reklama

Mesto podpísalo nové nájomné zmluvy na prenájom 660 hektárov ornej pôdy

Mesto Trnava podpísalo zmluvy na prenájom poľnohospodárskej pôdy v celkovej výmere takmer 660 hektárov na obdobie piatich rokov. Farmári budú platiť mestu 180 eur za hektár.

Od dvoch poľnohospodárskych subjektov zinkasuje za prenájom pôdy v lokalitách Špačince, Mníšske a Kočišské ročné nájomné takmer 120-tisíc eur.

Trnavská radnica podpísala nájomnú zmluvu so spoločnosťou TAPOS so sídlom na Farárskom pri Trnave na prenájom 552 hektárov ornej pôdy za cenu 99 467 eur ročne.

Zmluva je podpísaná aj so spoločnosťou Sezaland so sídlom v Opoji. Tá si prenajíma 106 hektárov a mestu zaplatí ročný prenájom 19 209 eur.

Ilustračné foto

Obe farmárske firmy viedli medzi sebou dva roky spory týkajúce sa užívania pôdy v niektorých lokalitách.

Mesto Trnava podmienilo ďalší prenájom pôdy týmto subjektom až po urovnaní vzájomných sporov.

Dohodu o urovnaní podpísali zástupcovia Taposu a Sezalandu 24. apríla 2019.

Zmluvy o prenájme poľnohospodárskych pozemkov v katastri obce Špačince, v lokalitách Mníšske a Kočičské sú platné do 30. septembra 2024.

Nájomcovia sa zmluvne zaväzujú, že pozemky budú využívať riadnym spôsobom na poľnohospodárske účely, a to primerane druhu pozemku, zachovávať ich úrodnosť a udržiavať ich v riadnom užívateľskom stave so starostlivosťou riadneho hospodára.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2019 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo nové nájomné zmluvy na prenájom 660 hektárov ornej pôdy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.