reklama

Trnava bude mať po 20 rokoch opäť detské dopravné ihrisko. Výstavba už začala

Pred rokom avizovaný projekt nového dopravného ihriska na Bratislavskej ceste v Trnave bude napokon zrealizovaný o dvanásť mesiacov neskôr ako bolo pôvodne plánované.

Súkromný investor získal stavebné povolenie pre svoj zámer napokon až vlani na jeseň, preto sa rozhodol stavbu realizovať počas jarných mesiacov tohto roka.

Ihrisko primárne určené pre dopravnú výchovu detí v Trnave absentuje už približne 20 rokov. Projekt po niekoľkých odkladoch a hľadaní vhodného priestoru plánovala uskutočniť aj trnavská radnica z vlastných zdrojov.

Pomocnú ruku jej podala spoločnosť RM JET, predajca vozidiel Škoda a Volvo, ktorá sa okrem tejto činnosti venuje aj prevádzkovaniu vlastnej autoškoly. Dopravné ihrisko postaví na vlastných pozemkoch, ktoré sa nachádzajú za autocentrom.

dopravne-ihrisko-vizual
Vizualizácia ihriska

Hlavným dôvodom nášho záujmu je skutočnosť, že nám záleží na bezpečnosti našich detí. Stojíme si za názorom, že dopravná výchova je v dnešnej hektickej dobe pre mladú generáciu veľmi dôležitá. Navyše, prevádzkovanie detského dopravného ihriska a vzdelávanie detí v oblasti dopravnej výchovy prirodzene korešponduje s aktivitami našej spoločnosti,” vysvetľuje riaditeľ Autocentra RM JET Martin Šmičko a dopĺňa: „Predávame najbezpečnejšie autá na trhu, preto je zrejmé, že bezpečnosť je u nás na najvyššom stupienku.“

Príprava pozemkov pod budúcim dopravným ihriskom započala v prvej polovici marca. Ak pôjde všetko pôjde predstáv, areál by mal byť sprístupnený na začiatku leta 2013.

Projekt ihriska bude podľa slov riaditeľa firmy RM JET spĺňať všetky parametre a podmienky stanovené ministerstvom dopravy a ministerstvom školstva.

Na dopravnom ihrisku bude svetelná križovatka, železničné priecestie, pozdĺžne a priečne parkovanie, spomaľovač, priechody pre chodcov či kruhová križovatka. Projekt je riešený tak, aby čo možno najvernejšie simuloval reálne dopravné situácie,” približuje zámer M. Šmičko.

rm-jet
dopravne-ihrisko
Pozemok sa nachádza za Autocentrom RM JET pod vodojemom pri bývalej administratívnej budove TAZ

Súčasťou oploteného areálu bude aj budova s učebňou s kapacitou asi 30 miest, priestory pre garážovanie bicyklov, kolobežiek či detských vozidiel, sociálne zariadenia a bufet. Celý objekt je riešený ako bezbariérový.

O prevádzkovanie ihriska a výučbu detí sa postarajú vyškolení pracovníci Autoškoly RM JET.

Spoločnosť RM JET plánuje ponúknuť priestory dopravného ihriska nielen základným a materským škôlám ktoré majú dopravnú výchovu v učebných osnovách, ale aj rodinám s deťmi, aby tu mohli aktívne tráviť voľný čas a bezpečne jazdiť na bicykloch, kolieskových korčuliach či kolobežkách.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2013 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude mať po 20 rokoch opäť detské dopravné ihrisko. Výstavba už začala”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.