reklama

Zelený dom skúsi mesto prenajať v druhom kole, minimálnu cenu za nájom znížili o 10-tisíc eur

Po druhý raz v krátkom čase sa mesto pokúsi nájsť nájomcu tzv. Zeleného domu na Trojičnom námestí. Vyvolávaciu cenu znížili o desaťtisíc eur.

Verejná obchodná súťaž v októbri 2017 skončila bez úspechu. O prenájom objektu na rohu Trojičného námestia za minimálnu východiskovú cenu 95 500 eur ročne neprejavil záujem nikto.

V druhom kole môžu prípadní záujemci podávať svoje návrhy do 12. januára 2018. Obchodná verejná súťaž o najvhodnejší návrh začína tentoraz na minimálne sume 85 000 eur za rok.

Ilustračné foto

Posledný nájomca, spoločnosť GHS Mobile, ukončil nájomný vzťah s mestom dohodou dohodou k 30. júnu 2017. Nájomca mal zároveň súhlas mesta na prenájom ďalších priestorov tretím osobám, ktoré prevádzkujú reštauráciu HISTORY v suteréne objektu a kaviareň na prízemí.

Tieto subjekty majú s mesto uzavretú od 1. júla 2017 dohodu o prenájme nebytových priestorov na dobu určitú – do doby ukončenia obchodnej verejnej súťaže, najneskôr však do 30.6.2018.

Nehnuteľnosť má výmeru 912 m². Účel využitia v návrhu verejnej súťaže stanovený nie je, vylúčené však bude prevádzkovanie hazardných hier.

V prípade, ak by boli nebytové priestory objektu alebo jeho časť využívané na reštauračné účely, musia byť výlučne nefajčiarske, bez vymedzenia fajčiarskej časti.

Prípadné stavebné úpravy novým nájomcom bude vopred odsúhlasovať príslušný orgán mesta Trnava.

Drobné stavebné úpravy ako sú napríklad opravy sanitárnych zariadení, elektrických zariadení, údržba dverí, kovaní, zámkov, žalúzií, podláh, bielenie stien a obnova náterov a podobne, si nájomca zabezpečí na vlastné náklady.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2017 6:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zelený dom skúsi mesto prenajať v druhom kole, minimálnu cenu za nájom znížili o 10-tisíc eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.