reklama

Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor

Avizovanú výstavbu detského dopravného ihriska v priestoroch základnej školy V jame na sídlisku Družba mesto napokon realizovať nebude.

O projekt prejavil záujem súkromný investor a po dohode so samosprávou vzniká zámer, ktorý by sa mal uskutočniť už v priebehu jarných mesiacov tohto roka. Aktuálne je v štádiu územného konania. Prevádzka ihriska by mala začať už v priebehu júna 2012.

Mesto Trnava pôvodne plánovalo investovať do projektu z vlastných zdrojov viac ako 60-tisíc eur. Dopravné ihrisko v Trnave chýba už od polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia. Tunajšie školy v rámci povinne dopravnej výchovy musia cestovať do Križovian nad Dudváhom alebo Galanty.

Nové detské dopravné ihrisko plánuje postaviť trnavská spoločnosť RM JET na vlastných pozemkoch za autocentrami Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste.

S výstavbou chceme začať tak skoro, ako to umožní počasie. Pre tento projekt máme k dispozícii voľný pozemok s rozlohou jeden hektár. Zámer pripravujeme v súčinnosti s organizáciou Terra Grata, ktorá má bohaté skúsenosti s realizáciou dopravných ihrísk na celom Slovensku,“ vysvetlil konateľ spoločnosti Martin Šmičko. Ako doplnil, RM JET má okrem predaja a servisu automobilov v portfóliu aj prevádzkovanie autoškoly. „Prevádzkovanie detského dopravného ihriska a vzdelávanie detí v oblasti dopravnej výchovy prirodzene korešponduje s aktivitami našej spoločnosti,“ pripomína.


Areál dopravného ihriska bude situovaný za autosalónmi Škoda a Volvo na Bratislavskej ceste

V areáli dopravného ihriska vznikne budova s učebňou s kapacitou asi 30 miest, priestory pre garážovanie bicyklov, kolobežiek či detských vozidiel, sociálne zariadenia a bufet. Celý objekt bude riešený ako bezbariérový.

Projekt ihriska bude podľa slov riaditeľa firmy RM JET spĺňať všetky parametre a podmienky stanovené ministerstvom dopravy a ministertstvom školstva. „Na dopravnom ihrisku bude svetelná križovatka, železničné priecestie či kruhová križovatka. Projekt počíta aj s umiestnením priestorov pre chodcov a cyklistov tak, aby čo možno najvernejšie simuloval reálne dopravné situácie,“ predstavuje zámer M. Šmičko.

Spoločnosť RM JET plánuje ponúknuť priestory dopravného ihriska nielen základným a materským škôlám ktoré majú dopravnú výchovu v učebných osnovách, ale aj verejnosti. „Ihrisko chceme v popoludňajších hodinách otvoriť pre verejnosť. Môžu prísť rodičia s deťmi, bezpečne jazdiť na bicykloch, kolieskových korčuliach alebo kolobežkách. Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k výchove najmladšej generácie v otázke správania sa na cestách,“ konštatuje.

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2012 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Detské dopravné ihrisko nepostaví mesto, ale súkromný investor”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.