reklama

Mesto podpísalo nové nájomné zmluvy na prenájom 660 hektárov ornej pôdy

Mesto Trnava podpísalo zmluvy na prenájom poľnohospodárskej pôdy v celkovej výmere takmer 660 hektárov na obdobie piatich rokov. Farmári budú platiť mestu 180 eur za hektár.

Od dvoch poľnohospodárskych subjektov zinkasuje za prenájom pôdy v lokalitách Špačince, Mníšske a Kočišské ročné nájomné takmer 120-tisíc eur.

Trnavská radnica podpísala nájomnú zmluvu so spoločnosťou TAPOS so sídlom na Farárskom pri Trnave na prenájom 552 hektárov ornej pôdy za cenu 99 467 eur ročne.

Zmluva je podpísaná aj so spoločnosťou Sezaland so sídlom v Opoji. Tá si prenajíma 106 hektárov a mestu zaplatí ročný prenájom 19 209 eur.

Ilustračné foto

Obe farmárske firmy viedli medzi sebou dva roky spory týkajúce sa užívania pôdy v niektorých lokalitách.

Mesto Trnava podmienilo ďalší prenájom pôdy týmto subjektom až po urovnaní vzájomných sporov.

Dohodu o urovnaní podpísali zástupcovia Taposu a Sezalandu 24. apríla 2019.

Zmluvy o prenájme poľnohospodárskych pozemkov v katastri obce Špačince, v lokalitách Mníšske a Kočičské sú platné do 30. septembra 2024.

Nájomcovia sa zmluvne zaväzujú, že pozemky budú využívať riadnym spôsobom na poľnohospodárske účely, a to primerane druhu pozemku, zachovávať ich úrodnosť a udržiavať ich v riadnom užívateľskom stave so starostlivosťou riadneho hospodára.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2019 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo nové nájomné zmluvy na prenájom 660 hektárov ornej pôdy”

 1. 1
  družstevník says:

  To čo je za odrb ?
  https://mytrnava.sme.sk/c/20634017/za-prenajom-poli-dostane-trnava-statisice-eur.html
  Rozdiel medzi 180 €/ha a 350 €/ha je 112.200 € ročne a 561.000 € za 5 rokov !!
  To ide komu ?

 2. 2
  jan says:

  V článku /dúfajme, že aj v zmluve/ napísané:
  ” Nájomcovia sa zmluvne zaväzujú, že pozemky budú využívať riadnym spôsobom na poľnohospodárske účely, a to primerane druhu pozemku, zachovávať ich úrodnosť a udržiavať ich v riadnom užívateľskom stave so starostlivosťou riadneho hospodára.”
  Realita- zaburinený úrodný chotár pri Kočiskom. Pár rokov bude v prenájme a potom sa predá a cudzincom. Ej, ej ……………

 3. 3
  Poľnohospodár says:

  Ta zmluva je úplne jalova. Žiadna kontrola, podmienky ako hospodáriť tak aby sa zachovala kvalita pôdy a jej vlastnosti a nedochádzalo k ďalšej degradacii pôdy eroziou, zlým osevnym postupom, absenciou organickeho hnojenia. Je bežné pri prenájmu pôdy že sa robia aj rozbory pôdy aby sa dal porovnať stav pred a po.

 4. 4
  Vcelar.g says:

  Treba aj priebežne kontrolovat rozborom pôdy ako ju zamorujú pesticídmi..toto by si malo mesto ustrážiť..pretože situácia je taka okolo trnavy,že udržať včelstvá pri živote vyžaduje nadludské úsilie,a velakrát ani to nepomože..nehovoriac o tom ze všetko to svinstvo dýchajú aj obyvatelia mesta,lebo imrvere v jednom kuse fukajúce vetry to do mesta z jeho periférií zanášajú velmi výdatne..

  • 4.1
   Timur says:

   Včelár ty nesleduješ ekologické snahy vedenia mesta menovite nášho Peťa aj v televízii bol šot o tom ako sme sa prihlásili do radov záchrancov našej matky Zeme a vyhlásenie totálnej vojny používateľom chémie v ošetrovaní mestskej zelene. Trnava v prvých šíkoch bojovníkov proti požívateľom chémie. Všetkých vás pozdravuje ploskáčik pagaštanový . V meste sa mu darí a je spokojný za vytvorené podmienky, respektíve apaniu vedenia mesta . Sľubuje, že za päť rokov zlikviduje všetky pagaštany v meste.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.