reklama

Zelený dom skúsi mesto prenajať v druhom kole, minimálnu cenu za nájom znížili o 10-tisíc eur

Po druhý raz v krátkom čase sa mesto pokúsi nájsť nájomcu tzv. Zeleného domu na Trojičnom námestí. Vyvolávaciu cenu znížili o desaťtisíc eur.

Verejná obchodná súťaž v októbri 2017 skončila bez úspechu. O prenájom objektu na rohu Trojičného námestia za minimálnu východiskovú cenu 95 500 eur ročne neprejavil záujem nikto.

V druhom kole môžu prípadní záujemci podávať svoje návrhy do 12. januára 2018. Obchodná verejná súťaž o najvhodnejší návrh začína tentoraz na minimálne sume 85 000 eur za rok.

Ilustračné foto

Posledný nájomca, spoločnosť GHS Mobile, ukončil nájomný vzťah s mestom dohodou dohodou k 30. júnu 2017. Nájomca mal zároveň súhlas mesta na prenájom ďalších priestorov tretím osobám, ktoré prevádzkujú reštauráciu HISTORY v suteréne objektu a kaviareň na prízemí.

Tieto subjekty majú s mesto uzavretú od 1. júla 2017 dohodu o prenájme nebytových priestorov na dobu určitú – do doby ukončenia obchodnej verejnej súťaže, najneskôr však do 30.6.2018.

Nehnuteľnosť má výmeru 912 m². Účel využitia v návrhu verejnej súťaže stanovený nie je, vylúčené však bude prevádzkovanie hazardných hier.

V prípade, ak by boli nebytové priestory objektu alebo jeho časť využívané na reštauračné účely, musia byť výlučne nefajčiarske, bez vymedzenia fajčiarskej časti.

Prípadné stavebné úpravy novým nájomcom bude vopred odsúhlasovať príslušný orgán mesta Trnava.

Drobné stavebné úpravy ako sú napríklad opravy sanitárnych zariadení, elektrických zariadení, údržba dverí, kovaní, zámkov, žalúzií, podláh, bielenie stien a obnova náterov a podobne, si nájomca zabezpečí na vlastné náklady.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2017 6:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Zelený dom skúsi mesto prenajať v druhom kole, minimálnu cenu za nájom znížili o 10-tisíc eur”

 1. 1
  brano says:

  Aj tak nehorázna cena, nech to radšej chátra, samosprávy už nevedia čo pýtať, za takúto cenu si to môže dovoliť maximálne banka či operátor a aj ty budú rozmýšlať, pekný deň

 2. 2
  realitak says:

  Ozaj – dajme im to zadarmo

 3. 3
  brano says:

  Nie zadarmo za primeranú cenu p. realitak, viete čo je 85 tisíc € ročne, možno ste nepodnikal, tak pre takýto názor, ktorý Vám neberiem, já mám druhý

 4. 4
  Fero says:

  Nieje problém dať 85.000€, ale za akých podmienok!
  Podnikateľ investuj a keď sa ti bude dariť, tak máme 3 mesačnú výpoveď. No a keď investuje 500.000€ tak nieje isté či sa to bude dať odpočítať z nájmu. A podmienky že sa nesmie v prevádzke fajčiť? To ma aký zmysel? Načo máme SOI a RUVZ? Veď oni povoľujú a kontrolujú prevádzky. Zase musí byť niekto pápežskejsi ako pápež. Ale vôbec sa nečudujme, Kinder manažment ala pekarcik.

  • 4.1
   Najomca says:

   Ak sú nevyvážené návrhy zmlúv, len jednostranne zvýhodnené, obyčajne záujem druhej strany je minimálny.
   Viď nedavna minulosť, keď až na zásah prokurátora musela jedna strana (pamätníci si spomenú) upustiť od požiadavky notárskych zmlúv.

  • 4.2
   Labakan says:

   Aký kindermenežment, sú to tridsať až štyridsať ročný chlapi, ktorí v túžbe po moci natreli pred kamerou nejakú lavičku pokosili takisto kúsok vysokej trávy dali to naYuTube .Využili nespokojnosť ľudí,ktorí sú rozčarovaný s vývoja spoločnosti po roku 89 a hlásajú demagogiu o lepších zajtrajškoch.Všetko čo oni robia je super a doteraz čo sa robilo je len ak opovhnutia hodné. Osobne si myslím že ich schopnosť končí maximálne natretím lavičiek,na viac nemajú mozgovej kapacity.

