reklama

Mesto vybralo zhotoviteľa obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici. V súťaži ponúkol cenu nižšiu o takmer 120-tisíc eur

Mesto Trnava podpísalo zmluvu o dielo na stavebné práce projektu “Humanizácia obytného priestoru Vodáreň dvor č.2” na Okružnej ulici. Stavebné práce v priestoroch vnútrobloku majú začať po protokolárnom odovzdaní staveniska a trvať majú štyri mesiace.

Verejnej súťaže s predpokladanou hodnotou zákazky 417-tisíc eur s DPH vyhlásenej v marci 2020 sa zúčastnili štyria uchádzači.

Tí predložili cenové ponuky v rozsahu od 298-tisíc eur do 381-tisíc eur s DPH.

Komisia vyhlásila za víťaza spoločnosť Intersystem EU z Bytče s najnižšou ponúknutou cenou za kompletnú dodávku stavebných prác vo výške 298 359 eur s DPH.


Sídliskový vnútroblok na Okružnej ulici

Reprofoto: Google Street View

Mesto Trnava už z dodávateľom podpísalo zmluvu o dielo. Čas plnenia v zmluve hovorí o ukončení stavebných prác a odovzdaní hotového diela do 4 mesiacov od ich začatia. Stavebná firma odštartuje práce po protokolárnom odovzdaní priestoru zo strany mesta, k čomu dôjde zrejme počas júna.

Primátor Peter Bročka v marci 2020 informoval, že mesto už úspešne absolvovalo ministerskú kontrolu projektu, preto je možné začať súťažiť firmu, ktorá investičný zámer zrealizuje.

“Ak nenastanú vážnejšie komplikácie, čo nepredpokladám, tak v lete staviame,” uviedol primátor.

Na humanizáciu sídliskového dvora získalo mesto Trnava finančné zdroje vo výške 345-tisíc eur z eurofondov.

Riešené územie vnútrobloku Vodáreň, dvor č. 2 je súčasťou dvora bytových domov Okružná ulica č. 7-17.

Navrhované úpravy územia pozostávajú z vybudovania chodníkov pre peších, športových a rekreačných plôch. Súčasťou riešenia spevnených plôch a novej úpravy zelene je odvodnenie dažďových vôd.

Návrh vnútrobloku počíta s plochami pre všetky vekové kategórie. V rámci spevnených plôch sa pri prvkoch pre deti (pieskovisku, balančnej zostave hojdačke a šmykľavke) navrhuje povrch z liatej gumy. Šmykľávka pre menšie deti bude zapustená do svahu, čím sa využije terénne prevýšenie valu.

Na vale sa ako prístup umiestni terénne schodisko z pestrofarebných betónových dielov s čiastočným sedením. Pokračovaním prvkov v juhozápadnej časti riešeného územia je drevená pergola s dvomi zostavami stolovania.

Priestor je možné v budúcnosti doplniť grilom, v návrhu sa počíta so spevnenou plochou na osadenie. V navrhovanom území sa nachádza aj plocha s liatej gumy slúžiaca ako bežecká dráha.

Pre súťaživosť je dráha označená vzdialenosťami natretými číslami vzdialeností od 0 do 50 metrov s dobehom po oboch stranách.

Výrazným prvkom v západnej časti je návrh ochladzovacieho vodného prvku, hmlovej fontány.

Pre oddych sú v rámci projektu navrhnuté lavičky na sedenie, rovnomerne rozmiestnené na území. Pri vstupoch do bytových domov pribudnú spolu štyri stojiská na bicykle.

Projektované územie vnútrobloku bude doplnené sadovými úpravami – výsadbami stromov, parkových a lúčnych trávnikov v kombinácii s kombinovanými záhonmi.


Vizualizácie projektu obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Vnútroblok na Okružnej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2020 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Mesto vybralo zhotoviteľa obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici. V súťaži ponúkol cenu nižšiu o takmer 120-tisíc eur”

 1. 1
  40% says:

  Toto je dôkaz enormného predražovania všetkých zákaziek.
  CENA NIŽŠIA o 40% = to je sila !!
  To sú tie peniaze čo sa 5 rokov rozhadzujú kade tade a chýbajú v rozpočte.
  Krátky mal pravdu

  • 1.1

   Mne vychádza úspora 28,46%. Keďže sa súťažilo už v čase pandémie a firmy sa snažia získať zákazky, aby prežili nastávajúcu krízu na trhu, aj tento výsledok mi pripadá reálny.

 2. 2
  Starý says:

  Predpokladaná cena 417 tis a spoločnosť z Bytče ponukne
  nižšiu cenu o 120 tis, tak to je sila. Čo za odborníkov zamestnáva mesto? Koľko bude dodatkov?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.