reklama

Trnava sa zrejme dočká akvaparku. Projekt Aqua Relax Center začnú stavať už toto leto

Chýbajúci akvapark a absenciu moderného kúpaliska považujú Trnavčania dlhodobo za jeden z najväčších mínusov svojho mesta.

Táto skutočnosť sa má už čoskoro zmeniť. Trnavský investor plánuje už na konci leta 2014 odštartovať v areáli Slávie na Rybníku s výstavbu projektu Aqua Relax Center Trnava.

Máme vydané platné stavebné povolenie. V súčasnosti sme v štádiu výberu generálneho zhotoviteľa. Výstavbu akvaparku chceme zahájiť v auguste alebo v septembri. Projekt by mal byť dokončený na jeseň 2015,“ prezentoval aktuálne informácie o dlhoočakávanom projekte Jozef Svátek zo spoločnosti Aqua Relax Trnava.

relax-tt
V týchto priestoroch má stáť už o rok nový aquapark

aquacenter-relax-t
Aqua Relax Center Trnava – vizualizácia

Nový akvapark bude stáť v priestoroch dnešného kúpaliska Relax na Slávii. Investor predpokladá náklady vo výške približne 7 miliónov eur z vlastných a úverových zdrojov.

Návštevníci budú môcť celoročne využívať priestory vo vnútri akvaparku, počas letných mesiacov bude v prevádzke aj vonkajší 25 – metrový plavecký bazén, ktorý vznikne prebudovaním súčasného. V exteriéroch pribudne detský a dojazdový bazén, postupne vybudujú aj tobogány a mnohé atrakcie. Samozrejmosťou je revitalizácia celého priestoru dnešného kúpaliska.

Dominantou dvojpodlažného objektu Aqua Relax Center bude vnútorný 25 – metrový bazén. Návštevníkom bude k dispozícii divoká rieka, chŕliče, tobogán, detský bazén s rozmermi 10×15 metrov, regeneračný bazén či tzv. mokrý bar.

V rámci vitálneho sveta ponúkne trnavský Aqua Relax Center aj doplnkové služby v podobe piatich sáun, masáží, víriviek či vyhrievaných lavíc.

Súčasťou akvaparku bude aj veľká viacúčelová sála s kapcitou 150 miest pre rodinné oslavy, firemné akcie a podobne.

relax-tt-2
Skokanská veža na Slávii vyvoláva u mnohých spomienky na detstvo a mladosť. Aj tento priestor prejde zásadnou rekonštrukciou

Projekt akvaparku na kúpalisku Relax začal vznikať ešte v roku 2007. Po rôznych peripetiách sa zámer podarilo dostať až do súčasného štádia.

Pre mňa je tento projekt aj vecou cti. Mnohým ľuďom som sľúbil, že raz akvapark v Trnave vybudujem. Teraz prichádza čas, aby som svoj sľub dodržal,“ uviedol Jozef Svátek.

„Dali sme si veľmi záležať na kvalitných materiáloch a technológiách. V akvaparku budú nerezové bazény, použijeme len kvalitné technológie od špičkových dodávateľov,“ zdôraznil.

Symbol vody bude pripomínať aj fasáda budovy akvaparku, navrhnutá v príznačnej farbe. Fasáda bude čiastočne presklená a v noci štýlovo nasvietená LED osvetlením.

Po dokočenení samotného akvaparku plánuje spoločnosť Aqua Relax Trnava rozšíriť plochu dnešného kúpaliska smerom bližšie k futbalovým ihriskám. Areál kúpaliska, ako aj ďalšie susediace priestory, tak čaká podľa slov J. Sváteka totálna revitalizácia.

V rámci druhej etapy plánujú vybudovať moderný športovo – oddychový areál pre plážový volejbal a ďalšie športy.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2014 8:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa zrejme dočká akvaparku. Projekt Aqua Relax Center začnú stavať už toto leto”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.