reklama

Mesto vyrokovalo s vlastníkmi Kravského pasienku nižšiu cenu. Pozemok kúpi za 596-tisíc eur

Trnavská radnica ukončila rokovania s vlastníkmi o cene za pozemok „Kravský pasienok“ pri lokalite Štrky. Schválenie kúpy pozemku pre budúcu oddychovú zónu s výmerou 40-tisíc metrov štvorcových za 796-tisíc eur stiahli z júnového rokovania zastupiteľstva s cieľom vyrokovať s majiteľmi pre mesto výhodnejšiu cenu.

Z pôvodne navrhovanej ceny 19,90 eur za meter štvorcový sa podľa materiálu predloženého poslancom na septembrové zasadnutie MZ dohodlo vedenie mesta s vlastníkmi na cene 14,90 eura za meter štvorcový.

Konečná cena za kúpu štvorhektárového pozemku tak má byť namiesto pôvodných 796-tisíc eur znížená na 596-tisíc eur za celý pozemok.

Rokovanie s vlastníkmi prinieslo aj dohodu o platbe kúpnej ceny na dve splátky. Prvú polovicu vo výške 298 000 eur má zaplatiť mesto po účinnosti zmluvy, druhú splátku zaplatí mesto do 31. januára 2021.

Kúpu pozemku schválili poslanci MZ na zasadnutí 29. septembra 2020.


Vyznačený pozemok na katastrálnej mape

ZDROJ: zbgis.skgeodesy.sk

Pozemok v lokalite nazývanej Kravský pasienok s výmerou 40-tisíc metrov štvorcových má štyroch vlastníkov, slúži na poľnohohospodárske účely a nachádza sa na konci ulice Pri kalvárii, za areálom špedičnej firmy.

Po ľavej strane kopíruje pozemok asfaltová cesta smerom k obchvatu a lokalite Štrky, cestu z ľavej strany lemuje potok Trnávka.

“Cieľom získania pozemku ‘Kravský pasienok’ do vlastníctva mesta Trnava je vybudovať v tejto lokalite parkovú oddychovú zónu, vrátane rozsiahlej vodnej plochy, pre lokalitu Kopánky a sídliska Zátvor,” zdôvodnila radnica.

Pozemok je podľa Územného plánu mesta Trnava vedený ako plochy lesoparkov v návrhovej etape.

Primárnou funkciou územia je výsadba porastov vysokej zelene charakteru lesných parkov, parkových lesov s jednoduchou oddychovo-rekreačnou a športovou vybavenosťou alebo bez nej.

“Vysoká zeleň plôch lesoparkov a lesov osobitného určenia má prioritne plniť ekostabilizačnú a mikroklimatickú funkciu; s tým, že vegetačný kryt lesoparkov má dosahovať minimálne 95% územia, podiel stromovej zelene nesmie klesnúť pod 80%. V rámci územia je zámerom vybudovať vodnú plochu, čo v spolupôsobení s lesoparkom masívne zlepší kvalitu životného prostredia v severnej časti mesta,” skonštatoval Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK).

MAPA:

Pozemok začína za areálom špedičnej firmy

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2020 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vyrokovalo s vlastníkmi Kravského pasienku nižšiu cenu. Pozemok kúpi za 596-tisíc eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.