   • 4.2.1
    tictac says:

    Všetko je lepšie ako vláda mafie smer-kdh okolo zlodeja Butka. On by to už niekomu venoval za euro keby ďalej vládol. Rozkradnuté a rozdané mesto, bez koncepcie, rozbité cesty, otrasné centrum. To je vizitka smer-kdh mafie

   • 4.2.2
    Ladislav says:

    Labakan – ty budes nejaky vestec alebo mag ked do toho tak strasne dobre vidis.Abraka dabraka Labaka.
    Ps.nevyvestis este nieco :)

    • 4.2.2.1
     Labakan says:

     Ladislav čí sa viac bude zvolebnievať tým bude diskusia pestrejšia.PB potrebuje mať okolo seba ľudí ktorí mu prikyvujú na všetky jeho návrhy, nápady, mnoho krát v rovine nerozvážnosti až blúznenia .Potom sa dá s ním spolupracovať. Problém je ked je ten názor iný,alebo sa plne nezhoduje s jeho predstavami.Skúsenosti s riadením má PB minimálne,respektívne žiadne.Ako už neraz bolo spomenuté, nezamestnaný fluktuant neschopný sa postarať sám o seba sa má starať o 65 000 tis. mesto.

 5. 5
  občan says:

  A teraz už je snáď všetkým jasné, prečo je centrum prázdnejšie a prázdnejšie.

  • 5.1
   Ladislav says:

   Prazdnejsie centrum – pan obcan odporucam Vam nastivit teraz centrum mesta a ked nemate sedy zakal oka tak asik tych ludi kolko ich tam do vianoc bude nenapocitate!
   Takze troska realitu a fakty a nie blabotat keci mesti je prazdne a prazdnejsie je ak prazdne tak prevazdky v domoch ale ludia ktory chodia cez mesto urcite ich menej nie je.

   • 5.1.1
    Obcan says:

    Myslím, že máte poruchu vo vyhodnocovaní písaného textu.
    Poloprázdne centrum je o prázdnych domoch na pešej zóne a oznamoch na nich, že sú na prenájom.
    Zmixovať to s vianočnými trhmi je absolútna demagógia. Možno ste len dislektik…

    • 5.1.1.1
     tictac says:

     prázdne centrum je o nákupnom štadióne na pozemkoch za euro, postavenom za štátne peniaze

     • 5.1.1.1.1
      Najomca says:

      Netáraj, Hlavná aj Štefánikova sa vyprázdňujú minimálne 10 rokov. Je to o nenažranosti vlastníkov, aj o nevýhodných zmluvách. V tejto oblasti hrá mesto dôležitú rolu a nezvláda to.

      • 5.1.1.1.1.1
       forrest gump says:

       veľká kravina

      • 5.1.1.1.1.2
       Labakan says:

       Otvorením Teska a Kauflandu sa vyprázdnilo centrum.Občanom bol ponúknutý nový štýl nakupovania.Auto zaparkuje pred obchodom rodina nakúpi poprechádza sa z nákupného vozíka preloží do auta a ide sa domov.Tento trend je zaužívaný na západe,tam to už pomaly končí.Takže o 10 až 15 rokov sa to začne meniť aj v Trnave.

 6. 6
  5ulo says:

  Ja vam neviem, ale mne ta cena az tak premrstena nepride. Objekt sa nachadza v absolutnom strede mesta, za lukrativnu lokalitu sa predsa odjakziva plati.
  No a teraz trosku laickej matematiky.
  85.000 / rok = 7083.33 /mesiac = 7.77 EUR / m2
  A teraz otazka.. kolko je bezny najom za dvojizbak o rozlohe 50m2? Porovnajte si to s cenou obchodneho priestoru, ktory na seba zaraba.. Stale sa vam ta cena zda byt vysoka? Mne teda vobec nie.

  • 6.1
   Juraj says:

   Lenže platiť 50 m2 je čosi iné ako 912 m2. Takisto cena 50 árového pozemku je podstatne menšia ako cena desiatich 5 árových pozemkov.
   A horné poschodie si nezarobí na seba vôbec.
   Či je cena primeraná, na to dá odpoveď len záujem podnikateľa. A ten neexistuje. Viď poloprázdne centrum mesta.
   Takže ten tvoj výpočet je o ničom. Taká amatérčina.

 7. 7
  brano says:

  Byt porovnávat so Zeleným domom mi nepríde adekvátne, byty sú úplne o niečom inom

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.