reklama

Detské ihrisko v areáli Slávie čaká komplexná modernizácia

Detské ihrisko v športovom areáli Slávie si toho pamätá už skutočne dosť. Funguje desiatky rokov, za zábavou vo voľnom čase sem chodili už dnešní štyridsiatnici. Radnica sa rozhodla, že priestor zrevitalizuje a komplexne ho obnoví.

Zámerom samosprávy je v priebehu jarných mesiacov pripraviť projektovú dokumentáciu, neskôr má prísť aj k samotnej realizácii. Ak všetko pôjde podľa plánov, nové ihrisko bude dokončené na jeseň 2016.

“Zámerom mesta Trnava je zabezpečiť rekonštrukciu vymedzeného záujmového územia s cieľom vybudovať kvalitný, moderný a atraktívny hrací priestor pre deti od predškolského veku do 12 rokov, ktorý bude aj spádovým pre široké okolie z mestských častí Trnava – sever a Trnava – stred. Súčasťou riešenia bude doplnkový mobiliár pre pobyt a relax sprevádzajúcich osôb stredných a vyšších vekových kategórií,” približuje ciele rekonštrukcie odbor investičnej výstavby.

slavia-detske
Na tomto ihrisku vyrastali ešte aj dnešní štyridsiatnici

Vybavenosť vytvorených oddychovo-relaxačných sektorov má zabezpečiť zaujímavé pobytové aktivity pre vekové kategórie obyvateľov – od menších detí predškolského veku po staršie deti vo veku prvého stupňa ZŠ.

V rámci renovácie bude ihrisko rozšírené o verejnú fit zónu.

Od dodávateľa realizačného projektu očakáva mesto zapracovanie tematických prelínajúcich sa oddychovo-relaxačných sektorov pre všetky vekové kategórie.

Navrhnutý projekt má byť poňatý v širšom kontexte vo väzbe na okolité plochy areálu AŠK Slávia tak, aby spoločne “tvorili reprezentatívny vstupný priestor popri bežeckom ovále až k ploche samotného ihriska”.

V rámci herných prvkov sa uvažuje nad výstavbou herného prvku s vodnou plochou, ktorý poslúži v horúcich dňoch na osvieženie a zníženie vysokých teplôt.

slavia-ihrisko
Vyznačená plocha riešeného územia

Výber zariadení detského ihriska sa podriadi rozvoju motoriky, pozornosti, rôznych zručností, psychických schopností detí a atraktívnej zábave detí, pre outdoorové fitness cvičenie budú vytvorené jednoduché kombinácie statických a dynamických cvičebných zariadení pre rôzne záujmové a vekové skupiny užívateľov – mládež, dospelých a seniorov.

V novom hernom areáli pribudnú lampy verejného osvetlenia, vizuálnu a estetickú stránku vylepšia aj sadové úpravy či nový mobiliár.

Predbežné náklady na rekonštrukciu detského ihriska odhaduje mesto na 120-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2016 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Detské ihrisko v areáli Slávie čaká komplexná modernizácia”

 1. 1
  Občan says:

  A nezabudnite to potom oplotiť vysokým plotom a zamknúť a kľúče len vyvoleným, tak ako všetky ostatné ihriská a bežecký štadión. Hádam nechcete aby sa tam hrala verejnosť?

  • 1.1
   Braňo says:

   Nie, nedaju plot, nezamknu na noc. A rano budes vyvolavat na mesto vypisuvat na fejsbuky a internety, ze ihrisko je ovracane, rozkopane, vsade je sklo z rozbitych flias.
   Detske ihriska a vsetko zamykat treba. Sme na Slovensku, zije tu odjakziva prilis vela velmi hlupych ludi.

   • 1.1.1
    TT says:

    Nemyslis, ze na to by stacil 1 plot, ktorym je cela slavia ohradena a netreba zvlast ohradit kurty, potom druhy krat, potom ihrisko, potom dalsi plot a …..

  • 1.2
   pepe1 says:

   presne tak…vybudovane za statne teda z nasich dani a ked chce ist clovek niekam za sportom tak je vsetko zamknute..vid lezecka drafa atd. Zaner super! len dufam ze to aj za tych 120 tisic bude stat.

 2. 2
  občan 2 says:

  a pustiť pipinky nech tam po večeroch venčia psov aj keď je zákaz v celom areáli , veď je to len mestský majetok a žiadne loby skupiny sa tam nejak nehrnú tak ako kontrola mestských policajtov

 3. 3
  Monika says:

  Slávia je síce v noci zamknutá, ale od intrákov sa tam dá veselo dostať cez veľkú dieru v bráne…

  • 3.1
   TT says:

   A riesenim je postavit dalsi plot? :D Podla mna riesenim je opravit je ten plot, kde je diera. A ten uplne tsaci okolo celej slavie a ziadny iny plot tam byt nemal.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.