reklama

Z detského ihriska Guliver v Promenáde bude pieskovisko

AKTUALIZOVANÉ

Detské ihrisko Guliver v trnavskej Promenáde mesto uzavrelo. Hracie prvky zrejme nahradí pieskovisko.

Prírodné detské ihrisko Guliver otvorili pod hradbami v roku 2005. 

Podľa informácií trnavskej radnice po dvanástich rokoch fungovania už nevyhovuje moderným normám.


Guliver slúžil trnavským deťom pätnásť rokov

„Hoci ihrisko v čase svojho vzniku spĺňalo všetky potrebné normy, tým dnešným už nevyhovuje, preto musela samospráva v záujme bezpečnosti priestoru pristúpiť k potrebným opatreniam. V uplynulých mesiacoch bolo ihrisko uzavreté, hľadal sa dodávateľ opráv, v rámci verejného obstarávania sa však nikto neprihlásil. Mesto preto nemalo inú možnosť, než nevyhovujúce prvky odstrániť. S prácami sa už začalo,“ vysvetľuje mesto v tlačovej správe.

Radnica pripomína, že priestor v Sade Antona Bernoláka bude aj naďalej určený pre deti.

„Namiesto ihriska bude na mieste vytvorené pieskovisko, z pôvodných prvkov ostane Guliverova hlava, po zhodnotení stavu budú možno zachované aj obrove ruky,“ informuje mesto.

Podľa vyjadrenia primátora Petra Bročku snahou mesta bolo ihrisko zachovať. „Absolvovali sme v minulých mesiacoch viacero rokovaní, žiaľ, ich výsledkom je rozhodnutie o uzatvorení ihriska a inštalácii pieskoviska,“ uviedol.

Ako pripomenul, príslušný orgán zakázal používanie ihriska z viacerých dôvodov – nevhodného stavu plota, šmýkľávky sú mimo súčasných noriem, za nebezpečné označil veže.

„Nie je to o tom, že by sme my chceli Gulivera zatvoriť, jednoducho to vyplynulo ako jediné riešenie po sérii rokovaní,“ zhodnotil. Podľa Bročku mesto v budúcnosti pripravuje revitalizáciu Promenády a bol by rád, keby projekt zahŕňal aj drevené prvky určené pre deti.


Guliver bol roky obľúbeným miestom hier a zábavy najmenších Trnavčanov

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2017 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z detského ihriska Guliver v Promenáde bude pieskovisko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.