reklama

Bude mať Trnava opäť detské dopravné ihrisko?

Neuveriteľných viac ako 15 rokov absentuje v Trnave detské dopravné ihrisko. Na mieste toho bývalého na Bottovej ulici stojí bytový dom. Pokusy obnoviť fungovanie dopravného ihriska v minulosti zlyhali.
Mesto v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave vyčlenilo pred niekoľkými rokmi pre výstavbu ihriska pozemky v areáli ZŠ na Gorkého ulici, projekt však napokon zostal iba na papieri.

Aktuálne sa trnavská samospráva snaží získať financie na realizáciu nového projektu. Detské dopravné ihrisko chce postaviť v areáli ZŠ v Jame na sídlisku Družba. Prostriedky vo výške 80 percent celkových nákladov na výstavbu ihriska žiada od štátu. Zvyšných 20 percent investuje mesto z vlastných peňazí.
“Na základe výzvy Rady vlády SR sme spracovali projekt a požiadali o jeho spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu. ZŠ Spartakovská na elokovanom pracovisku v Jame poskytne svoju asfaltovú plochu k praktickému výcviku. Pre splnenie kritérií bude nutné plochu zväčšiť a zrekonštruovať. Vyčlenená je aj jedna trieda a technická miestnosť na uloženie zariadení a pomôcok v priestoroch školy,” uvádza sa v projekte, ktorý je súčasťou žiadosti o poskytnutie dotácie.

Dopravné ihrisko plánuje mesto postaviť v areáli ZŠ v Jame na sídlisku Družba

Výstavba dopravného ihriska má stáť asi 66-tisíc eur, výška požadovanej dotácie je 53-tisíc. Na projekte spolupracujú Mestská polícia, ZŠ Spartakovská-elokované pracovisko v Jame a Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave.

“Pracovníci mestského úradu zabezpečia prípravu aj realizáciu projektu. Výučba dopravnej výchovy na detskom dopravnom ihrisku bude zabezpečovaná prostredníctvom príslušníkov policajného zboru z dopravného inšpektorátu, príslušníkov mestskej polície, ako aj pedagogických pracovníkov,” vysvetlil vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Detské dopravné ihrisko je situačne navrhnuté tak, aby imitovalo modely reálnych situácií v cestnej premávke a poskytovalo možnosť nácviku bezpečného správania sa na cestách. Na ihrisku budú viaceré križovatky tvaru T, hlavná križovatka je tvaru priesečníka s radiacimi pruhmi a svetelnou signalizáciou, ktorá funguje ako klasická križovatka v mestskej doprave a jedna križovatka je okružná.

V prípade, že mesto Trnava so žiadosťou o poskytnutie dotácie uspeje, s výstavbou dopravného ihriska plánuje začať v júli 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2011 11:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bude mať Trnava opäť detské dopravné ihrisko?”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.