reklama

Historický dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto za 250 – tisíc eur

Trnavská samospráva ponúkne po troch rokoch opäť do predaja formou verejnej obchodnej súťaže meštiansky dom na Hviezdoslavovej ulici č. 6.

Prvý pokus o predaj objektu sa uskutočnil pred piatimi rokmi s najnižšou východiskovou cenou 316 – tisíc eur stanovenou znaleckým posudkom. Druhú súťaž s rovnakou cenou vyhlásilo mesto v roku 2011.

V súčasnosti je navrhnutá minimálna kúpna cena 250 – tisíc eur.

Nehnuteľnosť zo 17. storočia je evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. V dvojpodlažnom objekte sa nachádza niekoľko bytových jednotiek a dva nebytové priestory.

hviezdoslavova6Meštiansky dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto tretí raz

K domu náleží aj pozemok s rozlohou 443 metrov štvorcových. Obhliadka objektu sa uskutoční 21. mája, lehota na podávanie súťažných návrhov uplynie 26. mája.

Podľa sprievodnej správy „technický stav objektu nie je dobrý, nakoľko má závažné statické poruchy, hlavne suterénne priestory a schodisko v ukončení dvorového krídla vedúce z dvora na poschodie“.

V minulosti prejavila záujem o kúpu nehnuteľnosti súkromná osoba a ponúkla mestu 330 – tisíc eur. Ostatné podmienky obchodnej verejnej súťaže záujemca nesplnil. Následne sa uskutočnili rokovania so zástupcom záujemcu, ale k dohode o odkúpení nehnuteľnosti neprišlo,“ uvádza sa v dôvodovej správe materiálu.

Podmienky vyhlásenia verejnej súťaže musí ešte potvrdiť hlasovaním mestské zastupiteľstvo. Návrh prerokujú poslanci v utorok 29. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2014 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historický dom na Hviezdoslavovej ulici predáva mesto za 250 – tisíc eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.