reklama

Mesto chce vytvoriť územnú rezervu pre lesopark. Odkúpi 19 hektárov pôdy za vyše 600-tisíc eur

Mesto Trnava sa stane vlastníkom poľnohospodárskej parcely za severným obchvatom, medzi Malženickou cestou a cestou v smere na Bučany, s výmerou 19 hektárov. Doterajšiemu vlastníkovi zaplatí za pozemok viac ako 600-tisíc eur.

Kúpu pozemku od súkromného vlastníka, žijúceho v Austrálii, odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva 30. apríla 2019. Účelom kúpu pozemku je zaistenie územnej rezervy na vytvorenie budúcej parkovej, oddychovej a zalesňovanej plochy vo vlastníctve mesta Trnava.

Predstavou vedenia radnice je, že ornú pôdu by v tejto lokalite mohol v budúcnosti vystriedať lesopark.

Celková výmera parcely je 190 513 metrov štvorcových (rozmery približne 1120 x 170 metrov). Na základe rokovania primátora Petra Bročku so zástupcom vlastníka bola dohodnutá kúpna cena 3,20 eura za meter štvorcový, celková kúpna cena nehnuteľnosti je 609 642 eur.

Znalec v odbore poľnohospodárstvo odhadol hodnotu poľnohospodárskej pôdy na rastlinnú výrobu 2,944 eura za meter štvorcový.


Výrez z katastrálnej mapy s vyznačeným pozemkom

ZDROJ: Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Pozemok je v súčasnosti využívaný na poľnohospodárske účely, pestujú sa tu napríklad obilniny, krmoviny, zelenina a iné poľnohospodárske plodiny.

Parcela zasahuje od obchvatu asi 1,1 kilometra po agrofarmu za bývalým letiskom.

Prírodný charakter má mať pozemok aj v budúcnosti. Parcela podľa územného plánu nie je stavebným pozemkom určeným na zástavbu.

Na rovnaký účel, teda pre územnú rezervu na vytvorenie budúcej parkovej, oddychovej a zalesňovanej plochy v podobe lesoparku si vybrala trnavská radnica aj susediace pozemky s celkovou výmerou takmer 195-tisíc metrov štvorcových.

Vlastníkmi týchto pozemkov sú štát a tri súkromné osoby.

Mesto Trnava už s vlastníkmi pozemkov započalo rokovania o kúpe parciel do svojho majetku.

Čiernou farbou je vyznačený pozemok, ktorého odkúpenie schválili poslanci. O kúpe susediacich pozemkoch mesto rokuje.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2019 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Mesto chce vytvoriť územnú rezervu pre lesopark. Odkúpi 19 hektárov pôdy za vyše 600-tisíc eur”

 1. 1
  erik says:

  len otazka to je pozemok ktory vyuzivalo ako pristavaciu plochu byvale letisko ?

 2. 2
  tibi says:

  Tento predaj je úplna sprostosť. Mesto potrebuje 600.000 € na desiatky zanedbaných a podinvestovaných aktivít a investícii. Miesto toho nezmyselne nasype peniaze súkromnej osobe. Vidieť že Tibi Obálka prácuje na plné obrátky.
  Kšefty s ornou pôdou v plnom prúde
  https://mytrnava.sme.sk/c/20634017/za-prenajom-poli-dostane-trnava-statisice-eur.html
  Rozdiel medzi 180 €/ha a 350 €/ha je 112.200 € ročne a 561.000 € za 5 rokov !!
  To ide komu ?

 3. 3
  Koleno says:

  Je to sprostost, je vela nevysporiadanych pozemkov aj pod jestvyjucou zelenou ako napr. Lesopark v kamenaci, strky, … odkupovať pas ornej pody, kto tam bude chodit a kedy, treba vysadzat to co mesto ma napr. Medzihaj.

 4. 4
  Starý says:

  Zas primátorov kšeft. Tajtrlici poslanci mu to schvália. Tá kúpa je totálny nezmysel !!!

  • 4.1
   Timur says:

   Pokiaľ vám vážený spoluobčania nedošlo celí projekt LT v čele s Nerom je len o tom ako sa riadne nabaliť na verejných financiách a daňových príspevkoch ich spoluobčanov. Je len prirodzené spojenie sa s OĽaNO v čele s Matovičom a Viskupičom. Takže vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Takto sa im podarilo schovávať sa za transparentnosť, čestnosť, občiansku statočnosť obalamutiť mesto, župu a Slovensku. Šikulovci naši.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.