reklama

Investor projektu akvaparku potrebuje mestské pozemky, rozhodnúť musia poslanci

Avizovaná výstavba projektu Aqua Relax Center v areáli Slávie stojí na verdikte poslancov mestského zastupiteľstva.

Trnavská súkromná spoločnosť Aqua Relax čaká na rozhodnutie poslancov o predaji mestských pozemkov s rozlohou 14 710 metrov štvorcových, ktoré majú byť súčasťou budúceho areálu akvaparku a letného kúpaliska, za cenu 1 euro.

Pozemky majú podľa znaleckého posudku hodnotu 1,3 milióna eur. Investor výmenou sľubuje vybudovanie infraštruktúry v podobe ciest, chodníkov, parkovacích miest či sadových úprav v rovnakej hodnote a celú investíciu z vlastných zdrojov odovzdá do majetku mesta.

Okrem realizácie samotného akvaparku s kúpaliskom plánuje vybudovať moderný areál pre plážový volejbal a priestory pre ďalšie športy.

Pre obyvateľov mesta Trnava plánuje prevádzkovateľ akvaparku a kúpaliska poskytnúť trvalú 20-percentnú zľavu zo vstupného.

relax-1

relax-2
Prípravné práce výstavby v areáli kúpaliska už začali

Investor predpokladá náklady vo výške približne 7 miliónov zo súkromných zdrojov, bez štátnej pomoci či eurofondov. Približne polovicu projektu chce financovať z komerčného úveru. Projekt akvaparku na kúpalisku Relax začal vznikať ešte v roku 2007. Po rôznych peripetiách sa zámer podarilo dostať až do súčasného štádia.

“Aby sme úver získali, potrebujeme predložiť vlastníctvo pozemkov. Preto žiadame mesto o odkúpenie pozemkov za 1 euro výmenou za naše investície do majetku mesta. Problémom je pre nás čas – plynie nám trojmesačná lehota od doby schválenia úveru po preukázanie vlastníctva pozemkov, ktorá vyprší v najbližších týždňoch. Z toho dôvodu potrebujeme vyjadrenie poslancov, v opačnom prípade vyjde niekoľkomesačné úsilie nazmar a predschválený úver prepadne,” vysvetľuje Jozef Svátek zo spoločnosti Aqua Relax Trnava a odmieta špekulácie o tom, že žiadosť prichádza do zastupiteľstva tesne pred komunálnymi voľbami.

Pripomína komplikovanosť celého procesu prípravy projektu, vybavovania úveru, komunikácie s mestom, projektantmi či dodávateľom stavby, ktorého už investor vybral.

“My sme pripravení stavať okamžite, máme vlastné finančné zdroje, vybranú firmu, ktorá projekt zrealizuje, čakáme len na rozhodnutie mesta,” zhrnul. Akvapark má byť dokončený do 12 mesiacov od začatia výstavby.

V dôvodovej správe k materiálu, o ktorom majú hlasovať poslanci 11. novembra 2014 sa uvádza, že existujúce kúpaliská v správe mesta Trnava nevyhovujú moderným štandardom, nefungujú po celý rok, sú preplnené a chýbajú im štandardné plavecké bazény.

“Mesto Trnava na vybudovanie vodného komplexu nemá voľne peňažné prostriedky potrebné v rámci vstupnej investície, pričom zadĺženie mesta Trnava v rámci investície neprichádza do úvahy. Je zrejmé, že mesto Trnava nemá k dispozícii odborný manažment, ktorý by mohol efektívne zabezpečiť vybudovanie a prevádzkovanie vodného komplexu, čo samozrejme pre mesto Trnava ešte zvyšuje rizikovosť celej investície. Z uvedených dôvodov mesto Trnava nemá inú možnosť, ako túto verejnoprospešnú službu zabezpečiť prostredníctvom súkromného investora, ktorý bude ochotný znášať ekonomické riziko súvisiace s vybudovaním a najmä prevádzkovaním vodného komplexu,” pripomína správa k materiálu.

aquacenter-relax-t
Aqua Relax Center Trnava – vizualizácia

Projekt Aqua Relax Center má fungovať celoročne. Návštevníci budú môcť využívať priestory vo vnútri akvaparku, počas letných mesiacov bude v prevádzke aj vonkajší 25 – metrový plavecký bazén, ktorý vznikne prebudovaním súčasného. V exteriéroch pribudne detský a dojazdový bazén, postupne vybudujú aj tobogány a mnohé atrakcie. Samozrejmosťou je revitalizácia celého priestoru dnešného kúpaliska.

Dominantou dvojpodlažného objektu Aqua Relax Center bude vnútorný 25 – metrový bazén. Návštevníkom bude k dispozícii divoká rieka, chŕliče, tobogán, detský bazén s rozmermi 10×15 metrov, regeneračný bazén či tzv. mokrý bar.

