reklama

Verejné priestranstvo vnútrobloku na ulici G. Dusíka čaká obnova

Trnavská radnica spustila súťaž na zhotoviteľa obnovy a modernizácie verejných priestranstiev vnútrobloku na ulici Gejzu Dusíka na sídlisku Prednádražie.

Zámer počíta s obnovením a doplnením spevnených plôch a chodníkov, vytvorením detského ihriska pre deti predškolského veku a školopovinných deti, výstavbou fitnes ihriska, novej oddychovej zóny a doplnením mobiliáru.

Obnova územia vnútrobloku na ulici G. Dusíka bude spočívať aj v realizácii vegetačných úprav a výmene verejného osvetlenia.

Novovybudované ihrisko bude situované medzi obytnými domami č. 24-27 a 33-37.


Pohľad na riešené územie vnútrobloku na ulici G. Dusíka

Reprofoto: Google Street View

Projekt počíta s inštaláciou viacerých herných prvkov ako sú hojdačky, trampolína, hopsadlá či pieskovisko. Umiestnené tu bude aj tri prvky určené na cvičenie. V rámci mobiliáru nainštalujú parkové lavičky, sedacie betónové bloky či piknikový stôl.

“Cieľom navrhovaného riešenia je vytvoriť vhodné, moderné oddychové plochy pre všetky vekové kategórie obyvateľov – detské ihrisko pre deti predškolského veku a školopovinné deti, trávnatú plochu pre šport a zábavu, odpočinkovú zónu, cvičiacu zónu s fit a workout prvkami pre všetky vekové kategórie,” konštatuje trnavská radnica.

Záujemcovia o účasť vo verejnej súťaži budú predkladať svoje ponuky do 9. júla 2018.

Ak sa mestu podarí podpísať počas leta zmluvu s úspešným uchádzačom, stavebné práce by mohli byť ukončené ešte na jeseň tohto roka. Podľa predpokladov majú trvať tri mesiace.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je 315-tisíc eur s DPH.


Umiestnenie ihriska a pohľad na zámer z projektovej dokuentácie

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2018 6:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Verejné priestranstvo vnútrobloku na ulici G. Dusíka čaká obnova”

  1. 1
    Majo says:

    Pán pokorný, môžte uverejniť aj vizualizacie pokiaľ sú spracované? Pre lepšiu predstavu ako to bude vyzerať.

  2. 2
    Pavol Novický says:

    Doteraz sme nedostali od mesta resp. primátora záverečné vyjadrenie k pripomienkam obyvateľov dotknutej zóny, ktorí sa v petícii nesúhlasne vyjadrili k zastaveniu prejazdovej komunikácie vedľa domu 28-32. V minulom predloženom návrhu vizualizácia nezasahovala do tejto komunikácie, teraz však vidím, že pôvodný odsúhlasený návrh už neplatí. Teda pýtam sa verejne primátora mesta, ako to bude s prejazdovou komunikáciou pod našimi oknami? Ako vyriešil prejazd a parkovanie motorových vozidiel pred a vedľa domu č. 28-32?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.