reklama

Nový štadión by mohol byť dokončený na jeseň 2012

O niekoľko týždňov, pravdepodobne koncom januára 2010, by mali zástupcovia švaj­čiarskeho konzorcia Hidber Consultants – Marazzi International predstaviť verejnosti na tlačovej konferencii zámer výstavby nového futbalového štadióna, komerčných a bytových priestorov, ktoré by mali postupne vyrásť v lokalite pri Mestskom amfiteátri, na Kollárovej a Spartakovskej ulici. Informoval o tom v stredu primátor mesta Štefan Bošnák.

Harmonogram prác plánovaného projektu výstavby nového futbalového štadióna Spartaka, ako aj administratívnych a obchodných priestorov v okolí štadióna, zverejní švajčiarsky investor v prvých týždňoch roku 2010.
Na prvom budúcoročnom zasadnutí 23. februára by sa k návrhu harmonogramu malo vyjadriť mestské zastupiteľstvo.

zapadna_tribuna_spartak_stadion

V tejto fáze rieši investor ešte viacero záležitostí. Medzi inými aj vyspo­riadanie vzťahov s FC Spartak, a.s.,” uviedol trnavský primátor.  “Absolvoval som rokovanie s predsedom predstavenstva FC Spartak pánom Poórom, na ktorom som ho oboznámil s plánovaným harmonogramom stavebných prác, aby bol klub pripravený na prípadné náhradné riešenie počas výstavby nového štadióna. Najpravdepodob­nejším variantom zostáva možnosť výpožičky atletického štadióna Slávie. Podľa súčasných odhadov by klub dočasne fungoval v priestoroch AŠK Slávia asi jeden a pol sezóny,” priblížil Š. Bošnák.

Hoci trnavský primátor nechcel bližšie špecifikovať Švajčiarmi predložený harmonogram prác, nám sa podarilo zistiť, že s výstavbou nového futbalového stánku s kapacitou asi 18 000 miest by sa mohlo začať v roku 2011 a dokončený by mal byť na jeseň 2012. Demontáž súčasného štadióna by však mohla začať už koncom roku 2010, v budúcom roku by sa mali začať aj práce spojené s prípravou atletického štadióna pre usporadúvanie futbalových zápasov.

“Chcel by som pripomenúť, že do­vtedy, kým investor nezloží finan­čnú zábez­peku, nezíska potrebné staveb­né povolenie a reálne nezač­ne s výstavbou, zostáva všetko otvo­rené,” upozornil Bošnák.

P.S.: Mal som možnosť vidieť aj najnovšie grafické vizuály ako návrhu štadióna, tak aj okolitej zástavby (byty, vežiak pri Bille, biznis centrum pri amfiteátri). Tieto návrhy sa líšia od tých, ktoré Švajčiari zverejnili presne pred rokom. Osobne si myslím, že k lepšiemu.


© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2009 1:41. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový štadión by mohol byť dokončený na jeseň 2012”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.