reklama

Detské dopravné ihrisko začnú stavať pravdepodobne už na jeseň

Mesto Trnava v týchto dňoch finalizuje prípravu podmienok pre vyhlásenie verejnej súťaže na realizáciu detského dopravného ihriska v areáli bývalej ZŠ V Jame na sídlisku Družba.

Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušana Béreša oznam o verejnej súťaži chce mesto zverejniť ešte koncom augusta.

„V prípade, že súťaž dopadne pozitívne a nevzniknú žiadne komplikácie, je predpoklad, že s výstavbou dopravného ihriska začne dodávateľ v priebehu októbra alebo novembra 2011,“ konkretizoval D. Béreš. Priestor určený na dopravnú výchovu detí a mládeže v Trnave chýba už od polovice deväťdesiatych rokov. V minulosti pokusy o jeho obnovenie v iných lokalitách zlyhali.

Areál bývalej ZŠ V Jame

„Chceme maximálne využiť jestvujúce plochy, ktorými disponuje areál bývalej základnej školy. V rámci výstavby dôjde k stavebným úpravám, pribudne zeleň aj plochy pre trasy dopravného ihriska. So zásadnými stavebnými úpravami však nepočítame,“ priblížil.

Dopravné ihrisko bude disponovať pravdepodobne dvoma svetelnými križovatkami – štvorsmernou a dvojsmernou. Pre zázemie na uloženie technických pomôcok a výučbu bude určený priestor v interiéroch budovy bývalej školy. Mesto tak využije uvoľnené priestory, v ktorých sa dnes pohybujú študenti UCM a od septembra aj deti materskej školy.

Na spolufinancovaní projektu detského dopravného ihriska sa mal výrazne podieľať aj štát. Tento zámer sa však nepodarilo zrealizovať.

Mesto získalo dotáciu z Nadácie Allianz vo výške 8000 eur, celkové náklady majú dosiahnuť asi 70 – tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2011 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.