reklama

Blíži sa komplexná obnova detského ihriska v areáli Slávie

Plány mesta na komplexnú obnovu detského ihriska v areáli Slávie sa približujú realite. Celková revitalizácia priestorov na Hajdóczyho ulici a modernizácia ihriska sa začne zrejme už v priebehu rádovo týždňov.

Detské ihrisko bude rozdelené na územia podľa vekových kategórií. Ihrisko pre najmenšie deti bude čiastočne oplotené nízkym plotom, aby sa zabránilo vybehnutiu detí na priľahlú dráhu určenú pre chodcov, cyklistov, korčuliarov a bežcov. V strede vznikne centrálny kopec, okolo ktorého postavia detský okruh z liatej gumy a k nemu priľahlý vnútorný chodník zo žulových kociek.

Pribudnúť má aj vodný prvok – hmlová tryska. Popri jestvujúcej bežeckej dráhe budú osadené fitnes zariadenia rôzneho zamerania precvičovania.

Detské ihrisko v športovom areáli Slávie si toho pamätá už skutočne dosť. Funguje desiatky rokov, za zábavou vo voľnom čase sem chodili už dnešní štyridsiatnici.

Koncepcia nového ihriska je navrhnutá ako detský okruh, okolo ktorého sa združujú detské aktivity postupne sa rozvíjajúce podľa veku.

slavia-detske
Na tomto ihrisku vyrastali ešte aj dnešní štyridsiatnici

Foto: archív

Okruh bude tvoriť dráha s gumovým liatym bezpečnostným povrchom a vnútorným chodníkom zo žulových kociek, ktoré po vnútornom obvode plynule prechádzajú do zatrávnenia.

V blízkosti susednej správcovskej budovy je navrhované ihrisko pre najmenších. Bude oplotené nízkym plotom s výškou 1 meter a osadené hracími prvkami pre najmenších do 3 rokov.

Ďalšia časť ihriska bude určená najmä pre deti predškolského a skorého školského veku – so šmykľávkou, hojdačkami a ďalšími primeranými prvkami.

Nasledujú prvky pre staršie deti a mládež, pričom ihrisko plynule prejde do fitparku – v užšej časti lokality.

V centrálnej časti bude vybudovaná oddychová zóna so zazelenenou terénnou modeláciou – kopcom, vodným prvkom a novovysadenými stromami.

V rámci sadových úprav pribudnú stromy, kríková zeleň vo forme živého plota a popínavá zeleň popri stene budovy na severnej strane ihriska.

Na detskom ihrisku pribudne aj nové verejné osvetlenie.

V priebehu augusta chce nájsť mesto formou verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác, od podpisu zmluvy má byť ihrisko dokončené do štyroch mesiacov.

“Zámerom mesta Trnava je zabezpečiť rekonštrukciu vymedzeného záujmového územia s cieľom vybudovať kvalitný, moderný a atraktívny hrací priestor pre deti od predškolského veku do 12 rokov, ktorý bude aj spádovým pre široké okolie z mestských častí Trnava – sever a Trnava – stred,“ približuje ciele rekonštrukcie odbor investičnej výstavby na mestskom úrade.

slavia-ihrisko
Vyznačená plocha riešeného územia

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2016 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Blíži sa komplexná obnova detského ihriska v areáli Slávie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.