reklama

Verejné priestranstvo vnútrobloku na ulici G. Dusíka čaká obnova

Trnavská radnica spustila súťaž na zhotoviteľa obnovy a modernizácie verejných priestranstiev vnútrobloku na ulici Gejzu Dusíka na sídlisku Prednádražie.

Zámer počíta s obnovením a doplnením spevnených plôch a chodníkov, vytvorením detského ihriska pre deti predškolského veku a školopovinných deti, výstavbou fitnes ihriska, novej oddychovej zóny a doplnením mobiliáru.

Obnova územia vnútrobloku na ulici G. Dusíka bude spočívať aj v realizácii vegetačných úprav a výmene verejného osvetlenia.

Novovybudované ihrisko bude situované medzi obytnými domami č. 24-27 a 33-37.


Pohľad na riešené územie vnútrobloku na ulici G. Dusíka

Reprofoto: Google Street View

Projekt počíta s inštaláciou viacerých herných prvkov ako sú hojdačky, trampolína, hopsadlá či pieskovisko. Umiestnené tu bude aj tri prvky určené na cvičenie. V rámci mobiliáru nainštalujú parkové lavičky, sedacie betónové bloky či piknikový stôl.

“Cieľom navrhovaného riešenia je vytvoriť vhodné, moderné oddychové plochy pre všetky vekové kategórie obyvateľov – detské ihrisko pre deti predškolského veku a školopovinné deti, trávnatú plochu pre šport a zábavu, odpočinkovú zónu, cvičiacu zónu s fit a workout prvkami pre všetky vekové kategórie,” konštatuje trnavská radnica.

Záujemcovia o účasť vo verejnej súťaži budú predkladať svoje ponuky do 9. júla 2018.

Ak sa mestu podarí podpísať počas leta zmluvu s úspešným uchádzačom, stavebné práce by mohli byť ukončené ešte na jeseň tohto roka. Podľa predpokladov majú trvať tri mesiace.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je 315-tisíc eur s DPH.


Umiestnenie ihriska a pohľad na zámer z projektovej dokuentácie

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2018 6:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejné priestranstvo vnútrobloku na ulici G. Dusíka čaká obnova”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.