reklama

Slovenský rekord: v Trnave vyvlastnili 0,5 metra štvorcového pôdy

privadzac-modrankaHoci výstavba automobilky PSA Peugeot Citroen pri Trnave nespôsobila ani promile mediálneho šumu a problémov s pozemkami, ako tomu bolo v prípade žilinskej továrne KIA, jeden zaznamenaniahodný neoficiálny rekord v súvislosti s vyvlastnením pôdy tu predsa padol. Krajský stavebný úrad v Trnave začiatkom augusta rozhodol o vyvlastnení jednej dvadsatiny pozemku o rozlohe 10 metrov štvorcových, teda 0,5 m2 vo vlastníctve istej už nežijúcej Trnavčanky v prospech mesta Trnava.
Keďže dedičské konanie nie je právoplatne ukončené, a na pozemku buduje stavebná firma pripojovaciu komunikáciu z diaľnice medzi Trnavou a Bratislavou do areálu závodu PSA, Krajský stavebný úrad rozhodol o vyvlastnení. Inak by teoreticky mohlo dôjsť k zbytočným súdnym prekáračkám a následne k odloženiu stavebných prác. Úrad zároveň určil vyplatiť pozostalým cenu stanovenú súdnym znalcom vo výške 130 korún za štvorcový meter, teda v tomto prípade 65 korún.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2007 12:57. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.