reklama

Mesto chystá predaj ornej pôdy pri PSA, počíta s príjmom takmer 800-tisíc eur

Radnica plánuje predať pozemok s výmerou vyše 43-tisíc metrov štvorcových, ležiaci v katastri obce Zavar medzi bývalým majerom Prielohy a automobilkou PSA Peugeot Citroën.

Pozemok je v katastri nehnuteľností vedený ako orná pôda, v súčasnosti je využívaný na poľnohospodársku produkciu.

Parcelu s rozlohou viac ako štyri hektáre bude mesto predávať formou obchodnej verejnej súťaže elektronickou aukciou.

Podmienky verejnej súťaže a návrh kúpnej zmluvy má schvaľovať mestské zastupiteľstvo na zasadnutí v utorok 25. júna 2019.


Pohľad na pozemok (vľavo) z Automobilovej ulice pri PSA

Zdroj: Google Street View


Vyznačený pozemok určený na predaj

Zdroj: zbgis.skgeodesy.sk

Minimálna východisková cena je stanovená posudkom znalca v odbore poľnohospodárstvo – odvetvie odhad hodnoty poľnohospodárskej pôdy, rastlinná produkcia.

Zo znaleckého posudku vyplýva, že všeobecná hodnota pozemku je 18,04 eur za meter štvorcový, čo predstavuje 785 425 eur za celý pozemok s výmerou 43 538 metrov štvorcových.

Túto sumu stanovila Majetková komisia MZ zároveň aj ako minimálnu východiskovú cenu, ktorú musia ponúknuť prípadní záujemcovia vo verejnej súťaži.

Vyhodnotenie súťažných ponúk uchádzačov sa má uskutočniť 19. júla 2019 na zasadnutí majetkovej komisie a po splnení podmienok postúpia predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu kupujúceho formou elektronickej aukcie.

Rozhodujúcim kritériom aukcie bude najvyššia ponuka.

V lokalite medzi bývalým majerom Prielohy a PSA sa v budúcnosti podľa územného plánu počíta s výstavbou priemyselného komplexu „s nutnosťou dodržania všetkých krajinnoekologických podmienok, s minimalizovaním negatívnych vplyvov“.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2019 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chystá predaj ornej pôdy pri PSA, počíta s príjmom takmer 800-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.