Po dokočenení samotného akvaparku plánuje spoločnosť Aqua Relax Trnava rozšíriť plochu dnešného kúpaliska smerom bližšie k futbalovým ihriskám. Areál kúpaliska, ako aj ďalšie susediace priestory, tak čaká podľa slov J. Sváteka totálna revitalizácia.

Mesto Trnava v minulosti poskytlo pozemky za 1 euro napríklad pri projekte City Arena, výpožičkou pozemkov na dobu 30 rokov pomohla samospráva pri realizácii tenisového komplexu Empire či squashovej haly Pohoda. Podľa investora banke dnes už výpožička pozemkov nestačí a pri žiadosti o poskytnutie úveru požaduje nie dlhodobú výpožičku, ale vlastníctvo pozemkov.

FOTOGALÉRIA – VIZUALIZÁCIE:
[Not a valid template]

Názory kandidátov na primátora:

Peter Bročka: “Termín preloženia žiadosti je príliš neskorý, rozhodne by som to nechal na ďalšie zastupiteľstvo. Je absolútne nevyhnutné, aby predajom majetku za takto nízku sumu predchádzala verejná diskusia.”

Jozef Klokner: “Riešiť takúto záležitosť krátko pred voľbami považujem za nešťastné.”

Robert Schmidt: “Nepovažujem to za šťastné riešenie, určite nie 3 dni pred voľbami. Súhlasím s názorom, že je vhodné nechať rozhodnutie na novom zastupiteľstve.”

Bystrík Stanko: “Rozhodnutie nechám na poslancov. Na rokovaní mestskej rady som povedal, že termín tri dni pred voľbami nie je vhodný a pri hlasovaní som sa zdržal. Aj keď si myslím, že akvapark v Trnave je potrebný.”

Ján Žitňanský: “Som za schválenie predaja. Nie je to prvý raz, kedy mesto takto rozhodlo. V minulosti stačila výpožička, po zmene zákona potrebuje investor pozemok vlastniť. V Trnave to nie je nič nové a veľmi dobre sa to osvedčilo. Mesto samotné nemá na to, aby postavilo akvapark. Keď môžeme takýmto spôsobom pomôcť Trnavčanom, pre ktorých je takýto projekt prioritou, ja s tým nemám problém.”

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2014 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

72 komentárov pre “Investor projektu akvaparku potrebuje mestské pozemky, rozhodnúť musia poslanci”

 1. 1
  Flego says:

  Bomba článok pán Pokorný, klobúk dole. Takto si predstavujem kvalitnú informačnú linku mesto-novinár-občan. Článok je o niekoľko úrovní kvalitnejší než pôvodná informácia http://www.trnavskyhlas.sk/c/14579-na-slavii-moze-vyrast-akvapark-mestski-poslanci-rozhodnu-ci-podporia-projekt-pozemkami.htm a dáva odpovede na všetky otázky, ktoré som položil v diskusii pod týmto článkom https://www.trnava-live.sk/2014/11/03/v-kine-hviezda-bude-verejna-diskusia-so-vsetkymi-kandidatmi-na-primatora-trnavy/ t.j. prečo 4 dni pred voľbami, prečo za euro, či sa to mestu vráti, čo z toho bude mať radový trnavčan.
  Ak je to tak, ako je to podané v tomto článku jednoznačne hlasujem ÁNO. Kladiem si ale otázku, prečo tieto informácie prichádzajú až dnes, niekoľko dní po prvom zverejnení? Je to len tým, že Patrik je skvelý novinár, ktorý si vždy dá námahu zozbierať kvalitné informácie, alebo až po medializácii pocítili kompetentní potrebu vysvetlovať? A čo ma už úplne šokuje, prečo s týmito informáciami neprišiel Žitňanský vo včerajšej diskusii. Veď by takouto fundovanou odpoveďou vysoko bodoval a utrel by všetkých oponentov. Miesto toho odpovedal len, že takto to robíme vždy, čím len prilial oleja do ohňa. Naozaj je tak skostnatený, a žije ešte v časoch, keď sa ešte verejnosť na nič nepýtala a bez slova prijímala rozhodnutia KDH, alebo sa na tak závažnú otázku pred diskusiou nepripravil?
  Každopádne vo svetle nových informácií ja by som vo verejnej diskusii za Svátekov aquapark hlasoval ÁNO.

  • 1.1
   Michal says:

   Velmi triezvy pohlad ! Ja by som bol tiez za, niktory sukromny investor by nesiel do toho, kebyze to ma postavit na zelenej luke, lebo by to bolo nerentabilne.

  • 1.2
   a says:

   Pán Flefo, dali ste tam link na článok TH z 3.11.2014. Ráno ste asi nepostrehol, že článok aj s podrobnejšími informáciami od investora tam bol skôr ako tu na t-live. Takže opierať sa o pôvodnú informáciu z podnelka 3.11. asi nebolo správne. To len na margo Vášho klobúka. Pekný deň.

