reklama

Po roku ide do predaja sedem stavebných pozemkov na Kočišskom, mesto znížilo cenu

Po roku trnavská radnica opäť predáva stavebné parcely v lokalite Kočišské pri Bielom Kostole. Minimálna východisková cena siedmich pozemkov, ktoré sa vlani v októbri nepodarilo predať, medziročne klesla zo 100 na 80 eur za meter štvorcový.

Samospráva poskytne do verejnej súťaže celkom sedem stavebných pozemkov s výmerou od 637 do 840 metrov štvorcových.

Na každý pozemok bude vyhlásená samostatná obchodná verejná súťaž.

Za najmenší pozemok na Kočišskom mesto požaduje minimálnu sumu 50 960 eur (pred rokom to bolo 63 700 eur), za najväčší pozemok zaplatí prípadný majiteľ najmenej 67 200 eur (vlani v októbri to bolo 84 000 eur).

kociske
Pohľad na lokalitu Kočišské od konca Rekreačnej ulice smerom na Kamenný mlyn

Ilustračné foto

Stavebné pozemky sú určené územným plánom mesta na zastavanie rodinnými domami.

Parcely určené na predaj formou elektronických aukcií sa nachádzajú za golfovým odpaliskom na rozhraní katastrov Bieleho Kostola a Trnavy.

Jeden záujemca sa môže prihlásiť len do jednej obchodnej verejnej súťaže so súťažným návrhom na konkrétny pozemok.

Lehota na podávanie súťažných návrhov písomnou formou uplynie 5. februára 2018. Po splnení podmienok postupujú predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu kupujúcich formou elektronických aukcií.

Mesto Trnava sa tu v minulej dekáde snažilo v reakcii na príchod automobilky PSA vybudovať obytný súbor so stovkami bytov a desiatkami rodinných domov.

Radnica neskôr zámer prehodnotila a pokúšala sa nájsť developera, ktorý by tu vybudoval súbor s rodinnmi domami. Ani tento úmysel sa nepodarilo zrealizovať.


Vyznačené pozemky určené na predaj vo verejnej súťaži

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2017 17:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.