reklama

Súkromný investor predostrel záujem postaviť v centre Trnavy parkovací dom

Výstavba parkovacieho domu v centrálnej mestskej zóne sa stala pred vlaňajšími komunálnymi voľbami jednou z prioritných tém.

Podľa informácií trnava-live.sk pred niekoľkými dňami sa uskutočnilo na trnavskej radnici rokovanie na tému výstavby parkovacieho domu medzi zástupcami istej súkromnej spoločnosti a predstaviteľmi mesta.

Parkovisko za OD Jednota sa v súvislosti s parkovacím domom spomína už niekoľko rokov

Súkromný investor predostrel mestu zámer postaviť v centre mesta viacpodlažný parkovací dom.
“Mesto aktivity súkromných investorov v tejto oblasti víta. Sme presvedčení, že pri dobrej komunikácii s potenciálnymi záujemcami a stanovení si obojstranne výhodných podmienok môže v Trnave vyrásť investícia tohto druhu. S parkovacím domom v centrálnej mestskej zóne na Dolnopotočnej ulici počíta aj územný plán, čo dáva základ pre ďalšie pokračovanie rokovaní,” vyhlásil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Parkovací dom v centre by mohol byť jedným z riešení kolabujúcej statickej dopravy v centre. Mesto predpokladá, že problém s preplnenými odstavnými plochami v centre pomôže čiastočne vyriešiť aj pripravovaný návrh Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní. Ten predpokladá s nahradením súčasnej dane za vjazd do historického centra vo výške 1 euro na deň za poplatok za dočasné parkovanie vo výške 50 centov za hodinu s platnosťou od 1. júla 2012.

Mesto Trnava si podľa slov P. Tomašoviča uvedomuje, že pre zámer parkovacieho domu musí vytvoriť aj náležité ekonomické podmienky. “Je logické, že pokiaľ bude v Trnave platiť súčasný poplatok vo výške 1 euro na deň, nikto sa do výstavby parkovacieho domu nepohrnie. Bola by to ekonomická samovražda,” konštatuje.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2011 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Súkromný investor predostrel záujem postaviť v centre Trnavy parkovací dom”

 1. 1
  carovec says:

  to som ešte nevidel stavať parkovací dom v takomto úzkom centre mesta ved to rovno na trojičnom môžete postaviť 5 podlažné garáže. Dúfam ze keď už ich budu stavať tak pôjdu 5 podlaží do zeme a nad zemou urobia nejaký polyfunkčný dom, nech to nejako vyzerá. A len ma tak napadlo ze ked to zastavaju tak kde skoncia na jarmok kolotoce?

 2. 2
  Lidia Steinman says:

  Samozrejme nech stavia, ale do zeme. Hore nech vybuduje park, tak ako je to zvykom v iných vyspelých mestách kultúrnej Európy. Alebo Trnava sa medzi ne nepočíta?

  • 2.1
   Tomas says:

   Je to sice velmi smutne, ale Trnava urcite nie je “vyspele mesto kulturnej Europy”…
   a podla (ne)cinnosti mestskych poslancov este dlho nebude :-(

 3. 3
  Jozef says:

  Vážení priatelia,

  v prvom rade si treba uvedomiť, že parkovať je potrebné. Je to dôležité nie len pre obyvateľov tohto mesta a ich návštevníkov, ale aj pre podnikateľov v meste, nakoľko sa ich tržby môžu zvyšovať vďaka zvýšenej návštevnosti centra. Treba si uvedomovať súvislosti a následky a nie len automaticky kydať. Vy dvaja zrejme chodíte pešo, keď takto zámer kritizujete. Čo je to s Vami? Objektívne zmeny, ktoré radnica prináša napomôžu k spružneniu a parkovaniu v centre mesta. Určite ani ja nie som za 13. poschodová parkovací dom. Každopádne, stavu sa treba prispôsobovať a toto je jediný spôsob, ak Trnavčanom spríjemniť ich pobyt v našom meste (nehovoriac o návštevníkoch mesta . cestovný ruch atď)…

  • 3.1
   albertik says:

   Hlavne treba zvysit parkovne na 50 centov za hodinu! To uz vam to toho centra nebude chodit naozaj nikto!!!

   • 3.1.1
    albertik says:

    6 x minusovy hlas? Kto ich asi dal :D
    Uz vidim ako su obycajni ludia spokojni s tym ze sa ide nezmyselne zdrazovat.

  • 3.2
   Lidia Steinman says:

   Prepáč Jozef, ale nie som proti parkovaciemu domu!!! Hovorím len o tom, že investor bude chcieť čím skôr svoju investícii vrátiť a tak sa prikloní k lacnejšiemu riešeniu a nebude ho trápiť ako to bude vyzerať. Ide predsa o peniaze. Návratnosť takýchto projektov v zahraničí je 20 až 25 rokov. Naši “podnikatelia” by chceli svoju investíciu do 3 rokov späť a to je chyba všetkých podobných projektov.
   Mimochodom, do centra netreba chodiť len do obchodov. To už neviete tráviť voľný čas inak?
   A ešte jedna vec. Chodím autom a platím si celoročnú parkovaciu kartu a aj tak častokrát nemám kam zaparkovať.

 4. 4
  pur says:

  Zdá sa že Puur sce zapratat šecky parkoviščá ná gde budú stáť rebrináki

 5. 5
  icer says:

  Transparentne mesto:
  istá súkromná spoločnosť :-)
  istá súkromná je iste neskromná

  Načo parkovací dom pri OD Jednota, ked bude vytvorený dostatok parkovacích miest pri výstavbe nového štadióna?

  Tak zastavajme aj priestory pred kostolmi, nech majú veriaci kde parkovať, keď budú prosiť o odpustenie.

  Ked sa nezmeni zakon, moze mesto vyberat akurat tak poplatok za zotrvanie v historickom centre :-) …alebo ze by nastala politicka vola prijat do volieb (alebo az v novom volebnom obdobi) potrebný zákon? :-)

  • 5.1
   casper says:

   aj pod Jednotou planuje spravit parkovisko, ovsem ak sa dozijeme splnenia “slubu” o rekonstrukcii Jednoty, ktore tu boli pred casom prezentovane

 6. 6
  Ujo Palo says:

  Keby to bola seriózna firma, tak sa predstaví. Keď je to ,,istá súkromná spoločnosť” tak je to podvodník. Vedenie mesta by s ,,istými súkromnými spoločnosťami” ani nemalo rokovať. Má rokovať len s konkrétnymi ľuďmi a spoločnosťami, ktoré sa nehanbia za svoje meno.

 7. 7
  Tomorrow says:

  A chodci nebudu platit za vstup do historickeho centra? Tam by vybrali viac, nez za parkovanie.

 8. 8
  . says:

  Dolu parkoviská, hore mestská tržnica…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.