 2. 2
  hugo says:

  Ak tomu dobre rozumiem je to takto:
  – Ja občan Trnavy darujem neznámej skupine mestský pozemok
  – za to dostanem právo ísť sa tam okúpať za vstupné, kúpiť si kebab , pizzu alebo podobné typické slovenské jedlo a za to, že som im dal pozemok zadarmo si musím zaplatiť rôzne služby – budem mať z toho trt, lebo zisk si nechá firma
  – 20% zľava z čoho ? z nadhodnoteného vstupného ?
  – Dominantou bude 25 m exteriérový bazén, ktorý sa v skutočnosti dá využiť iba 3-4 mesiace v roku, Žitňanský sa tam možno bude kúpať s Bosniakom a Pobieckym v januári
  – exteriérový bazén je nanič v záujme mesta – napr. plavecký klub nemôže trénovať vonku, čo tak plávanie na Vianoce ?
  – samozrejme banky chápu tieto machinácie a nechcú fantaz-magorie, lebo banka v rámci úveru požaduje krytie a prázdny, zamrznutý bazén ako záruka je im nanič
  – infraštruktúra – odovzdá do majetku mesta tzn.- odovzdá údržbu a náklady, opravy, kosenie, sneh apod nám, aby sme to platili my občania za neho
  – ad Žitňanský – ako chce týmto pomôcť Trnavčanom ? aby mohli platiť vstupné a služby súkromnej firme ? Čo s tým má mesto ? Alebo je Žitňanský a spol. dealer, akcionár firmy ?
  – neuveriteľné je, že dokonca aj Stanko pochopil obludnosť tejto machinácie
  – žiadam okamžite Žitňanského aby my pridelil 2 a pol hektára mestského pozemku za 1 Euro na moje súkromné záujmy. Ostatní občania nech sa postavia do rady.
  Sľubujem že lokše, knedľa a poldecáky budú s 20% zľavou
  – prečo si ostatní investori, živnostníci, ktorí zamestnávajú ľudí z Trnavy a okolia a vytvárajú hodnoty a platia dane musia kupovať pozemky za tržné ceny ?
  – p. Žitňanský, kto nechal majetok mesta – areál kúpaliska Slávie zdevastovať za posledných 24 rokov, že by vy ako člen majetkovej komisie a vaše KDH ?

  • 2.1
   Buchar says:

   Este si treba vsimnut, ze to treba narychlo. Ziadna diskusia s obcanmi, ziadne pytanie sa obyvatelov. Nic. Oni rozhodnu.

   Uz len pre toto dam hlas Brockovi, ze sa budu konat verejne diskusia ako nalozit so spolocnym majetkom.

  • 2.2
   ssTT says:

   p. Žitňanský je veľký kamošš z pánom podnikateľom :) už roky rokúce

  • 2.3

   Ale tak ľudia kľud! Plaťte dane a moc nevymýšľajte. Tak ako doteraz.
   Pozrite sa v posledných krajských, európskych aj parlamentných voľbách vyhral Smer.
   Tak vyhrá aj 15. novembra v komunálnych voľbách v Trnave.

   A keby čírou náhodou nie, tak už si nejako inak poradíme aby nám dobre bolo.

   Vaša večne hladná Gorila.

  • 2.4
   Fero Jahoda says:

   Pán majster Hugo. Vase neznáme súkromne záujmy mam na háku. Potrebujete pozemok aby pre trnavcanov urobil niečo zmysluplne vo verejnom zaujme? Tym je aquapark. Podľa komentov sa cudujem sa Svatkovi ze chce oplieskat prachy aby sa ľudia mali kde vycvachtat a mali komplet servis.
   Pán Hugo nám aquapark postaví za trhovú cenu, ktorú vysolí za pozemok.

   Pan Svatek vylozte si nohy na stol a užívajte si majster Hugo postaví aquapark. Duševná hygiena je prvoradá.

 3. 3
  sTToka says:

  Len nech mi nikto netvrdí, že mesto nemalo a nemá 7 mil EUR.
  doteraz vždy bol rozpočet mesta prebytkový.

  to jakože ludia a firmy sa zlozia (zaplatia dane), a mesto preda pozemok, aby si niekto mohol robit sukromny biznis. este som nikoho nevidel predavat nehnutelnosti, ked nie je vo financnej tiesni ba priam naopak.
  dobrá PČVNa

  • 3.1
   Buchar says:

   Preto taka bitka o radnicu. Este je co rozdavat , este je z coho inkasovat provizky.

  • 3.2
   duch svaty says:

   jasne ze ma. Vcera sa Zitnansky chvalil ze mesto na svojich uveroch zaraba, tak si mali zobrat uver a postavit to ako mesto.

   To je presne to iste ako stadion. Nemohlo sa mesto uchadzat o dotaciu statu 13 milionov na opravu stadiona od Fica? Preco by to nemohlo postavit mesto a iba cisto stadion bez nezmysleneho obchodneho centra? Nedostalo by snad mesto dotaciu od Fica na postavenie noveho stadiona?

