reklama

Mesto chce vytvoriť územnú rezervu pre lesopark. Odkúpi 19 hektárov pôdy za vyše 600-tisíc eur

Mesto Trnava sa stane vlastníkom poľnohospodárskej parcely za severným obchvatom, medzi Malženickou cestou a cestou v smere na Bučany, s výmerou 19 hektárov. Doterajšiemu vlastníkovi zaplatí za pozemok viac ako 600-tisíc eur.

Kúpu pozemku od súkromného vlastníka, žijúceho v Austrálii, odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva 30. apríla 2019. Účelom kúpy pozemku je zaistenie územnej rezervy na vytvorenie budúcej parkovej, oddychovej a zalesňovanej plochy vo vlastníctve mesta Trnava.

Predstavou vedenia radnice je, že ornú pôdu by v tejto lokalite mohol v budúcnosti vystriedať lesopark.

Celková výmera parcely je 190 513 metrov štvorcových (rozmery približne 1120 x 170 metrov). Na základe rokovania primátora Petra Bročku so zástupcom vlastníka bola dohodnutá kúpna cena 3,20 eura za meter štvorcový, celková kúpna cena nehnuteľnosti je 609 642 eur.

Znalec v odbore poľnohospodárstvo odhadol hodnotu poľnohospodárskej pôdy na rastlinnú výrobu 2,944 eura za meter štvorcový.


Výrez z katastrálnej mapy s vyznačeným pozemkom

ZDROJ: Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Pozemok je v súčasnosti využívaný na poľnohospodárske účely, pestujú sa tu napríklad obilniny, krmoviny, zelenina a iné poľnohospodárske plodiny.

Parcela zasahuje od obchvatu asi 1,1 kilometra po agrofarmu za bývalým letiskom.

Prírodný charakter má mať pozemok aj v budúcnosti. Parcela podľa územného plánu nie je stavebným pozemkom určeným na zástavbu.

Na rovnaký účel, teda pre územnú rezervu na vytvorenie budúcej parkovej, oddychovej a zalesňovanej plochy v podobe lesoparku si vybrala trnavská radnica aj susediace pozemky s celkovou výmerou takmer 195-tisíc metrov štvorcových.

Vlastníkmi týchto pozemkov sú štát a tri súkromné osoby.

Mesto Trnava už s vlastníkmi pozemkov započalo rokovania o kúpe parciel do svojho majetku.

Čiernou farbou je vyznačený pozemok, ktorého odkúpenie schválili poslanci. O kúpe susediacich pozemkoch mesto rokuje.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2019 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce vytvoriť územnú rezervu pre lesopark. Odkúpi 19 hektárov pôdy za vyše 600-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.