reklama

Detské ihrisko v areáli Slávie čaká komplexná modernizácia

Detské ihrisko v športovom areáli Slávie si toho pamätá už skutočne dosť. Funguje desiatky rokov, za zábavou vo voľnom čase sem chodili už dnešní štyridsiatnici. Radnica sa rozhodla, že priestor zrevitalizuje a komplexne ho obnoví.

Zámerom samosprávy je v priebehu jarných mesiacov pripraviť projektovú dokumentáciu, neskôr má prísť aj k samotnej realizácii. Ak všetko pôjde podľa plánov, nové ihrisko bude dokončené na jeseň 2016.

„Zámerom mesta Trnava je zabezpečiť rekonštrukciu vymedzeného záujmového územia s cieľom vybudovať kvalitný, moderný a atraktívny hrací priestor pre deti od predškolského veku do 12 rokov, ktorý bude aj spádovým pre široké okolie z mestských častí Trnava – sever a Trnava – stred. Súčasťou riešenia bude doplnkový mobiliár pre pobyt a relax sprevádzajúcich osôb stredných a vyšších vekových kategórií,“ približuje ciele rekonštrukcie odbor investičnej výstavby.

slavia-detske
Na tomto ihrisku vyrastali ešte aj dnešní štyridsiatnici

Vybavenosť vytvorených oddychovo-relaxačných sektorov má zabezpečiť zaujímavé pobytové aktivity pre vekové kategórie obyvateľov – od menších detí predškolského veku po staršie deti vo veku prvého stupňa ZŠ.

V rámci renovácie bude ihrisko rozšírené o verejnú fit zónu.

Od dodávateľa realizačného projektu očakáva mesto zapracovanie tematických prelínajúcich sa oddychovo-relaxačných sektorov pre všetky vekové kategórie.

Navrhnutý projekt má byť poňatý v širšom kontexte vo väzbe na okolité plochy areálu AŠK Slávia tak, aby spoločne „tvorili reprezentatívny vstupný priestor popri bežeckom ovále až k ploche samotného ihriska“.

V rámci herných prvkov sa uvažuje nad výstavbou herného prvku s vodnou plochou, ktorý poslúži v horúcich dňoch na osvieženie a zníženie vysokých teplôt.

slavia-ihrisko
Vyznačená plocha riešeného územia

Výber zariadení detského ihriska sa podriadi rozvoju motoriky, pozornosti, rôznych zručností, psychických schopností detí a atraktívnej zábave detí, pre outdoorové fitness cvičenie budú vytvorené jednoduché kombinácie statických a dynamických cvičebných zariadení pre rôzne záujmové a vekové skupiny užívateľov – mládež, dospelých a seniorov.

V novom hernom areáli pribudnú lampy verejného osvetlenia, vizuálnu a estetickú stránku vylepšia aj sadové úpravy či nový mobiliár.

Predbežné náklady na rekonštrukciu detského ihriska odhaduje mesto na 120-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2016 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Detské ihrisko v areáli Slávie čaká komplexná modernizácia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.