   Pan Stanko klame ked hovori ze necha hlasovanie o aquaparku na poslancov Smeru, nech povie ako budu hlasovat, to ze sa on zdrzal hlasovania je obycajny alibizmus pred volbami presne ako jeho slavny bod programu z predoslych volieb:

   – Otvorim verejnu diskusiu o tom ci ma byt novy stadion v centre mesta alebo na “zelenej luke”. Ako dopadla tato diskusia pan Stanko? Poviete aj nam ostatnym?

   • 3.2.1
    pedro says:

    preco by to nemohlo postavit mesto?
    lebo nedisponuje takym menezmentom ktory by to zvladol umenezovat. je to take jednoduche. alebo si dokazes predstavit tych ludi co tam teraz sedia ze riadia vystavbu akvaparku alebo niecoho podobneho?

    • 3.2.1.1
     duch svaty says:

     to mas pravdu, tychto si viem predstavit akurat tak pri otvarani detskeho ihriska za 12 000 000 korun alebo pri volebnom senzuse. pockaj, pockaj to neni predstava to je deja vu :) to len tak na odlahcenie :)

 4. 4
  Buchar says:

  Zmajkovicovej jedna zlodejina nevysla v Piestanoch, tak rychlo este do 15teho treba zaryzovat. Ktovie ci ten Hipster by to podpisal.

  Takze je to jasne. Predaj odklepnu este do 15teho.

  • 4.1
   Mia says:

   Zitnansky lobuje, lebo mu z toho kaplo!! Je to do neba volajuce!!
   Projekt vznika od 2007, ale teraz, par dni pred volbami to rychlo potrebuju odsuhlasit udajne kvoli nejakemu uveru?! Skor kvoli tomu, ze Zitnansky tam po volbach uz nemusi byt!! Hnus!

 5. 5
  Buchar says:

  Inac gorila Zitnansky je vtipny. Nejaky akvapark je PRIORITA. Jasne, ze je to JEHO priorita. Primator nebude, tak nech nieco z predaja kvapne do vrecka. Nech je na kavicku.

  V okoli Trnavy plno skvelych akvaparkov a kupelov. Trnava ma milion inych problemov a ten dedo toci o PRIORITE.

  Vykopat tie gorily uz konecne!

  • 5.1
   Nezavislak says:

   Tak, tak, pravda.

   Na plávanie v Trnave sú ešte všelijaké nevyužité príležitosti:
   Napríklad bazén na Zátvore by mohol byť otvorený 6:00 – 22:00 bez obmedzovaní vstupu presne na minútu. A takisto v lete Castligione by ten vykurovaný bazén mohli otvoriť 7:00 – 21:00 aspoň s jednou-dvoma natiahnutými plaveckými dráhami.

   Jáj ale z toho by neboli peniaze do vrecka … chápem.

   A v okolí Trnavy je pre fajnšmekrov aquaparkov dosť.

   Keď sa nakreslia čiary na parkovacie miesta, vyriešia problémy z odkazprestarostu.sk, keď bude chodiť častejšie MHD alebo sa postaví cyklomostík do Peuget-u, a podobné akútnosti …
   potom môže byť tento mini-bazén-aquapark najvyššia priorita.

 6. 6
  dragon says:

  Citat tu niektore komenty ludi, co zjavne nemaju ani sajnu o podnikani, zivote, zodpovednosti, fungovani mesta atd. uz nie su smiesne, ale doplacu. Potom ze nasa republika je v riti, ked polovica ludi je vypatlana.

 7. 7
  jana says:

  tak si to zhrňme, milé deti.
  Podnikateľ ide na trh s kožou za 7 miliónov eur. To je veľa peňazí, možno ste niekedy videli stoeurovku, to je 70-tisíc stoeuroviek. Úver bude predpokaldám tak najmenej 4 milióny eur, takže bude zadĺžený do konca života. Jeho deti ak nejaké má spolu s ním.
  Tieto svoje peniaze, ak je pravda čo sa píše, že ide budovať bez štátnych a europeňazí, vrazí do akvaparku. A tu je hneď každému jasné, že bude zarábať a mať hrozné zisky lebo vstupné.
  Akvapark má totiž jednu strašnú výhodu, že nemá žiadne náklady. Postaví sa sám, bazény sa privezú zadarmo, kachličky sa nalepia zadarmo, voda v bazénoch je za nič (asi naprší), zohreje sa zadarmo. Strecha “sa” zastreší, okná “sa” zasklia.
  20-30-40 neviem koľko zamestnancov v akvaparku bude tiež samozrejme pracovať zadarmo, takže zase žiadne náklady. Super. Ide to dobre zatiaľ. Zisky sú, lebo vstupné, náklady šak žiadne, prevádzka nula. “Sa” to nejako.
  A teraz ešte tento kapitalista napriek všetkému si dovolí pýtať pozemok. Vzadu na kúpalisku, 30 rokov zhnitý, krivý, neudržiavaný. Dovolí si tam postaviť ihriská a trávu a chce to zadarmo. Naše pozemky chce zadarmo, keď stoja milión a viac. A ešte bude aj zarábať nanich, lebo vstupné bude vyberať na kupko (aj na ihrisko jasnačka). Špinavec.
  Nezabúdajme na zisky z kupaliska vonkajšieho, tam lietajú lóvejak v medical biznise, milión eur za deň čístá ryža.
  A preto, moje zlatenká popletené, kým súdite niekoho za to, že chce podnikať, zarábať na vás a kradnúť vaše/naše majetkym si dobre rozmyslite, o čom to celé je. Ale to by ste asi najskôr museli niečo vedieť o skutočnom svete. A to bude asi trošku problém.

