reklama

Mesto vyrokovalo s vlastníkmi Kravského pasienku nižšiu cenu. Pozemok kúpi za 596-tisíc eur

Trnavská radnica ukončila rokovania s vlastníkmi o cene za pozemok “Kravský pasienok” pri lokalite Štrky. Schválenie kúpy pozemku pre budúcu oddychovú zónu s výmerou 40-tisíc metrov štvorcových za 796-tisíc eur stiahli z júnového rokovania zastupiteľstva s cieľom vyrokovať s majiteľmi pre mesto výhodnejšiu cenu.

Z pôvodne navrhovanej ceny 19,90 eur za meter štvorcový sa podľa materiálu predloženého poslancom na septembrové zasadnutie MZ dohodlo vedenie mesta s vlastníkmi na cene 14,90 eura za meter štvorcový.

Konečná cena za kúpu štvorhektárového pozemku tak má byť namiesto pôvodných 796-tisíc eur znížená na 596-tisíc eur za celý pozemok.

Rokovanie s vlastníkmi prinieslo aj dohodu o platbe kúpnej ceny na dve splátky. Prvú polovicu vo výške 298 000 eur má zaplatiť mesto po účinnosti zmluvy, druhú splátku zaplatí mesto do 31. januára 2021.

Kúpu pozemku schválili poslanci MZ na zasadnutí 29. septembra 2020.


Vyznačený pozemok na katastrálnej mape

ZDROJ: zbgis.skgeodesy.sk

Pozemok v lokalite nazývanej Kravský pasienok s výmerou 40-tisíc metrov štvorcových má štyroch vlastníkov, slúži na poľnohohospodárske účely a nachádza sa na konci ulice Pri kalvárii, za areálom špedičnej firmy.

Po ľavej strane kopíruje pozemok asfaltová cesta smerom k obchvatu a lokalite Štrky, cestu z ľavej strany lemuje potok Trnávka.

“Cieľom získania pozemku ‘Kravský pasienok’ do vlastníctva mesta Trnava je vybudovať v tejto lokalite parkovú oddychovú zónu, vrátane rozsiahlej vodnej plochy, pre lokalitu Kopánky a sídliska Zátvor,” zdôvodnila radnica.

Pozemok je podľa Územného plánu mesta Trnava vedený ako plochy lesoparkov v návrhovej etape.

Primárnou funkciou územia je výsadba porastov vysokej zelene charakteru lesných parkov, parkových lesov s jednoduchou oddychovo-rekreačnou a športovou vybavenosťou alebo bez nej.

“Vysoká zeleň plôch lesoparkov a lesov osobitného určenia má prioritne plniť ekostabilizačnú a mikroklimatickú funkciu; s tým, že vegetačný kryt lesoparkov má dosahovať minimálne 95% územia, podiel stromovej zelene nesmie klesnúť pod 80%. V rámci územia je zámerom vybudovať vodnú plochu, čo v spolupôsobení s lesoparkom masívne zlepší kvalitu životného prostredia v severnej časti mesta,” skonštatoval Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK).

MAPA:

Pozemok začína za areálom špedičnej firmy

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2020 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Mesto vyrokovalo s vlastníkmi Kravského pasienku nižšiu cenu. Pozemok kúpi za 596-tisíc eur”

 1. 1
  sprava says:

  Vizionárske predstavy nášho primátora nepoznajú hranice. Neschopnosť zabezpečiť údržbu terajších parkov ho núti zakladať nové, aké dojemné. 500 ks stromov pagaštana konského prosia o pomoc. Poprosil by som 3 statočných poslancov, aby túto kauzu otvorili ma MZ a navrhli uznesením donútiť primátora konať v tejto veci. Keď že z tejto stránky čerpá aj primátor podnety k práci ,môže si túto úlohu zobrať pod osobný patronát.

