reklama

O prenájom mestskej pôdy v okolí Trnavy s rozlohou 735 hektárov budú záujemcovia súťažiť

Mesto Trnava vyhlási štyri verejné obchodné súťaže na prenájom poľnohospodárskej pôdy. Z nich si mesto sľubuje vyššie výnosy za prenájom pôdy do mestského rozpočtu. Farmári budú súťažiť o prenájom mestskej pôdy v štyroch lokalitách – Kočišské, Mníšske, Farský mlyn a v katastri Špačiniec.

Minimálna východisková cena nájomného vo verejných obchodných súťažiach je stanovená na 150 eur za hektár pôdy ročne. Podmienkou nájomcov bude využívať pozemky riadnym spôsobom na poľnohospodárske účely, a to primerane druhu pozemku, zachovať ich úrodnosť a udržiavať ich v riadnom užívateľskom stave.

Nájomné zmluvy s prípadnými úspešnými uchádzačmi budú podpísané na obdobie od októbra 2017 do konca septembra 2022 s možnosťou predĺženia na ďalších 5 rokov.

Celkom ponúkne mesto Trnava do prenájmu formou obchodnej verejnej súťaže 735 hektárov.

Na mestských pozemkoch s výnimkou Farského mlyna doteraz hospodárila Trnavská poľnohospodárska spoločnosť. Mesto Trnava firmu na jeseň 2016 vyzvalo na vrátenie prenajatých pozemkov. V nájomnom vzťahu neodporúčala pokračovať ani majetková komisia a na ďalšie užívanie pozemkov navrhla vyhlásiť obchodnú verejnú súťaž.

Ilustračné foto

Pozemky v lokalite Kočišské sú situované asi 5 km západne od centra Trnavy na hranici s katastrom obce Biely Kostol. Spolu tu mesto prenajíma 225 hektárov.

Parcely v katastri Špačiniec majú rozlohu 156 hektárov. Sú situované asi 5 km severovýchodne od centra mesta. Pozemky tvorí jedna súvislá parcela takmer pravidelného obdĺžnikového tvaru. Prístup k pozemku je z viacerých strán z verejných regionálnych komunikácií a taktiež z účelových vnútorných poľných ciest.

Lokalita Mníšske s rozlohou 309 hektárov sa nachádza približne 5 km severovýchodne od centra Trnavy na hranici s katastrom obcí Špačince a Malženice. Pozemky tvoria spolu nepravidelný trojuholníkový až lichobežníkový plošný útvar – poľnohospodársky súvislý celok.

Farský mlyn ako jediný nebol v prenájme Trnavskej poľnohospodárskej spoločnosti. Súkromný prenajímateľ podal výpoveď z nájmu takmer 45 hektárov pôdy mestu na jeseň 2016. Pozemky sa nachádzajú 5 km západne od Trnavy, tvoria dve parcely takmer pravidelného trojuholníkového tvaru.

Záujemcovia o prenájom musia okrem iného dokladovať, že pôsobia na území Slovenska v poľnohospodárskej prvovýrobe minimálne 3 roky.

Kritériom pre výber najvhodnejšieho súťažného návrhu na uzatvorenie nájomnej zmluvy je najvyššia výška nájomného.

Písomné súťažné návrhy je potrebné doručiť do podateľne mestského úradu do 13. júna 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2017 13:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.