reklama

Pozemky pri nemocnici aj schátralý dom na Kapitulskej idú opäť do predaja

Mesto sa na jeseň opäť pokúsi predať schátralý historický dom na Kapitulskej ulici aj pozemky, ktoré chce poskytnúť na výstavbu parkovacieho domu pri nemocnici.

O vyhlásení verejných súťaží na predaj nehnuteľností budú hlasovať poslanci 24. septembra.

Prvý pokus o predaj pamiatkovo chráneného objektu na Kapitulskej ulice sa uskutočnil vo februári 2013. Do verejnej súťaže sa nikto neprihlásil. Vyvolávacia cena bola vtedy 330-tisíc eur.

Za nehnuteľnosť, ktorá je evidovaná v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR, pýta radnica tentoraz 250-tisíc eur.


Dom na Kapitulskej 3

Trojpodlažný tehlový objekt stojí na pozemku s rozlohou 946 metrov štvorcových a nachádza sa v ňom sedem bytových jednotiek. Mesto v priebehu minulého roka rodiny, ktoré v dome bývali z bezpečnostných dôvodov vysťahovalo.

Podľa odborného posudku je objekt v dezolátnom stave, má závažné statické poruchy a vyžaduje si komplexnú a finančne náročnú rekonštrukciu.

Na druhý pokus sa snaží mesto Trnava predať aj pozemky s rozlohou takmer 3300 metrov štvorcových medzi železničnou traťou a chirurgickým pavilónom fakultnej nemocnice.

Samospráva v ideálnom prípade dúfa, že nájde investora, ktorý v lokalite sužovanej nedostatkom parkovacích miest postaví viacpodlažné parkovisko s doplnkovými komerčnými funkciami.


pozemok-dohnanyho
Pozemok sa nachádza v susedstve pavilónu chirurgických disciplín

Zanedbaný a nevyužívaný pozemok mesto predávalo mesto v máji 2012 formou verejnej obchodnej súťaže za cenu 250-tisíc eur, resp. 76,10 eura za meter štvorcový.

V aktuálnom návrhu na vyhlásenie súťaže je cena znížená na 50 eur za meter štvorcový. Vyvolávacia cena za predaj pozemku tak predstavuje takmer 164-tisíc eur.

Výsledok obchodnej súťaže bude známy v druhej polovici novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2013 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozemky pri nemocnici aj schátralý dom na Kapitulskej idú opäť do predaja”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.