reklama

Z predaja pozemkov chce mesto získať vyše 300-tisíc eur

Na poslednom tohtoročnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 10. decembra budú poslanci schvaľovať niekoľko materiálov týkajúcich sa predaja mestského majetku.

Mesto pripravuje predaj novovytvorených pozemkov na Coburgovej ulici s rozlohou približne 1100 metrov štvorcových spoločnosti UNIOS za cenu 51-tisíc eur (47 eur/m2).

Spoločnosť UNIOS sídli na Coburgovej 54. Je vlastníkom pozemkov a nehnuteľností v susedstve nedávno zbúraného bytového domu. „Pozemky, ktoré sú predmetom predaja a kúpy použije na rozšírenie svojho areálu,“ upresňuje materiál.

coburgova-unios
Sídlo firmy sa nachádza vedľa dnes už zbúranej mestskej bytovky, na miesto ktorej vznikol voľný pozemok

Reprofoto: Gppgôe Street View

Mestskí poslanci budú hlasovať aj o predaji pozemkov v priemyselnej zóne na Chovateľskej ulici v Trnave. Za areál s rozhlohou 6000 metrov štvorcových pýta mesto 240-tisíc eur (40 eur/m2).

Pozemky chce previesť do vlastníctva trnavskej spoločnosti Betased Plus, ktorá je dlhodobým nájomcom priestorov a v areáli plánuje vybudovať novú výrobnú prevádzku betonárskych produktov.

Podmienkou predaja je aj odstránenie stavby prevádzkovej budovy na vlastné náklady a zodpovednosť betonárskej firmy,“ konštatuje sa v predloženom materiále.

O odkúpenie časti mestských pozemkov na Farskom mlyne požiadala mesto Trnava spoločnosť CHERAD.

Mestský pozemok s výmerou 3140 metrov štvorcových chce spoločnosť pričleniť k pozemku vo svojom vlastníctve, oplotiť ho a vysadiť tu zeleň.

Predaj budú schvaľovať poslanci zastupiteľstva za navrhnutú cenu 3,50 eura za meter štvorcový, čo je spolu 10 990 eur.

Podľa zákona o majetku obcí sa schvaľuje priamy predaj majetku mesta ako prípad hodný osobitného zreteľa trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2013 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.