reklama

Švajčiari aktualizovali harmonogram: nový štadión začnú stavať na jeseň 2012

Švajčiarske konzorcium Hidber Consultants GmbH predložilo mestu Trnava aktualizovaný časový harmonogram prípravy a realizácie výstavby nového futbalového štadióna a okolitej komerčno – obchodnej zóny.
Podľa pôvodne schváleného harmonogramu mala výstavba štadióna odštartovať v júni 2011, ukončenie stavebných prác bolo plánované na október 2012 a kolaudácia mala prebehnúť v novembri 2012. Na základe tohto časového plánu bol pripravený návrh dohody o spolupráci a výpožičke pozemkov medzi mestom Trnava a spoločnosťou Hidber.

Vizualizácia nového štadióna Spartaka

„Vzhľadom na rozsiahly projekt nie je možné pôvodný harmonogram dodržať, a preto spoločnosť Hidber Consultants GmbH predložila aktualizovaný harmonogram,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom budú v utorok 31. augusta hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva.
Podľa nového návrhu Švajčiari začnú s prípravnými prácami v priebehu septembra až októbra 2010, samotný začiatok výstavby predpokladá investor v októbri 2012. Kolaudácia nového futbalového štadióna by sa mala uskutočniť v marci 2014. S ukončením výstavby priľahlých priestorov počíta Hidber Consultants na jar 2015.

Dodržanie samotných termínov je však podmienené povoľovacími konaniami, či už územného rozhodnutia, stavebného povolenia, prác súvisiacich s investičnou činnosťou a podobne.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2010 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Švajčiari aktualizovali harmonogram: nový štadión začnú stavať na jeseň 2012”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.