  • 7.1
   Nezavislak says:

   > 30 rokov zhnitý, krivý, neudržiavaný

   A takto dopadol mestský majetok za bačovania týchto Goríl (SMER, KDH a spol.) A preto budem voliť Bročku + za poslancov všetko nezávislé čo našlo odvahu pozbierať od bežných ľudí 400 podpisov.

  • 7.2
   nikto says:

   Niekto nevie o čom píše…

  • 7.3
   Buchar says:

   Takze mile deti.
   Ten podnikatel je ludomil a Trnavcan, ktory sa pre cudzie dobro naveky zadlzi, bude tvrdo makat dnom nocou aby sa zadky jeho spoluobcanov mohli valat v teplej vode. Nezistne. Bez zarobku.
   Len tak. Preto sa tak snazi, aby sa mohol rozdat.

   Dobry pokus, takto mozes lakovat deti s debilitou.

   • 7.3.1
    jana says:

    Netreba nikoho lutovat ani investora. Ide do toho dobrovolne, nech jeho hlava boli ked to chce. Len sa snazim pomenovat veci pravym meno a a nie tu vypisovat dokola len o ziskoch a zarobkoch.

  • 7.4
   ssTT says:

   jana, ty si úplne mimo. 7mil na prepranie ti títo páni hodia z fleku z domáceho trezoru. bludy jak oni chudáci sú vlastne chudáci :D :D
   volá sa to riziko podnikania.

  • 7.5
   trnafčan says:

   Janka Sváteková prehovorila…

  • 7.6
   duch svaty says:

   Ono skor ludia maju zly pocit z toho prevedenia ako z myslienky ze by nejaky akvapark mal niekde stat a nech si ho postavi pre mna za mna aj E.T mimozemstan.

   Kto je zodpovedny za stav kupaliska na slavii? Mesto? Prevadzkovatel? Tie zletenka popletene co spominate?

   Su ludia co mali vypracovany 5 krat lepsi projekt na aquapark a dokonca na svojich pozemkoch, nebola vsak vola zmenit uzemny plan a prehodit pozemky na stavebne, respektive bola, ale…. :)

   Podnikanie je mila Jana vec jedna, sposob vec druha. Ako pridu ostatni podnikatelia k tomu ze nedostanu pozemky za euro? Nedostanu nic za euro.

   Myslim si ze pan Svatek je dostatocne inteligentny na to aby isiel do podnikania kde by bol do konca zivota zadlzeny ako si to myslite vy. To by musel byt mila pani samovrah alebo samotriznitel.

   Este raz, podpora podnikania zo strany mesta? Samozrejme, ale vsetkym rovnako. Aquapark nieje zalezitost s osobitnym zretelom. S osobitnym zretelom sa tu hlasovalo o lavickobilboardoch takze ho to dostava na rovnaku uroven. A pan Zitnansky ma zrejme nejake ruzove okuliarky ked jeho top prioritou je aquapark. Mesto keby hospodarilo efektivne s tym co ma, tak za dva roky ma v rozpocte 7 milionov na aquapark.

   • 7.6.1
    duch svaty says:

    a este jedna vec, to ze vlastnik aquaparku vybuduje v okoli pristupove komunikacie a da ich do spravy mesta? Keby ich nevybudoval ako sa tam ludia dostanu? Kde budu parkovat? Co tam budu padakmi skakat? Treba pouzit obycajny sedliacky rozum, ani kalkulacku nepotrebuje clovek k tomu ako odporuca kandidat lietadielko zitko.

    Kto bude mat naklady s tymi cestami a chodnikmi okolo? Kto sa bude starat o udzrbu? Aquapark alebo mesto? Komu vzniknu dalsie naklady?

