reklama

Historický dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto za 250 – tisíc eur

Trnavská samospráva ponúkne po troch rokoch opäť do predaja formou verejnej obchodnej súťaže meštiansky dom na Hviezdoslavovej ulici č. 6.

Prvý pokus o predaj objektu sa uskutočnil pred piatimi rokmi s najnižšou východiskovou cenou 316 – tisíc eur stanovenou znaleckým posudkom. Druhú súťaž s rovnakou cenou vyhlásilo mesto v roku 2011.

V súčasnosti je navrhnutá minimálna kúpna cena 250 – tisíc eur.

Nehnuteľnosť zo 17. storočia je evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. V dvojpodlažnom objekte sa nachádza niekoľko bytových jednotiek a dva nebytové priestory.

hviezdoslavova6Meštiansky dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto tretí raz

K domu náleží aj pozemok s rozlohou 443 metrov štvorcových. Obhliadka objektu sa uskutoční 21. mája, lehota na podávanie súťažných návrhov uplynie 26. mája.

Podľa sprievodnej správy “technický stav objektu nie je dobrý, nakoľko má závažné statické poruchy, hlavne suterénne priestory a schodisko v ukončení dvorového krídla vedúce z dvora na poschodie”.

V minulosti prejavila záujem o kúpu nehnuteľnosti súkromná osoba a ponúkla mestu 330 – tisíc eur. Ostatné podmienky obchodnej verejnej súťaže záujemca nesplnil. Následne sa uskutočnili rokovania so zástupcom záujemcu, ale k dohode o odkúpení nehnuteľnosti neprišlo,” uvádza sa v dôvodovej správe materiálu.

Podmienky vyhlásenia verejnej súťaže musí ešte potvrdiť hlasovaním mestské zastupiteľstvo. Návrh prerokujú poslanci v utorok 29. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2014 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Historický dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto za 250 – tisíc eur”

 1. 1
  ttss says:

  možno keby najskôr spravili Hviezdoslavovu ulicu, tak by sa to možno aj podarilo predať…

 2. 2
  Tibor Pekarcik says:

  Ono je to jedno s druhým. Keď sa dostava City Aréna, bude to pre podniky v centre náročné prežiť. Minimálne 250 tisíc plus dalších 400 tisíc EUR (ak nie viac) do rekonštrukcie… Bodaj by sa niekto našiel, kto to kúpi a dá dokopy!

 3. 3
  Ivan says:

  Podľa mňa jedna z možností, ako zachrániť centrum mesta je, aby sa v centre opäť bývalo a množstvo nebytových priestorov na poschodiach a v podkroviach by sa malo premeniť na byty. Odhadujem to na stovky bytov a možno aj viac než tisícku nových obyvateľov v centre mesta. Viem o čom hovorím, roky som býval na terajšej Hlavnej, dnes sú tam kancelárie…. Keby bola šanca vrátiť sa bývať do centra, zrejme by som neváhal.

  • 3.1
   Tibor Pekarčík says:

   PRESNE IVAN, MUSIM LEN SUHLASIT. MOMENTALNE BYVAM V CENTRE A PACI SA MI TU. ALE KONCOM ROKA SA STAHUJEM DO RODINNEHO DOMU V TT… TRNAVA POTREBUJE, ABY LUDIA MALI MOTIVACIU (PRIJATELNE CENY) ZIT V CENTRE MESTA, A TAK SAMI OZIVILI A VYTVARALI ATMOSFERU MESTA. AK MA MESTO ZAUJEM O TO, ABY BOLO CENTROM ZIVOTA, TAK JE NUTNE STANOVIT PRAVIDLA A PODMIENKY AKO TO DOSIAHNUT, INAK BUDEME MAT CENTRUM DUCHOV… ZAATRAKTIVNIT MESTO (NIELEN CENTRUM), BYT FRIENDLY K RODINAM S DETMI, VYTVORIT PODMIENKY NA PRACU A PODNIKANIE, ABY SA SEM STAHOVALI LUDIA, ZAKLADALI SI RODINY A TAK NAPLNILI TRNAVU…

 4. 4
  martin says:

  Myslím , že mesto by malo byť reálnejšie pri tvorbe cien vzhľadom na obrovské náklady spojené s technickým stavom nehnuteľností a požiadavkami pamiatkarov. Inak tie budovy nikdy nepredá a budú naďalej chátrať.

  • 4.1
   kinder says:

   Martin, mesto alebo jeho správca danej nehnuteľnosti sa predovšetkým malo po uplynulé roky starať o tento zverený majetok tak, aby na ňom nevznikali nenávratné škody. Mesto nechalo takto zdevastovať budovu vo vlastnom majetku? Smutné.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.