reklama

Letnú časť akvaparku Relax otvárajú pre verejnosť, kúpalisko prešlo totálnou premenou

V priebehu dvoch mesiacov dokončila trnavská spoločnosť Relax Aqua & Spa letnú časť akvaparku. Z bývalého kúpaliska Slávia, presláveného desaťročia večne ľadovou vodou či skokanskou vežou a veľkou kĺzačkou, nezostal kameň na kameni.

Letné kúpalisko, ktoré je súčasťou akvaparku Relax Aqua & Spa Center na Rybníkovej ulici, oficiálne otvoria vo štvrtok 28. júla 2016. V predvečer otvorenia pre verejnosť pozvali prevádzkovatelia areálu na slávnostné otvorenie asi stovku hostí.

„Nebola to ľahká cesta, ale podarilo sa nám zrealizovať v naozaj veľmi krátkom čase všetko, čo sme si predsavzali. Od zajtra sa môžu Trnavčania aj návštevníci z okolia tešiť z úplne zmeneného kúpaliska. Osobne som veľmi rád, že sa nám podarilo prekonať všetky prekážky a problémy. Veľká vďaka patrí všetkým našom spolupracovníkom, kolegom a každému, kto sa o toto dielo svojou prácou zaslúžil,“ povedal Jozef Svátek zo spoločnosti Aqua Relax.

relax-kup-1

relax-kup-2
V budúcnosti chcú v letnej časti vybudovať tobogány a ďalšie atrakcie

V Trnave tak fungujú už tri letné kúpaliská. Okrem Relax Centra využívajú oddychujúci kúpalisko Castiglione na Družbe a rovnako modernizovaný areál kúpaliska v Kamennom mlyne.

Letná časť areálu na Slávii je kompletne modernizovaná, z pôvodného kúpaliska nezostalo nič. Areál narástol o priestory bývalýho skejtparku, dnes sa tu nachádza zatrávnená oddychová zóna.

Nové sú všetky bazény z nerezu. Voda je regulovaná na teplotu 27-28 stupňov Celzia. Čistotu vody udržiava moderná technológia.

Návštevníci môžu využívať na plávanie 25-metrový bazén s vyznačenými dráhami, k dispozícii je vodný bar, detské bazény, sedací bazén, rôzne chrliče, vodná lezecká stena, vodný basketbal, pribudli desiatky pohodlných ležadiel a kompletná úprava okolitých plôch.

V letnej časti akvaparku našlo prácu vyše 20 ľudí, kapacita kúpaliska je asi 2000 návštevníkov.

V druhej etape, ktorá sa predbežne plánuje na rok 2017, plánujú prevádzkovatelia vybudovať okrem iného aj tobogány a ďalšie atrakcie.

Investičné náklady na prebudovanie kúpaliska Slávia dosiahli asi 1,7 milióna eur. Vnútorná časť akvaparku vyšla 8,5 milióna eur. Trnavská spoločnosť Aqua Relax investovala do vybudovania projektu vlastné a úverové zdroje z komerčnej banky.

Letné kúpalisko bude otvorené denne od 9:00 do 19:00 hod., vnútorný vodný svet je otvorený každý deň od 9:00 do 21:00 hod.

Ďalšie fotografie:

relax-kup-3

relax-kup-4

relax-kup-5

relax-kup-6

relax-kup-7

relax-kup-8

relax-kup-8a

relax-kup-9

relax-kup-10

relax-kup-11

relax-kup-12

relax-kup-12a

relax-kup-13

relax-kup-14

relax-kup-15

relax-kup-16

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2016 21:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Letnú časť akvaparku Relax otvárajú pre verejnosť, kúpalisko prešlo totálnou premenou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.