reklama

Mesto zrejme speje k dohode s investorom akvaparku. O návrhu zmluvy rozhodnú poslanci

Sedemstopäťdesiattisíc eur, z toho 100 – tisíc eur na účet mesta pri podpise zmluvy a 650 – tisíc eur v splátkach rozvrhnutých na obdobie 12 rokov. Tak znie predbežná dohoda mesta Trnava a spoločnosti Aqua Relax, ktorá začala na jeseň 2014 s výstavbou akvaparku na Rybníkovej ulici.

O návrhu zmluvy a zámere previesť mestské pozemky s rozlohou 14 980 metrov štvorcových do vlastníctva spoločnosti Aqua Relax budú rozhodovať mestskí poslanci na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva 15. mája 2015.

Predmetné pozemky stoja v areáli letného kúpaliska, konkrétne ide o zadnú časť kúpaliska s otvoreným bazénom, trávnatými plochami, ihriskom pre plážový volejbal a ďalšími neudržiavanými priestormi.

O prevode pozemkov malo pôvodne hlasovať bývalé mestské zastupiteľstvo v novembri 2014 s návrhom predaja pozemkov za 1 euro. Podľa znaleckého pozemku majú plochy určené pre šport a rekreáciu hodnotu 1,3 milióna eur. Investor mal výmenou za prevod mestských pozemkov vybudovať infraštruktúru v podobe ciest, chodníkov, parkovacích miest či sadových úprav v rovnakej hodnote a celú investíciu z vlastných zdrojov odovzdať do majetku mesta.

Spoločnosť Aqua Relax napokon požiadala radnicu a poslancov o stiahnutie svojej žiadosti. Ako jeden z hlavných dôvodov uviedli, že zámer sa stal súčasťou predvolebného boja, pretože o prevode pozemkov mali hlasovať poslanci štyri dni pred komunálnymi voľbami.

akvapark-relax
Pohľad na stavenisko akvaparku z polovice apríla 2015

„So zástupcami investora aj ich financujúcej banky sme absolvovali viacero rokovaní. Posledná dohoda znie, že investor akvaparku zaplatí na účet mesta 100-tisíc eur pri podpise zmluvy a 650-tisíc eur bude zaplatených mestu formou splátok v trvaní 12 rokov,“ potvrdil aktuálne platnú verziu primátor Trnavy Peter Bročka.

„Investor sa súčasne zaviaže vybudovať na vlastné náklady 65 parkovacích miest v dotyku akvaparku,“ pripomenul trnavský primátor.

Takmer 15-tisíc metrov štvorcových mestských pozemkov v zadnej časti kúpaliska nie je súčasťou komerčnej časti akvaparku, ktorú spoločnosť Aqua Relax buduje. Krytý akvapark stavia investor na vlastných pozemkoch. Projekt v hodnote asi 7 miliónov eur je financovaný výlučne zo súkromných zdrojov – vlastných a úverových prostriedkov.

Zadnú časť kúpaliska čaká podľa slov Jozefa Sváteka z Aqua Relax postupná komplexná revitalizácia a celková úprava priestorov určených pre oddych a voľný čas.

relax-tt-2
Na mestských pozemkoch stojí vonkajší bazén či trávnaté plochy

Projekt Aqua Relax Center bude fungovať celoročne. Návštevníci budú môcť využívať priestory vo vnútri akvaparku, počas letných mesiacov bude v prevádzke aj vonkajší 25 – metrový plavecký bazén, ktorý vznikne prebudovaním súčasného.

V exteriéroch na súčasných mestských pozemkoch plánujú vybudovať detský a dojazdový bazén, postupne pribudnú aj tobogány a mnohé atrakcie. Samozrejmosťou je revitalizácia celého priestoru dnešného kúpaliska.

Dominantou dvojpodlažného objektu Aqua Relax Center bude vnútorný 25 – metrový bazén. Návštevníkom bude k dispozícii divoká rieka, chŕliče, tobogán, detský bazén s rozmermi 10×15 metrov, regeneračný bazén či tzv. mokrý bar.

aquacenter-relax-t
Vizualizácia projektu Aqua Relax Center

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2015 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zrejme speje k dohode s investorom akvaparku. O návrhu zmluvy rozhodnú poslanci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.