reklama

Investor projektu akvaparku požiada primátora o stiahnutie materiálu o predaji pozemkov

Spoločnosť Aqua Relax Trnava požiada dnes primátora o stiahnutie materiálu o predaji časti mestských pozemkov v areáli Slávie za účelom výstavby akvaparku a letného kúpaliska z rokovania mestského zastupiteľstva.

V utorok ráno o tom informoval konateľ investorskej spoločnosti Jozef Svátek.

„Tento projekt sa stal nechtiac nástrojom predvolebného politického boja. Aby sa neznevažovala práca poslancov a ľudí, ktorí na tomto projekte pracujú niekoľko rokov, rozhodol som sa požiadať primátora mesta Vladimíra Butka, aby navrhol poslancom stiahnutie materiálu. Prípadné ďalšie rozhodovanie by tak zostalo novému mestskému zastupiteľstvu,“ vysvetlil.

Zároveň však naznačil, že po tom, ako si prečítal názory niektorých ľudí na internete, začína mať pochybnosti o zmysle celej investície.

„Naozaj neviem, či má vôbec zmysel brať si veľký úver, tvrdo sa zadĺžiť a robiť niečo, čo ľudia možno ani nechcú. Celé roky sa tu rozpráva o chýbajúcom akvaparku, o nevyhovujúcich kúpaliskách, a keď príde niekto s reálnym zámerom, tak ho ľudia urážajú. Som znechutený. Rozhodneme sa čo ďalej, jednou z možností je, že projekt napokon ani neuskutočníme,“ povedal Svátek.

Celý projekt Aqua Relax Center s predpokladanou investíciou 7 miliónov eur je financovaný zo súkromných zdrojov.

relax-tt-2
O pozemkoch sa bude rozhodovať zrejme až v budúcom roku. Ak vôbec.

Ilustračné foto

Spoločnosť Aqua Relax má vydané právoplatné stavebné povolenie a pred niekoľkými dňami začala so zemnými prácami na vlastných pozemkoch v prednej časti areálu.

Zároveň požiadala mesto o predaj pozemkov s rozlohou 14 710 metrov štvorcových v zadnej časti areálu, ktoré majú byť súčasťou budúceho areálu akvaparku a zrekonštruovaného letného kúpaliska, za cenu 1 euro.

Na týchto plochách, ktoré dnes patria mestu a sú zväčša neudržiadané, je naplánovaná výstavba nových bazénov, areálu pre plážový volejbal a športové vyžitie návštevníkov.

Pozemky majú podľa znaleckého posudku hodnotu 1,3 milióna eur. Investor výmenou sľubuje vybudovanie infraštruktúry v podobe ciest, chodníkov, parkovacích miest či sadových úprav v rovnakej hodnote a celú investíciu z vlastných zdrojov odovzdá do majetku mesta.

Pre obyvateľov mesta Trnava plánuje prevádzkovateľ akvaparku a kúpaliska poskytnúť trvalú 20-percentnú zľavu zo vstupného.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2014 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor projektu akvaparku požiada primátora o stiahnutie materiálu o predaji pozemkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.