    • 7.6.1.1
     Flego says:

     Ešteže si ma osvietil, kamarát môj starý, už to vidím trochu inak ako ráno keď som písal prvý koment :-) Keď si tak premietnem, kto dostal pozemky za euro a pre koho boli urobené účelové zmeny územných plánov, jak na potvoru je to vždycky niekto blízky vedeniu mesta.
     Tak jak hovoril včera Bročka, najväčší problém mesta je transparentnosť a verejné diskusie o všetkých väčších výdavkov. Keď si to straníci varia len tak pod pokrievkou a prihrievajú straníckymi a kamarátskymi dohodami a nedaj Bože nejakou korupciou, potom čo si má občan o tom myslieť. Všetky projekty v meste, či už budú dobré alebo zlé musia byť transparentné a všetky informácie musia byť od samého začiatku verejne dostupné. To doteraz nieje možné, pretože mestská rada zasadá neverejne, výbory miestnych častí zasadajú neverejne, komisie zasadajú neverejne – z tých pred rokom po tlaku aktivistov začali zverejňovať zápisy, ale sú tak strohé, že nezainteresovaný človek sa z nich nič nedozvie. Ale ak sa čo najviac nezávislých dostane do zastupiteľstva a budú vo všetkých komisiách, výboroch a mestskej rade, potom už dohliadnu aby sa pod pokrievkou nič nevarilo a aby sa všetky informácie dostávali na verejnosť.

     • 7.6.1.1.1
      xz says:

      Co ti brocka volal,ze si prestrelil a nech okamzite zmenis nazor ? :) Vy ste uplne mimo ludia, aj tato diskusia !

     • 7.6.1.1.2
      Fanúšik says:

      Aj ked si bude chcieť budúci primátor “vrznut” bude to predmetom verejnej diskusie?

      Zasadnutia výborov mestských časti su verejne. Nik na ne nechodí. Obcas to vidím. Zápisy su na webe nikto to asi nečíta. Ja si ich nájdem ak ma to zaujíma.

      Prosím adresne zverejniť mena, firmy, dátumy a väzby na pozemky “za euro”. Dik

  • 7.7
   ja says:

   Ahoj, velke dieta,
   a ty vies kolko je 1,3 miliona eur ( REALNA HODNOTA POZEMKU ) ako vravis 100 euroviek?
   Myslim ze viac ako nukane smiesne 1 euro.

  • 7.8
   Kinder says:

   Zabudol si si do toho podnikateľského plánu zahrnúť tie malé tržbičky v reštike.

 8. 8
  Mia says:

  Jasne, lutujme Svatka, chudacika, ja odpadnem!! Keby nemal z coho, tak to nerobi! Keby z toho nechcel ‘ryzovat’, tak to nerobi!
  Podnikatelia nech podnikaju, to im nikto neberie. Ale nech naozaj podnikaju a neodrbavaju mesto a ostatnych ludi!! Ide vychcano zobrat pozemok zadarmo, akoze “vymenou” za cesty a parkoviska pri aquaparku, ktore da mestu! A naco prosim tieto mestu budu???
  Nechapem zabednenost niektorych (ci väcsiny) Slovakov, co toto dovolia!! Co s tymto suhlasia!! Nech si niekto zoberie nieco zadarmo, hlavne nech si oni maju kde mocit zadok!! Nepochopim. Zila som 16 rokov v zahranici, v 4 krajinach sveta, ale o takomto niecom som naozaj nikde nikdy nepocula…

 9. 9
  hugo says:

  ad, dragon a jana – je iné dať do výpožičky alebo nájmu a do vlastníctva. Napr. za nulu niekto získa majetok v hodnote 1,2 mil € následne plus ďalší majetok založí banke a zoberie si úver. Zrealizuje projekt a tu začína dilema – ak firma zbankrotuje zo subjektívnych alebo objektívnych dôvodov banka si uplatní záložné právo a pozemok a ostatné prepadne v prospech banky. Nastane vlastne presun majetku mesta do majetku banky. Banka to následne kapitalizuje napr. vydraží a pod. Majetok mesta navždy zmizne Mesto je chudobnejšie, projekt je mŕtvy, obyvatelia plávajú na suchu.
  Nový vlastník môže napríklad v bazéne chovať kapre :)
  Čo potom priatelia ? Prečo nemá každý živnostník také isté podmienky získať garanciu 1,2 mil € ?
  Tenis, Pohoda, štadión atd sú vo výpožičke, nájme atd čiže mesto stále vlastní majetok – pozemky, aj keby tieto projekty skrachovali patria pozemky stále mestu, mesto neschudobnie, ale v tomto prípade majetok mesta zmizne – to je ten rozdiel.
  Že má Svátek a spol. problém v banke je jeho problém !

 10. 10
  Mia says:

  Ak to budu poslanci 11.novembra prerokovavat, tak chceme vysledok a to, ako kto hlasoval do volieb vediet. Nech sa vieme zariadit! Dakujeme!!

 11. 11
  ja says:

  ked sa na ten projek pozerám tak je to taká istá p-čovina jak maďarlandia, hlavne že na TH hovoril o výplavovom bazéne ale tu ho akosi nevidno – dalšia KKtina za 11€ na 3hodiny – pardon za 8,8€ po MEGAZLAVE

 12. 12
  5ulo says:

  nenavstevujem bezne aqvaparky, tak neviem, aka tam byva navstevnost, ale sedliacky rozum mi nedovoli pripustit, ze par parkovacich miest bude stacit. Pytam sa teda, ci tam budu podzemne parkovacie miesta, pretoze vonku urcite stacit nebudu. Mysli sa na to pri projekte?

