reklama

Od štvrtka sa postupne začnú otvárať detské ihriská

Vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu na Slovensku je na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR opäť možné otvoriť detské ihriská. Trnavské deti sa budú môcť vonku vyšantiť už od štvrtka 14. mája 2020. Ako prvé sa otvoria novšie ihriská v 21 lokalitách, ktoré budú každé ráno dezinfikované, vstup na ne bude preto možný až od 10.00 hod., informuje trnavská radnica.

„Tieto ihriská budú označené plagátom informujúcim o naďalej platných sprísnených hygienických pravidlách. Rodičia majú zabezpečiť dvojmetrový odstup medzi deťmi a minimálny fyzický kontakt, dbať na nosenie rúšok a mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.


Detské ihrisko na ulici Gejzu Dusíka

„Firmu, ktorá pre naše mesto zabezpečuje údržbu detských ihrísk, sme požiadali o každodennú dezinfekciu dotykových plôch herných prvkov. Okrem toho sa v súlade s usmernením ÚVZ SR budú raz za týždeň pieskoviská prekopávať a prelievať pitnou vodou. Ide o 31 pieskovísk, ktoré prevádzkuje samospráva,“ hovorí Eva Nemčovská, 1. zástupkyňa primátora mesta.

Okrem detských ihrísk budú sprístupnené a denne dezinfikované aj cvičebné prvky vrátane workoutového športoviska za sídlom Trnavského samosprávneho kraja.

Staršie ihriská, ktoré zatiaľ ostávajú pre verejnosť zatvorené, sú naďalej označené upozornením pre rodičov, aby namiesto nich uprednostnili iný spôsob trávenia voľného času s deťmi.

Od štvrtka 14. mája 2020 budú pre verejnosť otvorené ihriská v nasledovných lokalitách:
Kamenný mlyn
V Jame (Žihadielko)
Hospodárska (Žihadielko)
Limbová (spádové detské ihrisko)
Andreja Kubinu 5
Andreja Kubinu 2A
Andreja Kubinu 3A
Andreja Kubinu 5A
Spartakovská ulica
ihrisko za sídlom TTSK
Vodáreň
Zátvor 2
Zátvor 3
Jiráskova
Teodora Tekela
Vajanského
Na Hlinách
Sad Antona Bernoláka (Guliver)
Mozartova
Schumerova
Gejzu Dusíka

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2020 7:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od štvrtka sa postupne začnú otvárať detské ihriská”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.