reklama

Komplexná obnova vnútrobloku na Okružnej ulici má byť skutočnosťou v tomto roku

Mesto Trnava vypísalo verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác projektu komplexnej obnovy a premeny obytného vnútrobloku na Okružnej ulici.

Podstatnú časť projektu s názvom Humanizácia obytného priestoru Vodáreň dvor č.2 vo výške 345-tisíc eur zaplatí mesto prostredníctvom eurofondov, konkrétne z nenávratného príspevku z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Ako informoval primátor Peter Bročka, mesto už úspešne absolvovalo ministerskú kontrolu projektu, preto je možné začať súťažiť firmu, ktorá investičný zámer zrealizuje.

“Ak nenastanú vážnejšie komplikácie,čo nepredpokladám, tak v lete staviame,” uviedol primátor.

Predpokladaná hodnota zákazky vo verejnej súťaži je stanovená na 417-tisíc eur s DPH, konečnú sumu môžu ešte stlačiť ponuky uchádzačov. Lehota na predkladanie ponúk je stanovená do 6. apríla 2020.

Stavebné práce majú trvať 4 mesiace po podpísaní zmluvy s úspešným uchádzačom.


Vizualizácia projektu obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Riešené územie vnútrobloku Vodáreň, dvor č. 2 je súčasťou dvora bytových domov Okružná ulica č. 7-17.

Navrhované úpravy územia pozostávajú z vybudovania chodníkov pre peších, športových a rekreačných plôch. Súčasťou riešenia spevnených plôch a novej úpravy zelene je odvodnenie dažďových vôd.

Návrh vnútrobloku počíta s plochami pre všetky vekové kategórie. V rámci spevnených plôch sa pri prvkoch pre deti (pieskovisku, balančnej zostave hojdačke a šmykľavke) navrhuje povrch z liatej gumy. Šmykľávka pre menšie deti bude zapustená do svahu, čím sa využije terénne prevýšenie valu.

Na vale sa ako prístup umiestni terénne schodisko z pestrofarebných betónových dielov s čiastočným sedením. Pokračovaním prvkov v juhozápadnej časti riešeného územia je drevená pergola s dvomi zostavami stolovania.

Priestor je možné v budúcnosti doplniť grilom, v návrhu sa počíta so spevnenou plochou na osadenie. V navrhovanom území sa nachádza aj plocha s liatej gumy slúžiaca ako bežecká dráha.

Pre súťaživosť je dráha označená vzdialenosťami natretými číslami vzdialeností od 0 do 50 metrov s dobehom po oboch stranách.

Výrazným prvkom v západnej časti je návrh ochladzovacieho vodného prvku, hmlovej fontány.

Pre oddych sú v rámci projektu navrhnuté lavičky na sedenie, rovnomerne rozmiestnené na území. Pri vstupoch do bytových domov pribudnú spolu štyri stojiská na bicykle.

Projektované územie vnútrobloku bude doplnené sadovými úpravami – výsadbami stromov, parkových a lúčnych trávnikov v kombinácii s kombinovanými záhonmi.


Vizualizácie projektu obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Vnútroblok na Okružnej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2020 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Komplexná obnova vnútrobloku na Okružnej ulici má byť skutočnosťou v tomto roku”

 1. 1
  biznis says:

  Zákon “strachu” a “liatej gumy od pána Juríka v praxi..Teraz si Štúdio 21. protežované bývalou smeráckou vládou, bude ryžovať na svojom hlúpom zákonom o bezpečnosti detských ihrísk. Po celom slovensku budú stavať tuctové “gumené” bezpečnostné ihriská v priemere za 350 000 €, jedno otras.. Bolo by rozumné tento zákon zmeniť a rozumne ho postaviť aj v prospech umeleckej autorskej tvorby ako to bolo do roku 1989- Hlava 5 a postaviť verejné priestranstvá oveľa veľkorysejšie.

 2. 2
  biznis says:

  Moja kritika smeruje na tuctovost, nudnost , uniformitu, mobiliáru, ktorá sa rozrastá na sídliskách po celom slovensku. Zároveň firmy likvidujú autorské preliezačky, ktoré majú často veľmi originálne tvary a do začiatku 90 rokov ich rozširoval zákon Hlava 5. ktorý bol koncipovaný v oveľa velkorysejšej podobe a včleňoval autorskú umeleckú tvorbu do výstavby sídlisk .

  • 2.1
   Trend says:

   Tak moje deti sa na ihriskach hravaju a ked si porovnam tie komunisticke hruzy co su na sidliskach a nove prvky co spominas tak je to nebe a dudy ale kazdy moze mat svoj nazor

 3. 3
  biznis says:

  Trend ja sa nevyjadrujem -k hre ,štrku , funkčnosti ja hovorím o pridanej estetickej hodnote,moja kritika je na podporu autorskej tvorby a inovatívnosti.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.