 13. 13
  Larab says:

  Pripájam sa k názorom, ktoré sa objavili aj na fanpage trnava-live.sk na facebooku.

  Nech to nie je za euro, ale nech mesto získa za pozemok podiel v aqua-parku. A ešte dodám, nech sa vyhlási verejná súťaž na investíciu do aquaparku. Možno sa nájde aj ďalší, kvalitnejší záujemca o jeho výstavbu.

  • 13.1
   Buchar says:

   Bomba napad. Mesto bude mat dajme tomu tretinu v akvaparku. Postavime. Dame do prevadzkoveho minusu. Mesto bude cvakat … Mesto potom preda podiel za euro. Pockat nie za euro, bude musiet este prihodit nejaky pozemocek sak minus nee?

   Hotovo. Gorily nazrate a vysmiate. Ovcam sa dvihnu dane.

  • 13.2
   Buchar says:

   Jedina moznost: predat za tvrdu trhovu cenu. Mesto bude mat kopu penez na ucte. Kupime zo 5 predrazenych CTciek a hura peniaze maju konecne spravcny SMER.

 14. 14
  Varan says:

  Ej zle je. Pan Relaxu zavolal priatelovi na telefone Zitnanskemu, ze jak to vyzera s jeho sancami na richtara. Smutny Zitnansky mu zreferoval, ze je to pekne na p*chu, ze nejaky bradaty travnikar mu to naklada na plnej ciare a asi bude z toho hounou.
  Pan Relaxu sa tuho zamyslel a vymyslel bachorku pre plebs, ze predaj straaaasne suri lebo banky lebo kriza lebo mimaci a skvrny na slnku. Darovat pozemok v centre treba hned a zaraz, lebo nebude uz nikdy bazenik s teplou vodou.

  Jedenasteho sa to musi darovat panovi Relaxu, lebo ten travnikar vyzera, ze to nalozi kamaratovi Zitnanskemu i pandurovi Bystrovi.

  Posledna sanca.

 15. 15
  hamilton says:

  Trnave Aquapark chýba-bodka.Toľko konštatovanie.
  18.6.2007 mesto deklarovalo podporu výstavby Aquaparku, a uzatvorilo kúpnu zmluvu s RELAX-CENTRUM sro,dnes AQUA-RELAXsro. za účelom výstavby relaxačného zariadenia- HOTELA, VODNÉHO a SAUNOVÉHO SVETA na odpredaj predmetného pozemku za dohodnutú cenu 6 250 000 SKK =207 462€, čo pri výmere pozemku 14701m2 bola cena za 1m2 14€. Kupujúci cenu neuhradil.
  Neviem o skutočnosti, že by v niektorom meste výstavbu Aquaparku v prípade súkromného investora finančne dotoval štát.
  Zľavy pre občanov mesta, v ktorom je Aquapark sú už roky samozrejmosťou.
  Vzájomne započítavať náklady na vybudovanie parkoviska a prístupovej komunikácie, ako vyvolané investície, ktoré sa po skolaudovaní prevedú do majetku mesta s cenou pozemku- úradný odhad 1 230 000€, nie je korektné. Takto ” získaný majetok” pre mesto znamená od prvej chvíle iba náklady na jeho údržbu-čistenie, odpratávanie snehu,vlastná údržba spevnených plôch, pozemok získaný za 1€ , od prvého momentu skolaudovania areálu generuje zisk.Investor AQUA-RELAX, nech si vybudované parkoviská ponechá, zabezpečuje ich údržbu a nech z nich platí mestu daň z nehnuteľnosti.Potom sa dá aspoň čiastočne pochopiť cena 1€ za 14 701m2 pozemku.
  V ďaľšom sa cena pozemku za 1€ obhajuje ” verejnoprospešným účelom”,lebo ČASŤ( je to 5, alebo 99%?)areálu bude prístupná verejnosti. Úprimne, neviem si predstaviť, kto iný ako verejnosť bude do Aquaparku chodiť:).
  Zahájiť stavebné práce (už týždeň sú na stavenisku stroje)bez schváleného predaja pozemku za 1€,ktorý má byť súčasťou ručenia za úver, deklaruje silné sebavedomie investora, že všetko ” prejde na budúco týžnovom zastupiteľstve, ako má”.
  Je to ” čistý biznis” , nič proti tomu, no ešte chcieť na tento účel 1 230 tis. € z verejných prostriedkov?
  CITYARÉNA dostala do vienka 20 000m2 pozemkov za 1€, tak nech ich má i AQUARELAX.

 16. 16
  Flego says:

  Ako nezaiteresovanému pozorovateľovi sa ťažko chápu tieto predvolebné hry. Bol som v tom, že Svátek je Stankov kôň a tu zrazu čo píše Gabo Kopúnek, kandidát za SMER https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=352034128289665&id=291126541047091&fref=nf

  • 16.1
   Buchar says:

   Neboj sa po volbach budu opat pekne pobratani. Ksefty a koryta nepustia.

