reklama

Bude mať Trnava opäť detské dopravné ihrisko?

Neuveriteľných viac ako 15 rokov absentuje v Trnave detské dopravné ihrisko. Na mieste toho bývalého na Bottovej ulici stojí bytový dom. Pokusy obnoviť fungovanie dopravného ihriska v minulosti zlyhali.
Mesto v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave vyčlenilo pred niekoľkými rokmi pre výstavbu ihriska pozemky v areáli ZŠ na Gorkého ulici, projekt však napokon zostal iba na papieri.

Aktuálne sa trnavská samospráva snaží získať financie na realizáciu nového projektu. Detské dopravné ihrisko chce postaviť v areáli ZŠ v Jame na sídlisku Družba. Prostriedky vo výške 80 percent celkových nákladov na výstavbu ihriska žiada od štátu. Zvyšných 20 percent investuje mesto z vlastných peňazí.
„Na základe výzvy Rady vlády SR sme spracovali projekt a požiadali o jeho spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu. ZŠ Spartakovská na elokovanom pracovisku v Jame poskytne svoju asfaltovú plochu k praktickému výcviku. Pre splnenie kritérií bude nutné plochu zväčšiť a zrekonštruovať. Vyčlenená je aj jedna trieda a technická miestnosť na uloženie zariadení a pomôcok v priestoroch školy,“ uvádza sa v projekte, ktorý je súčasťou žiadosti o poskytnutie dotácie.

Dopravné ihrisko plánuje mesto postaviť v areáli ZŠ v Jame na sídlisku Družba

Výstavba dopravného ihriska má stáť asi 66-tisíc eur, výška požadovanej dotácie je 53-tisíc. Na projekte spolupracujú Mestská polícia, ZŠ Spartakovská-elokované pracovisko v Jame a Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave.

„Pracovníci mestského úradu zabezpečia prípravu aj realizáciu projektu. Výučba dopravnej výchovy na detskom dopravnom ihrisku bude zabezpečovaná prostredníctvom príslušníkov policajného zboru z dopravného inšpektorátu, príslušníkov mestskej polície, ako aj pedagogických pracovníkov,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Detské dopravné ihrisko je situačne navrhnuté tak, aby imitovalo modely reálnych situácií v cestnej premávke a poskytovalo možnosť nácviku bezpečného správania sa na cestách. Na ihrisku budú viaceré križovatky tvaru T, hlavná križovatka je tvaru priesečníka s radiacimi pruhmi a svetelnou signalizáciou, ktorá funguje ako klasická križovatka v mestskej doprave a jedna križovatka je okružná.

V prípade, že mesto Trnava so žiadosťou o poskytnutie dotácie uspeje, s výstavbou dopravného ihriska plánuje začať v júli 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2011 11:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bude mať Trnava opäť detské dopravné ihrisko?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.