reklama

Začala avizovaná výstavba detského ihriska na Limbovej. Hotové má byť na konci októbra

Mestská samospráva začala výstavbu nového detského ihriska na Limbovej ulici v Trnave. Relaxačný priestor pre celé rodiny z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia by mal byť hotový do konca októbra. Podľa zmluvy s dodávateľom prác náklady na realizáciu nepresiahnu 255 885 eur.

Detské ihrisko bude situované do dvoch priestorov pri Mama klube – Centre voľného času a v športovom areáli za základnou školou. Navrhnuté je tak, aby bolo hodné pre hry detí všetkých vekových kategórií.

Nebudú chýbať hojdačky a preliezačky, plocha s hernými prvkami pre najmenších s využitím odolného agátového dreva, ďalšia herná zostava bude vytvorená na umelom trávniku.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Na športové hry väčších a dospelých poslúžia dynamické posilňovacie prvky a workoutové ihrisko, čoraz populárnejšie najmä u mladých ľudí, ktorí majú chuť zameniť fitnescentrá za cvičenie pod holým nebom.

Projekt počíta aj s plochou pre hendikepované deti, oddychovými zónami s lavičkami a piknikovými zostavami.

Súčasťou areálu budú rozvody vody s pitnou fontánkou a rosiče na ovlaženie vzduchu v horúčavách, riadené z novovybudovanej technologickej šachty.

Areálom povedie nový dva metre široký chodník z betónovej dlažby, vo večerných a nočných hodinách osvetlený parkovými svietidlami.

Samozrejmosťou sú sadové úpravy. Na ihrisku pribudne štyridsaťštyri nových stromov, tristoštyridsať kríkov a 3 000 metrov štvorcových trávnika.

(TS mesta Trnava)

Vizualizácie: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2017 19:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.