  • 1.1
   Janka says:

   Mokraď v tejto lokalite ocenia najmä noví majitelia rodinných domov na koloch v Obytnej zóne Rybník-Felbanka. Ryžové pole je tu zmysluplnejšie riešenie ako nenásytnosť developera.

  • 1.2
   gaštan says:

   Včera už bola o tomto barbarstve reportáž v hlavných správach na RTVS.
   Stali sme sa Európskym mestom gaštanov.

   Richtár riešil problém tak, že lepil nejakú nálepku.
   Fakt tragikomédia.

   • 1.2.1
    Parva Roma says:

    Ploskáčik môže tento strom až zahubiť. Návrat chemických pesticítov neplánujú, vyhrabávanie listov je neúčinné (alebo nedôsledné?)

    • 1.2.1.1
     hokejista says:

     Neviem či je pán primátor vôbec schopný posúdiť dôsledky svojich rozhodnutí , čo sa týka gaštanov a ich spojitosti s motýlikom. On nositeľ idei zdravého životného štýlu a zdravého životného prostredia ihneď po nástupe do funkcie zastavil jarné a jesenné vyhrabávanie zelene a verejných priestranstiev a parkov. To však nebolo spomenuté v reportáži. Tá reportáž bola stará 2 roky, keď bola ohlásené že mesto nebude na svojom území používať pesticídy, aktuálna bola len časť so zábermi na suché lístie a vyjadrenie učiteľky z vysokej školy. Celá zodpovednosť je na ňom aj s právnymi dôsledkami. Za výsadbu stromov v množstve 700 ks Trnava dostala titul Európske mesto stromov v roku 2017. Čo si zaslúži za likvidáciu 500 ks Pagaštana konského ?

 2. 2
  JB says:

  Toto nam fakt je treba. Mesto zvysuje ludom dane z nehnutelnosti aby si kupili hlupy park. Co tak radsej zveladit stare rybniky v kamenaci?

  • 2.1
   ??? says:

   Presne si to napísal.To na takéto nezmysli sa zvyšovali dane?Park na úplne nezmyselnom mieste a za takú cenu?Pre koho bude určený?Jeden je hneď za cestou a kto tam chodí? Pochopil by som jazero s parkom niekde v tesnej blízkosti niektorého zo sídlisk ale tu?Skorej to pripadá tak,že silou mocou niekto tlači na pílu aby sa ten pozemok čo najlepšie predal.

 3. 3
  Zdravroz says:

  Vyborna sprava. Na tuto oddychovu zonu sa velmi tesim. Dufam, ze realizacia projektu bude rychla a bez komplikacii. Tesim sa.

 4. 4
  sprava says:

  Janka v súčinnosti s developerom je aj akcie zvýšenie vodnej hladiny prehradením potoka Trnávka. Tá mokraď sa tam bude vytvárať sama a zatraktívni celú lokalitu, veď kto by netúžil bývať v Trnavských Benátkach. Vodná hladina je zároveň najlepší ochladzovač klímy. Treba zabudnúť na Kamenáč, ten je predaný a čo nevidieť sa bude stavať, možno vyhliadkové veže a popri tom aj niečo pre ľudí, npr. bývanie.

  • 4.1
   MR says:

   Určite sa aj komáre potešia, nie je nič lepšie ako stojaca voda a neďaleké obydlia s čerstvou krvou. Asi tak to Janka myslela.

 5. 5
  jopi says:

  Jupi… ak sa darí mestu, môže rozhadzovať , tak budú nižšie dane.super

 6. 6
  Tono says:

  Srandičky, srandičky ono vás to prejde. V nedávnej minulosti v telocvični športovej haly Družba bola vodou vtlačená parketová podlaha. Je to 10 -015 rokov a v tých intenciách aj spodná voda stúpa v danej lokalite, bez vzdúvania vodnej hladiny prehradením potoka Trnávka.

