reklama

Súkromný investor predostrel záujem postaviť v centre Trnavy parkovací dom

Výstavba parkovacieho domu v centrálnej mestskej zóne sa stala pred vlaňajšími komunálnymi voľbami jednou z prioritných tém.

Podľa informácií trnava-live.sk pred niekoľkými dňami sa uskutočnilo na trnavskej radnici rokovanie na tému výstavby parkovacieho domu medzi zástupcami istej súkromnej spoločnosti a predstaviteľmi mesta.

Parkovisko za OD Jednota sa v súvislosti s parkovacím domom spomína už niekoľko rokov

Súkromný investor predostrel mestu zámer postaviť v centre mesta viacpodlažný parkovací dom.
„Mesto aktivity súkromných investorov v tejto oblasti víta. Sme presvedčení, že pri dobrej komunikácii s potenciálnymi záujemcami a stanovení si obojstranne výhodných podmienok môže v Trnave vyrásť investícia tohto druhu. S parkovacím domom v centrálnej mestskej zóne na Dolnopotočnej ulici počíta aj územný plán, čo dáva základ pre ďalšie pokračovanie rokovaní,“ vyhlásil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Parkovací dom v centre by mohol byť jedným z riešení kolabujúcej statickej dopravy v centre. Mesto predpokladá, že problém s preplnenými odstavnými plochami v centre pomôže čiastočne vyriešiť aj pripravovaný návrh Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní. Ten predpokladá s nahradením súčasnej dane za vjazd do historického centra vo výške 1 euro na deň za poplatok za dočasné parkovanie vo výške 50 centov za hodinu s platnosťou od 1. júla 2012.

Mesto Trnava si podľa slov P. Tomašoviča uvedomuje, že pre zámer parkovacieho domu musí vytvoriť aj náležité ekonomické podmienky. „Je logické, že pokiaľ bude v Trnave platiť súčasný poplatok vo výške 1 euro na deň, nikto sa do výstavby parkovacieho domu nepohrnie. Bola by to ekonomická samovražda,“ konštatuje.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2011 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súkromný investor predostrel záujem postaviť v centre Trnavy parkovací dom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.