reklama

Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor

Avizovanú výstavbu detského dopravného ihriska v priestoroch základnej školy V jame na sídlisku Družba mesto napokon realizovať nebude.

O projekt prejavil záujem súkromný investor a po dohode so samosprávou vzniká zámer, ktorý by sa mal uskutočniť už v priebehu jarných mesiacov tohto roka. Aktuálne je v štádiu územného konania. Prevádzka ihriska by mala začať už v priebehu júna 2012.

Mesto Trnava pôvodne plánovalo investovať do projektu z vlastných zdrojov viac ako 60-tisíc eur. Dopravné ihrisko v Trnave chýba už od polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia. Tunajšie školy v rámci povinne dopravnej výchovy musia cestovať do Križovian nad Dudváhom alebo Galanty.

Nové detské dopravné ihrisko plánuje postaviť trnavská spoločnosť RM JET na vlastných pozemkoch za autocentrami Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste.

S výstavbou chceme začať tak skoro, ako to umožní počasie. Pre tento projekt máme k dispozícii voľný pozemok s rozlohou jeden hektár. Zámer pripravujeme v súčinnosti s organizáciou Terra Grata, ktorá má bohaté skúsenosti s realizáciou dopravných ihrísk na celom Slovensku,“ vysvetlil konateľ spoločnosti Martin Šmičko. Ako doplnil, RM JET má okrem predaja a servisu automobilov v portfóliu aj prevádzkovanie autoškoly. „Prevádzkovanie detského dopravného ihriska a vzdelávanie detí v oblasti dopravnej výchovy prirodzene korešponduje s aktivitami našej spoločnosti,“ pripomína.


Areál dopravného ihriska bude situovaný za autosalónmi Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste

V areáli dopravného ihriska vznikne budova s učebňou s kapacitou asi 30 miest, priestory pre garážovanie bicyklov, kolobežiek či detských vozidiel, sociálne zariadenia a bufet. Celý objekt bude riešený ako bezbariérový.

Projekt ihriska bude podľa slov riaditeľa firmy RM JET spĺňať všetky parametre a podmienky stanovené ministerstvom dopravy a ministertstvom školstva. „Na dopravnom ihrisku bude svetelná križovatka, železničné priecestie či kruhová križovatka. Projekt počíta aj s umiestnením priestorov pre chodcov a cyklistov tak, aby čo možno najvernejšie simuloval reálne dopravné situácie,“ predstavuje zámer M. Šmičko.

Spoločnosť RM JET plánuje ponúknuť priestory dopravného ihriska nielen základným a materským škôlám ktoré majú dopravnú výchovu v učebných osnovách, ale aj verejnosti. „Ihrisko chceme v popoludňajších hodinách otvoriť pre verejnosť. Môžu prísť rodičia s deťmi, bezpečne jazdiť na bicykloch, kolieskových korčuliach alebo kolobežkách. Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k výchove najmladšej generácie v otázke správania sa na cestách,“ konštatuje.

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2012 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.