  • 16.2
   duch svaty says:

   Ten pan Kopunek co svojho casu pisal blogy na Trnavskom hlase o tom ako si papalasi prednostne opravuju svoje chodniky? Teraz sa nam pan Kopunek pridal do strany v ktorej je papalastvo zakladnym pracovnym nastrojom? Som z neho daky zmateny. Pan Kopunek je zjavne konzistentny vo svojich nazoroch…ostuda jak Brno!

   • 16.2.1
    Flego says:

    Možno našiel pre svoj život správny SMER :-)
    Šeci robá kulehy, Žitňanský chce nový dvojzáprah t.j. bez SMERu, Stanko kontruje, že KDHci sa chvália cudzím perím a počítam, že po voľbách si skočia do náručia a budú spolu Bročkovcom hádzať polená pod nohy.

 17. 17
  xz says:

  Bez debaty,v TT chyba kvalitne velke kupalisko/akvapark ako sol.Ale o akom akvaparku je rec?Podla vizualizacii mi to vobec nepride ako akvapark,ale ako kryta plavaren.Nachadzaju sa vlastne v projekte nejake vodne plochy aj pod holim nebom,alebo ma byt vsetko iba pod strechou?Podla toho co vidim,mi to pride iba ako zakryty bazenik.Co tak sa trochu inspirovat Aquacity Popradom,alebo Tatralandiou,nech uz to pritiahne aj siroke okolie a nedopadne ako to v Galante.

  • 17.1
   5ulo says:

   akto ale ma tahat siroke okolie do trnavy za vodou, tak urcite netahat dalsiu novu dopravu do centra mesta na centralne male parkovisko. Taketo zariadenie by sa hodilo skor na periferii mesta, kde je doprava podstatne odlahcena.

 18. 18
  Buchar says:

  Pekne maju tie zlodejiny rozdelene:
  SMER ma CTcko. Lup 1m eur
  KDH rozdava pozemky. Lup 1,3m eur

  CTcko padlo. Preto Bystro potopi zlodejinu KDH. Preto sa zdrzal hlasovania.

 19. 19
  Buchar says:

  Ked tieto zlodejiny Brocka nevyuzije v kampani, tak je amater.

  • 19.1
   jajo says:

   Tak vies, on ich vyuziva, ale ovce si nedaju povedat. Trnavakom to jednoducho nedochadza, ze KDH a SMER si hraju svoju hru a po volbach si to tu opat podelia a na ludi sa vykaslu. A Brocka bude aj nadalej stale organizovat svoje akcie a ludia budu nadavat, ale potom nech uz si nadavaju akurát tak sami sebe, ze sa dali opat oklamat a nevolili niekoho, kto im skutocne realne chce dobre a nie len rozkradnut, co je spolocne.

 20. 20
  watchdog says:

  Už by Svátek mal prestať vyplakávať (veď je predsa chlap a judista). Najprv pred dvomi rokmi vyplakával, že chcel zrekonšruovať Pracháreň, ale mu to nedovolili.
  A teraz chce od tých istých aby mu dali pozemok na Aqua Park. ja sa pýtam ,prečo potrebuje mestský pozemok veď za tie roky výhodného (niektoré zmluvy s nájomcami sú veľmi zaujímavé a tiež na Meste platí zákon, že všetky veľké akcie idú cez neho) podnikania
  kde svojimi predraženými vývarovňami (z polotovarov) zaplavil Trnavu mu nič nebránili si niektoré podniky kúpiť
  alebo si postaviť niečo na úrovni (trebars hotel). teraz to mohol založiť zobrať si úver a postaviť Aqua Park kde chce.

 21. 21
  herkules says:

  Pan podnikatel Svatek, lutujeme vase podnikatelske plany,20 rokov uzivate mestsky majetok ktory ste mali prenajaty za ucelom mestskeho kupaliska ktory ste mali zveladovat a velmi rychlo ste to zamenili pre svoj ucel, diskotek, kde tyzdenne ste predavali priblizne 3500 vstupeniek nasim detom za 20 rokov len na vstupnom by ste takyto aquapark postavili. Mame zaujem zistit kolko z toho ste odviedli do mestskej pokladne. Ked nieco chcete stavat,tak si to stavajte za svoje!

 22. 22
  papula says:

  Pozrite si katasterporta.sk, vyhladajte si parcelu pod nakupnym centrom City Arena a pozrite sa, kto je jej vlastnikom. Je to City-Arena PLUS a.s., Kapitulská 5, Trnava a ak sa dobre pamatam, tiez kupili pozemky za 1 euro.
  Co mate teraz proti nakupom pozemkov pre ineho podnikatela pre investiciu v takom rozsahu?
  Otazne je pre mna akurat parkovanie – ked porovnam velkost parkoviska pred aquaparkami na liptove alebo v Senci, tak si momentalne neviem predstavit, kde sa vybuduje parkovisko v Trnave.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.