 7. 7
  vlado5 says:

  Preco toto nejde cez participativny rozpocet? Preco sa nikto nespyta obyvatelov, ci chcu investovat milion a viac do noveho parku alebo do novej skolky, obnovy skoly, novej cesty, mestskej policie, MHD alebo inych veci, ktore v Trnave poriadne nefunguju?

  • 7.1
   Načo says:

   Nevieš načo? Veď tu je centrálny rozum. Ten to vie najlepšie. Ktože sa takej kapacite vyrovná? Aj v NR tíško závidia a hlasito híkajú.

  • 7.2
   LEBO says:

   Preto, lebo obyvatelia by radsej novu skolku, alebo obnovenie dalsiej skoly, alebo upravenie parkov v meste, ktore treba revitalozovat, upravenie inych ploch v meste, ktore su v zlom stave. Ale vizia VODCU je ina a jedina spravna. Ludia nevedia o tom, co je pre nich dobre. Vie to iba on. Jediny on, nik druhy. Vizionar, aktivista – takto ho ospevuju media

 8. 8
  Inscenácia says:

  Nevďačníci!
  Mala to tu byť óda na ušetrených 200000.-€ a toľký nevďak.

  • 8.1
   hokejista says:

   To je iba 20% čo prehajdákal na MZŠ v dobe od 1.7 2018 do 31.12 2019. Takže má čo robiť než nasporí 1 074 000 eur. Verím že mu pomôžu jeho pomocní liberálny kamoši. Za tie opatrenia na rozvoj COVIT 19 mu však ďakujeme a možno sa aj vyrovnáme, keď sa stretneme. Stretnúť je ho však ťažšie a ťažšie. Asi sa stará o rodinu. Dať za 4 ha mokrade 0,5 melónika je pekná suma, bude aj na kávičku?

 9. 9
  Jojo says:

  ak dá nižšie dane, budeme vďačníci …veľa ľudí je už bez práce, tak takéto aktivity by sa asi momentálne nemali diať?
  zveľaďovať sa má až keď vystáva či ?

 10. 10
  Jozef says:

  Prosim o vysvetlenie nie su financie a na toto su postarajme sa o jestvujuce parky a zelen Sipova ul. pri takejto starosti
  livosti uz nebude Sipova to len priklad

 11. 11
  Rozalia says:

  Peticia za nevybudovanie cyklochodnika na Hajdoczyho ul. Nestaci cyklochodnik na Kukucinovej ?????

  • 11.1
   agenti says:

   Agenti a prisluhovači sa vždy budú chovať ako lokaji :

   „Celá príprava projektu prebieha v tajnosti, bez diskusie s dotknutými obyvateľmi, ktorých sa rekonštrukcia ich širšieho životného priestoru bytostne týka. Na tejto ulici žijeme generačne už desaťročia a ďalšie desaťročia tu plánujeme aj s našimi deťmi žiť. Žiť tu chceme aj po schválení plánovanej rekonštrukcie našej ulice,“ píše sa v petícii.

   Treba sa obrátiť na zodpovedných za šialený výrub Kukučínova
   sú to stále tí istí – pokračujú v devastácii Kopánky !!!

   VMČ č. 3: Trnava – sever :

   Poslanci MZ
   1. Ing. Vladimír Ekhardt, Jánošíkova 29
   2. Juraj Fuzák, Stavebná 9
   3. Emanuel Gronský, Ustianska 56
   4. Mgr. Eduard Guniš, Francisciho 11
   5. MUDr. Branislav Kramár, Pekná 10
   6. MUDr. Štefan Krištofík, MPH, A. Hlinku 11
   7. Ing. Richard Sládek, Na hlinách 2
   Neposlanci
   1. Ing. Pavol Hluchý
   2. Mgr. Katarína Kolevová
   3. Ing. Anton Kollár
   4. Mgr. Peter Kozelka
   5. Milan Minárech
   6. Igor Pavelek

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.