reklama

Aqua-Relax získal pozemky na kúpalisku, poslanci rozhodli jednomyseľne

Na tretí pokus predalo mesto Trnava 15-tisíc metrov štvorcových pozemkov spoločnosti AQUA-RELAX za účelom výstavby celoročného aquaparku, letného kúpaliska a priestorov pre oddychové a voľnočasové aktivity.

Mesto získa za predaj pozemkov 750-tisíc eur, z toho 100 – tisíc na účet mesta pri podpise zmluvy a 650 – tisíc eur v splátkach rozvrhnutých na obdobie 12 rokov. Za predložený návrh hlasovalo všetkých 28 prítomných poslancov.

Finančné prostriedky z predaja pozemkov zostanú v areáli Slávie. Poslanci schválili uznesenie, v ktorom sa uvádza, že peniaze zo splátok za prevod pozemkov budú každoročne použité mesto na podporu a rozvoj športového areálu.

Tesne pred komunálnymi voľbami 2014 sa o predaji pozemkov na žiadosť investora nehlasovalo vzhľadom na citlivosť témy, v polovici mája 2015 na mimoriadnom rokovaní zastupiteľstva, ktoré zvolalo podpismi 16 poslancov MZ, nebolo o čom hlasovať.

V procese rokovania s bankou ako poskytovateľom úveru došlo k zmene, z ktorej vyplynulo, že kupcom pozemkov na vybudovanie kúpaliska má byť obchodná spoločnosť Aqua-Relax, s. r. o.,

Preto bolo potrebné pred samotným hlasovaním mestského zastupiteľstva najprv splniť podmienky zverejnenia nového návrhu na prípadné pripomienkovanie. Po uplynutí povinnej doby zverejnenia sa o novom návrhu rozhodovalo na 2. mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v pondelok 1. júna.

aquacenter-relax-t-496x297
Vizualizácia Aqua Relax Center

Predmetné pozemky stoja v areáli letného kúpaliska, konkrétne ide o zadnú časť kúpaliska s otvoreným bazénom, trávnatými plochami, ihriskom pre plážový volejbal a ďalšími neudržiavanými priestormi.

O prevode pozemkov malo pôvodne hlasovať bývalé mestské zastupiteľstvo v novembri 2014 s návrhom predaja pozemkov za 1 euro. Podľa znaleckého pozemku majú plochy určené pre šport a rekreáciu hodnotu 1,3 milióna eur. Investor mal výmenou za prevod mestských pozemkov vybudovať infraštruktúru v podobe ciest, chodníkov, parkovacích miest či sadových úprav v rovnakej hodnote a celú investíciu z vlastných zdrojov odovzdať do majetku mesta.

Táto dohoda sa však napokon neuskutočnila a nové vedenie mesta sa s investorom dohodli na finančnom vyrovnaní.

„Som rád, že po dlhej dobe sa nám podarilo dohodnúť na podmienkach, ktoré sú uspokojujúce pre všetky strany. Našou snahou bude vybudovať pre Trnavčanov krásny aquapark so športoviskami a infraštruktúrou. Verím, že na svoje dnešné hlasovanie budete raz určite hrdí,“ vyslovil sa pred poslancami zástupca spoločnosti Aqua-Relax Jozef Svátek.

Takmer 15-tisíc metrov štvorcových mestských pozemkov v zadnej časti kúpaliska nie je súčasťou komerčnej časti akvaparku, ktorú spoločnosť Aqua Relax buduje. Krytý akvapark stavia investor na vlastných pozemkoch. Projekt v hodnote asi 6 miliónov eur je financovaný výlučne zo súkromných zdrojov – vlastných a úverových prostriedkov.

Zadnú časť kúpaliska čaká podľa slov Jozefa Sváteka postupná komplexná revitalizácia a celková úprava priestorov určených pre oddych a voľný čas.

akvapark-relax
Pohľad na stavenisko akvaparku z polovice apríla 2015

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2015 16:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.