reklama

Súkromný investor chce postaviť Na hlinách parkovací dom

Súkromný investor predložil mestu Trnava zámer postaviť Na hlinách viacpodlažný parkovací dom.

Spoločnosť Fortezza so sídlom v Trnave predniesla záujem riešiť dlhodobo neúnosnú situáciu obyvateľov sídliska v otázke parkovania výstavbou parkovacieho domu.

Pre svoj projekt si investor vybral pozemky, ktoré sú v územnom pláne definované ako rekreačné plochy. V súčasnosti sa v dotknutých priestoroch nachádza detské ihrisko a oddychová zóna.

Celé územie oboch pozemkov je vytypované ako cenné, predovšetkým z hľadiska zachovania pohody bývania, možnosti rozvoja krátkodobej oddychovo-rekreačnej funkcie pre rezidentov, ako aj ekologicko-environmentálneho,“ konštatuje odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.

Investor požiadal o preklasifikovanie pozemkov a zmenu platného územného plánu.


Investor plánuje umiestniť parkovací dom na okraji sídliska

ILUSTRAČNÉ FOTO

O povolení spracovania zmien v územnom pláne majú rozhodovať mestskí poslanci na novembrovej schôdzi.

Odbor územného rozvoja a koncepcií vo vyjadrení k zámeru parkovacieho domu upozorňuje, že projekt bude možné realizovať až po splnení viacerých podmienok.

Prvou z nich je zmena klasifikácie pozemkov v územnom pláne.

V prípade, že chce investor uspieť, musí podľa OÚRaK objekt čiastočne zastrešiť a priestry upraviť tak, aby slúžila rezidentom na krátkodobú rekreáciu v podobe strešnej záhrady.

Ďalšou z podmienok je realizovať vjazd aj výjazd vozidiel z parkovacieho domu na Saleziánsku ulicu, aby nedochádzalo k vtihanutiu dynamickej dopravy do vnútrobloku sídliska Na hlinách.


Zamýšľané umiestnenie plánovaného parkovacieho domu zakreslené na mape

Mestský úrad tiež požaduje, aby boli zvislé konštrukcie objektu prispôsobené pre uchytenie zvislej vegetácie, ktorou sa zabezpečí súvislé celoročné ozelenenie všetkých pohľadových stien objektu.

Stavebná komisia MZ spracovanie zmien územného plánu odporučila poslancom povoliť. V prípade, že zastupiteľstvo materiál schváli, bude nasledovať verejné prerokovanie zámeru a prebehne proces posudzovania vplyvov na životné prostredie. Až po obdržaní záverečného kladného stanoviska a prerokovaní budú zmeny predložené na schválenie mestskému zastupiteľstvu.

Celý proces financuje investor z vlastných zdrojov.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2012 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súkromný investor chce postaviť Na hlinách parkovací dom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.