reklama

O prenájom mestskej ornej pôdy má záujem viacero farmárov

Mesto Trnava zatiaľ nepodpíše s Poľnohospodárskym družstvom (PD) na Modranskej ceste v Trnave zmuvu o prenájme 307 hektárov ornej pôdy v lokalite Medziháj.

PD so sídlom na Modranskej ceste hospodári v súčasnosti na mestských pozemkoch len na základe zmluvy o budúcej zmluve. Dlhoročnú štandardnú zmluvu zrušili pred niekoľkými rokmi pre záujem investorov, ktorí plánovali v lokalite Medziháj stavať motoristický okruh či golfový areál.

S developermi mesto podpísalo Memorandum o spolupráci, súčasťou ktorého bolo aj uvoľnenie poľnohospodárskym pozemkov pre prípadnú výstavbu nových projektov.

K uskutočneniu zámerov investorov napokon neprišlo.

medzihaj
O prenájom mestskej pôdy má záujem viacero farmárov

Ilustračné foto

Trnavská radnica preto plánovala podpísať s PD na Modranskej opätovne štandardnú zmluvu za dohodnutú cenu prenájmu 34 eur za hektár, čo predstavuje čiastku približne 10-tisíc eur ročne.

Podľa našich informácií sa však mestu ohlásili aj ďalší farmári, ktorí majú záujem hospodáriť a prevádzať poľnohospodársku činnosť na ornej pôde.

Mesto sa preto rozhodlo nájsť nájomcu pôdy prostredníctvom verejnej súťaže.

Na návrh mestskej rady bol z dnešného rokovania mestského zastupiteľstva návrh na uzatvorenie nájomnej zmluvy medzi mestom Trnava a PD na Modranskej ceste stiahnutý so súhlasom poslancov.

medzihaj-mapa2
Mesto vlastní v lokalite medzi Trnavou, Bielym Kostolom, Ružindolom a Zvončínom viac ako 300 hektárov ornej pôdy

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2014 13:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.