reklama

Švajčiari aktualizovali harmonogram: nový štadión začnú stavať na jeseň 2012

Švajčiarske konzorcium Hidber Consultants GmbH predložilo mestu Trnava aktualizovaný časový harmonogram prípravy a realizácie výstavby nového futbalového štadióna a okolitej komerčno – obchodnej zóny.
Podľa pôvodne schváleného harmonogramu mala výstavba štadióna odštartovať v júni 2011, ukončenie stavebných prác bolo plánované na október 2012 a kolaudácia mala prebehnúť v novembri 2012. Na základe tohto časového plánu bol pripravený návrh dohody o spolupráci a výpožičke pozemkov medzi mestom Trnava a spoločnosťou Hidber.

Vizualizácia nového štadióna Spartaka

“Vzhľadom na rozsiahly projekt nie je možné pôvodný harmonogram dodržať, a preto spoločnosť Hidber Consultants GmbH predložila aktualizovaný harmonogram,” uvádza sa v materiáli, o ktorom budú v utorok 31. augusta hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva.
Podľa nového návrhu Švajčiari začnú s prípravnými prácami v priebehu septembra až októbra 2010, samotný začiatok výstavby predpokladá investor v októbri 2012. Kolaudácia nového futbalového štadióna by sa mala uskutočniť v marci 2014. S ukončením výstavby priľahlých priestorov počíta Hidber Consultants na jar 2015.

Dodržanie samotných termínov je však podmienené povoľovacími konaniami, či už územného rozhodnutia, stavebného povolenia, prác súvisiacich s investičnou činnosťou a podobne.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2010 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Švajčiari aktualizovali harmonogram: nový štadión začnú stavať na jeseň 2012”

 1. 1
  Watchdog says:

  Toto zastupitelstvo na cele s primatorom uz nema pravo prijimat take dolezite rozhodnutia. Vystavba stadiona v centre je blbost. Ked chcu stavat nech ho postavia pri Baumaxe tam na okolitych poliach mozu potom prebiehat bitky
  “fanusikov” a policie.

  • 1.1
   danTT says:

   Mne sa ten štadion aj celý projekt páčí…všetko trepať na obchvat kde vedie 1 cesta, žiadny chodník ani cyklotrasa je otrasné volačo….to je vhodné pre veci typu baumax…

 2. 2
  wolf says:

  morgen, morgen, nur nicht heute…

 3. 3
  VlaDyka says:

  2 Watchdog : aj ked ja od zaciatku tvrdim, ze tento projekt v takejto forme, akej je, je nezmysel…(ci blbost), teraz JE UZ NESKORO sa “bavit” o dolezitych rozhodnutiach vedenia mesta – uzemne rozhodnutie vydane bolo a je platne.
  Takze teraz uz ide “len” o to, co presne a kedy (zburaju a) postavia…. bohuzial.
  Skor uz len ocakam tie oslavne chvaly od peticnych ucastnikov, vsetkych aktivistitov a podporovatelov TOHTO riesenia, ako budu akceptovat a podporovat stav, ktory o nejaky cas vznikne (a bude pretrvavat). …bohuzial.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.