reklama

Druhý pokus: nový štadión Spartaka chce postaviť slovenský investor

Sen fanúšikov o novom futbalovom stánku Spartaka zdá sa, ešte nie je nadobro stratený. Po neúspešnom pokuse švajčiarskeho konzorcia zrealizovať v Trnave výstavbu nového futbalového štadióna prichádza na radnicu ďalší záujemca.

Portál trnava-live.sk disponuje informáciou, podľa ktorej plánuje postaviť nový futbalový štadión slovenský investor.

Technické detaily o pripravovanom projekte zatiaľ nie sú známe

„Mesto Trnava oslovil investor, ktorý má reálny záujem postaviť v Trnave nový futbalový štadión. V tejto chvíli však nemôžem prezradiť žiadne ďalšie podrobnosti,“ potvrdil informácie portálu trnava-live.sk primátor Vladimír Butko. Ako pripomenul, v prvej fáze najprv musí mestské zastupiteľstvo súhlasiť so zmenou v niektorých detailoch aktuálne platného Územného plánu centrálnej mestskej zóny.

Materiál o zmene územného plánu sa pravdepodobne dostane už na rokovanie najbližšieho mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 25. októbra.

Podľa našich informácií projekt uvažuje s umiestnením novej futbalovej arény na rovnakom mieste, ako je tomu v súčasnosti. Investor plánuje zbúrať tri tribúny – severnú, južnú a východnú (hlavnú) a spojiť ich do jedného celku so západnou tribúnou. Západná tribúna a trávnik s vyhrievaním majú zostať zachované. Je pravdepodobné, že projekt uvažuje s inštaláciou nového osvetlenia, preto v navrhovanom projekte má prísť k odstráneniu štyroch stožiarov.

Obchodné, administratívne či iné komerčné priestory majú byť súčasťou investície na pozemkoch parkoviska pri amfiteátri a tréningového ihriska

Súčasťou investície slovenského subjektu má byť aj výstavba obchodných, administratívnych, a prípadne rezidentských priestorov na pozemkoch dnešného tréningového ihriska Spartaka a parkoviska pri amfiteátri. Plánovaná je podľa informácií trnava-live.sk aj realizácia najmenej jedného podzemného parkoviska, pravdepodobne však bude investor uvažovať s dvoma – pod parkoviskom pri amfiteátri, aj na dnešnom tréningovom ihrisku.

Na rozdiel od projektu švajčiarskych investorov akutálny projekt nepočíta s výstavbou na ploche pri supermarkete Billa.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2011 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Druhý pokus: nový štadión Spartaka chce postaviť slovenský investor”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.