reklama

Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor

Avizovanú výstavbu detského dopravného ihriska v priestoroch základnej školy V jame na sídlisku Družba mesto napokon realizovať nebude.

O projekt prejavil záujem súkromný investor a po dohode so samosprávou vzniká zámer, ktorý by sa mal uskutočniť už v priebehu jarných mesiacov tohto roka. Aktuálne je v štádiu územného konania. Prevádzka ihriska by mala začať už v priebehu júna 2012.

Mesto Trnava pôvodne plánovalo investovať do projektu z vlastných zdrojov viac ako 60-tisíc eur. Dopravné ihrisko v Trnave chýba už od polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia. Tunajšie školy v rámci povinne dopravnej výchovy musia cestovať do Križovian nad Dudváhom alebo Galanty.

Nové detské dopravné ihrisko plánuje postaviť trnavská spoločnosť RM JET na vlastných pozemkoch za autocentrami Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste.

S výstavbou chceme začať tak skoro, ako to umožní počasie. Pre tento projekt máme k dispozícii voľný pozemok s rozlohou jeden hektár. Zámer pripravujeme v súčinnosti s organizáciou Terra Grata, ktorá má bohaté skúsenosti s realizáciou dopravných ihrísk na celom Slovensku,” vysvetlil konateľ spoločnosti Martin Šmičko. Ako doplnil, RM JET má okrem predaja a servisu automobilov v portfóliu aj prevádzkovanie autoškoly. “Prevádzkovanie detského dopravného ihriska a vzdelávanie detí v oblasti dopravnej výchovy prirodzene korešponduje s aktivitami našej spoločnosti,” pripomína.


Areál dopravného ihriska bude situovaný za autosalónmi Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste

V areáli dopravného ihriska vznikne budova s učebňou s kapacitou asi 30 miest, priestory pre garážovanie bicyklov, kolobežiek či detských vozidiel, sociálne zariadenia a bufet. Celý objekt bude riešený ako bezbariérový.

Projekt ihriska bude podľa slov riaditeľa firmy RM JET spĺňať všetky parametre a podmienky stanovené ministerstvom dopravy a ministertstvom školstva. “Na dopravnom ihrisku bude svetelná križovatka, železničné priecestie či kruhová križovatka. Projekt počíta aj s umiestnením priestorov pre chodcov a cyklistov tak, aby čo možno najvernejšie simuloval reálne dopravné situácie,” predstavuje zámer M. Šmičko.

Spoločnosť RM JET plánuje ponúknuť priestory dopravného ihriska nielen základným a materským škôlám ktoré majú dopravnú výchovu v učebných osnovách, ale aj verejnosti. “Ihrisko chceme v popoludňajších hodinách otvoriť pre verejnosť. Môžu prísť rodičia s deťmi, bezpečne jazdiť na bicykloch, kolieskových korčuliach alebo kolobežkách. Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k výchove najmladšej generácie v otázke správania sa na cestách,” konštatuje.

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2012 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor”

 1. 1
  Viki says:

  hanba tohto mesta aj statu ze v krajskom meste neboli schopni za 20 rokov postavit jedno dopravne ihrisko!!!

 2. 2
  5ulo says:

  skor hanba, ze to, co tu aj bolo, tak zrusili a postavili tam bytovku. Aj ked pravda, ze bolo dost male a tazko by sa tam rozsirovalo.

 3. 3
  marián says:

  Pekný príklad spojenia podnikania s verejným záujmom. RM JET má reklamu a deti dopravné ihrisko. =)

 4. 4
  matkotejko says:

  za tento krok si RM JET získal moje srdce a sympatie :D

 5. 5
  nahlavu says:

  Firma vie ako si vychovat buducich zakaznikov.

  • 5.1
   1234 says:

   že deti majú dopravné ihrisko – som zvedavý, ktoré učiteľky sa budú trepať so svojimi žiakmi až na koniec Trnavy…..to isté platí o verejnosti……pôvodný zámer bol určite vhodnejší pre všetky strany, no v Trnave to takto chodí.

   • 5.1.1
    Viki says:

    A teraz sa trepu do Krizovan alebo nikam. To je urcite blizsie, ze ;) Bratislavska je od Druzby vzdialena dvaapol kilometra. Uz by ste si mohli zvyknut, ze v tejto strediskovej obci je vsetko za rohom.

    A konkretne pre ktore “vsetky strany” bol ten povodny projekt vyhodnejsi?

    • 5.1.1.1
     1234 says:

     neviem, kto sa trepe do Križovian, ale moje dieťa má 8 rokov a za ten čas, čo navštevuje školské zariadenia ani raz nebol na dopravnom ihrisku… a všetko za rohom (sadnem na bicykel a chodník pre cyklistov ma tam dovedie). Z príspevkov vyznieva, že bez auta sa ani nepohnem. Alebo sa do Križovian (na Bratislavskú) dostanem ináč ako autom?

     • 5.1.1.1.1
      dada says:

      napr. z Bottovej školy, boli na prvom stupni asi tak dva krát, a šli do Križovian…samozrejme autobusom, a ten majú vybavený vždy ked sa s deckami ide niekam dalej od školy…asi ktorá škola ako vybaví…

 6. 6
  aladar says:

  Za tie roky uz to mohlo byt aj osulozene, keby take firmy ako Vion, Jupet… (ktore sa nabalili na meste), “zakazdym dali aspon truchu toho betonu a asfaltu, co im ostalo”

  PS: a vyucuje sa vlastne este dnes DV na zakladnych skolach?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.