reklama

Supermarketu Billa na Spartakovskej končí prenájom mestských pozemkov, poslanci rozhodli o nepredĺžení zmluvy

Poslanci mestského zastupiteľstva (MZ) na dnešnom zasadnutí rozhodli o tom, že mesto Trnava nepredĺži prenájom pozemkov spoločnosti Billa prináležiacich k supermarketu na Spartakovskej ulici. Za návrh mestskej rady na nepredĺženie prenájmu mestských pozemkov hlasovalo všetkých 31 prítomných poslancov.

Spoločnosť Billa si prenajíma od mesta Trnava pozemky s výmerou približne 4500 metrov štvorcových na Spartakovskej ulici od roku 1992.

Prvá nájomná zmluva bola ozatvorená na obdobie 10 rokov, v ďalších rokoch sa obe strany dohodli na predĺžení prenájmu, čo trvalo až do súčasnosti.

V septembri 2012 bol podpísaný dodatok k zmluve o prenájme, schválené predĺženie prenájmu na dobu určitú od 14. 10. 2012 do 13. 10. 2017 s výpovednou lehotou 12 mesiacov v prípade, že na území, na ktorom sa nachádza supermarket, bude uvažovaná výstavba v súlade s Územným plánom mesta Trnava.

Nájomné pre rok 2017 predstavuje čiastku 40 600 eur, Billa ho platí v stanovenom čase vo forme štvrťročných splátok.


Supermarket Billa na Spartakovskej ulici

Foto: Google Street View

V apríli 2017 požiadala spoločnosť Billa mesto Trnava o predĺženie nájomnej zmluvy. Majetková komisia MZ odporučila prenajať pozemky na obdobie troch rokov do októbra 2020, pričom navrhla ročné nájomné vo výške 55 000 eur.

„Oznámenie majetkovej komisie z aprílového zasadnutia prevzala spoločnosť Billa 3. mája 2017, do dnešného dňa, ani po niekoľkých urgenciách, na tento návrh nezareagovala,“ informoval poslancov MZ odbor právy a majetkový na Mestskom úrade v Trnave.

Keďže medzi mestom Trnava a spoločnosťou Billa neprišlo k dohode, v zmysle zmluvy končí prenájom pozemkov k 13. októbru 2017.

Ako ďalej pripomína vo svojom stanovisku odbor právny a majetkový na Mestskom úrade v Trnave, „v prípade skončenia nájmu podľa Občianskeho zákonníka platí: Ak nájomca užíva veci aj po skončení nájmu a prenajímateľ, teda mesto Trnava, proti tomu nepodá návrh na vydanie veci alebo na vypratanie nehnuteľnosti na súde do 30 dní, obnovuje sa nájomná zmluva za tých istých podmienok, za akých bola dojednaná pôvodne. Nájom dojednaný na dobu dlhšiu ako rok sa obnovuje vždy na rok, nájom dojednaný na kratšiu dobu sa obnovuje na túto dobu.“

Odbor ďalej pripomína, že v zmysle doteraz platnej zmluvy „po uplynutí doby nájmu má terajší nájomca prednostné právo na uzavretie novej nájomnej zmluvy ohľadne rovnakého predmetu nájmu ako je dohodnutý v zmluve, mesto by nemalo prenajímať predmetné pozemky iným osobám.“

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2017 15:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Supermarketu Billa na Spartakovskej končí prenájom mestských pozemkov, poslanci rozhodli o nepredĺžení zmluvy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.