi za umele oplodnenie v dobe , kedy ma problemy otehotniet znacna cast Europy ? pacienti mimo 21 storocia.
  Takze stredovek neoslovil. Konecne aj v takych niekdajsich bastach KDH, ako su napriklad Trnava ledva percentualne preliezli. V Trnave prehrali uz druhy krat za sebou.
  Je to jasny odkaz, ze aj tato strana patri na smetisko dejin, ved normalneho krestana tam oslovuje cely rad standardnych stran , ktore vysli z KDH, ale ostali normalne svojim zmyslanim.
  VTIPNR vyznieva, ze za Kotlebu moze Fico. Ved samotna cast cirkvi priamo podporuje Kotlebu. Aj to je siglal, ze KDH je uz vyprazdnena a skonci, a konci , ako HZDS, SDKU a iniz jednej ery.
  Chvala panu bohu zacina ina.

  • 7.1
   forrest gump says:

   zoberme si trnavské kdh a prvých 10 ich najvyšších.
   ich vekový priemer ja odhadujem na 78 rokov.
   koho môžu osloviť?

 8. 8
  k veci says:

  Blahoželám KDH k volebnému výsledku. Konečne sme sa ich zbavili a dúfam že sa to podarí dokončiť aj v Trnave !!!
  Nové strany v parlamente SNS, LSNS, Kollár, Sieť spolu získali 33% !!
  Voliči teda vykopli 1/3 bývalých poslancov z bývalého parlamentu.
  Tie zvyšné 2/3 kaviarenských politikov a parlamentných povaľačov navzájom prepletené samozrejme majú strach a kopú. Videli sme včera ako ihneď intrigujú a kšeftujú – hnus.
  Novým stranám dajme šancu nech niečo ukážu.
  Zaujímavý je aj moloch mainstreamu, novinárskej bulvárnej žumpy, ratingových agentúr, analytikov, politológov , mimovládiek ktorý sa svorne “náhodou” pomýlili o desiatky percent. U SaS omyl 100%, OĽANO 80%, LSNS 400%, SME 100%, Sieť 200 % atd. Evidentne sa jedná o organizovanú bandu, vrátane štátnej RTVS so snahou oklamať a zmanipulovať voličov občanov. Bolo by zaujímave zistiť, kto týchto darmožráčov živí a platí.

 9. 9
  za vecou says:

  Už je po voľbách, tak verme, že Smer vládu nezostavi a dostanú šancu noví ľudia.Hlavne nech nekradnu ako ich predchodcovia- zlodeji zo Smeru, HZDS a pod.Trnavský velkopodnikatel Vlado musí byť veľmi nešťastný. Len či bude vladat sponzorovať týždenník Bez Rešpektu. Aby nám Gabriel neskočil na úrade prace.

  • 9.1
   forrest gump says:

   nuž mňa dožral ten týždenník aj teraz. smer cez migrantov dotlačil kotlebu do parlamentu a ich lízač gak sa snaží o čo? nadpis článku titulky “minaret namiesto trojičky” je už za hranicou. nie je to blízke k šíreniu poplašnej správy? koho týmto oslovuje? kde sú u nás migranti? jedine tí, ktorých dotlačil fico. a gak je novinár? prečo šiel študovať politológiu a nie novinárčinu? jemu je to aj tak jedno on to nemá v hlave v poriadku. dozvedel som sa, že na ucm stále prednáša deduško dvorský. tento zabávač môže učiť politológiu na ucm? tak sa nečudujme, že deti volia kotlebu.
   ako je možné, že si daňový úrad nevšimol podnikanie gak? má pozastavenú živnosť. ako odvádza dane, účtuje reklamu a náklady?

   • 9.1.1
    fifo says:

    Náš Gabriel dostáva černé penáze,len dokázať mu to bude ťažké.Hlavne aj preto,lebo polícia je tiež ovládaná Vladom alebo Širokým.Takže nezávislosť polície je dosť mimo.Pozrime v Čechách,tam odsúdia politikov,starostov aj vysokopostavených policajtov a naposledy aj náčelníka mestskej polície v Brne za vybavovanie priestupkov…Ten mal vybavovať priestupky podnikateľom a svojim známym.Takže tak.

    • 9.1.1.1
     Dan says:

     Na Slovensku je veľká korupcia,že aj Rumunsko alebo Moldavsko je dávno pred nami.Ale čo chceme od polície,ktorá vedome kryje niektorých autičkárov alebo drogových dílerov?Keď máte známych u dopravákov vybavíte všetko a to isté platí aj u meskáčov..Slovensko je pekný štát a Trnava je krásne mesto…

 10. 10
  Heisenberg says:

  Takto. Dobre?

  • 10.1
   jozo says:

   presné ….a preto si nemyslím že ako písal fifo: “Páni Kotlebu zvolili ľudia, tak sa ho naucme rešpektovať…” …..toto nie je alternatíva ani cesta …tou už lidstvo išlo a konce boli zlé….

 11. 11
  od veci says:

  Ale svoj slub KDH, ze nepojde do koalicie so SMERom splnili !
  takze sa na nich nehnevajte.

 12. 12
  Hrobár says:

  R.I.P.
  S veľkým zármutkom vám oznamujeme, že nás dňa 5.3.2016 po ťažkej psychickej chorobe navždy opustila koalícia KDH, SDKU, SMER a odobrala sa na večnosť do valhaly.
  Žiadame, aby na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci držali minútu ticha za zosnulých. Keďže poslanci Mráz, Pobiecký, Stanko a spol. – členovia neexistujúcich strán týmto vlastne stratili domov a stali sa bezdomovcami, žiadame ich aby sa hlásili v centre pre bezdomovcov na Coburgovej ulici.
  Zároveň ďakujeme poslancovi Královičovi členovi volebného tímu KDH za kreatívne vedenie volebnej kampane v prospech nás nevoličov KDH. Treba zvážiť udelenie čestného občianstva.

 13. 13
  za vecou says:

  Suhlas hrobar, ale podľa mňa Pobiecky dostane najväčšie ocenenie za výborné výsledky vo verejnom obstarávaní. Potom sa všetci stretnú u Vladka na Spartaku vo VIP a budú fajčiť doutniky. .A Renatka im ich bude pripalovat.

 14. 14
  Mihoč says:

  Je fascinujúce, ako Kotlebovým voličom vadí neonacizmus :D

 15. 15

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.